Polar kıyafetler...

09/13/2013 09:04:00

Anneler hava soğuyor malum, ben kendim çok severim poları. Yıkanında hemen kuruması, ütüye ihtiyaç duymaması ve sıcacık tutması yeter zaten;) Ancak son yıllarda polar kumaşların tamamen çöpteki plastik kaynaklı içeriği ve kanserojen olduğu tartışmaları benim gibi bir polarseveri bile korkuttu. Sizler çocuklarınıza polar - fleece mont, pantolon , battaniye vs kullanıyor musunuz? Markası farketmez hemen hepsinin kumaşı Çin'den geliyor;( Ne diyorsunuz ?

Kadın kadına
gündemi
konuş

09/13/2013 09:19:00

polarların karışımları polyester oluyor.Polyesterlerin büyük bir kısmı bahsettiğiniz gibi pet şişelerin eritilerek geri dönüştürülmesinden elde ediliyor. Kumaşlar Türkiye'de üretilse bile elyafları geri dönüşümlü polyester olarak Çin'den ithal olarak alınıyor.Çok büyük markalar sürdürülebilir tekstil adı altında reklam yaparak bu tarz ürünleri mağazalarda satıyor.Bu kumaşlar için her üretimde kontrol edilen bazı kimyasal testler var, azo, kanserojen, formaldehit gibi. O yüzden bu tarz ürünleri bilinmiş büyük yerlerden almakta fayda var.Fikir vermesi açısından  Marks&Spencer ,Next gibi markalar her zaman bu testleri kumaş üreticilerinden talep ediyor.

09/13/2013 09:25:00

naylon olan herşeyden mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyorum kızım çok terliyordu dra umuz mikrofiber yorgan al dedi bende ne sandım bir aldım kızım daha çok terlemeye başladı o da zaten naylonmuş şimdi o da evde işe yaramaz eşyalar arasına girdi 

yünden pamuktan asla vazgeçmem
bir de malesef m  kız kıyafetlerinde polyester çok kullanılıyor bende mümkün mertebe pamuk alıyoru

09/13/2013 10:05:00

Sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ve yanmaya çok müsait bir ürün olduğu için ancak tenine temas etmeden kullanmaya çalışıyorum.Ben de Polar giyemiyorum mesela terletiyor tenle temas halinde.Pamuklu ürünlerden asla vazgeçmem.Ama tabii ısınmak için dış giyimde kullanışlı, o şekilde tercih ediyorum.

09/13/2013 21:29:00

ben dış giyimde kullanıyorum. genelde montların iç astarı polar artık. ama ne çarşaf ne battaniye ne de tene temas edecek olan ürünlerde kullanmıyorum. terlettiği için bronşit ataklarına neden oluyor bir de sürtünmeyle elktrikleniyor ve ister istemez huzursuz ediyor.

09/14/2013 10:41:00

Ne kendime ne kizima kullanmiyorum tenimin hava almadigini hissediyorum

09/14/2013 12:53:00

Tekstilci ablama sordum ; baskılı modellere kıyasla daha az zararlı olduğunu ve tene direk temas etmezse daha iyi olacağını söyledi . Kendi çocuğuna polar pijama giydirirdi mesela bunu haturlattığımda. Soğuktan hasta olmasından daha kötü olamaz dedi. Biz izmirde yaşadığımız için gerek olmadı ancak şu üstünü açma olayından dolayı oğlum için Marks and Spencer da gördüğüm uyku tulumunu almayı düşünüyorum. Bende elifmis e katılıyorum . Eğer imkan varsa güvenilir bir mağazadan tercih edilebilir.

09/15/2013 19:37:00

Bir tekstilci olarak derim ki içeriğinde polyester var ,bu nedenle sağlıklı olduğu söylenemez .Sıcak tutması amaçlı kullanmak istiyorsanız tene temas etmeyecek şekilde içine ince bir pamuklu giysi kullanarak kullanmaznızda fayda var. Diğer yandan güvenilir markalar bu işi özellikle bebek ürünlerinde çok sıkı takipteler .Arkadaşın bahsetmiş olduğu gibi Marks&Spencer , Next ( ki eskiden bir Next çalışanıydım bu konuda titiz davranıldığına garanti veririm ) Daha uygun fiyatlı markalardan ise LCW nin de kendi test labaratuarları var ,bu markayada güvenebilirsiniz bu konuda.


09/16/2013 13:53:00

polar almıyorum ben

ev zaten sıcak oluyor kreşte de ısınma problemi olmuyor çok soğuklarda içine yün tayt giydiriyorum onu da kreşte çıkarıyor

genelde uzun kollu ınce bır sweet eger hava soguksa yelek gıyıyor

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.