emzik

09/09/2010 12:10:00
dildade 5Y soruyor:

bebişim 3 haftalık şu an doğum iznindeyim fakat ücretsiz iznede ayrılacağım bebeğime 6.5 yada 7 aylık olana kadar ben bakıyorum kızımı gece gündüz emziriyorum evet zor ama mutluyuzda emzik almayı düşünmüyorum  açıkcası ne görüntüsü hoşuma gidiyor nede hijyenik geliyor evet çok mecbursa kişi anlıyabiliyorumsizce bu kararım doğrumu? ek gıdalara geçince yanında ben olmayınca ananesiyle kalınca kızım emzik ararmı? emzik kullaqnmayan anneler deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Benzer Sorular


09/17/2010 07:14:00

NUKUN EMZİĞİ DAMAKLI OLDUGU İÇİN BEBEGİM ALAMIYOR GENELDE KUSACAK GİBİ OLUYOR VE ATIYOR

AVENTİNKİNİ DENEDİM, ONUDA TAŞ ÇATLASA 1 DK TUTUUYOR AGZINDA

EMZİREMEDİMDE USTELİK:((((

ÇOK ÜZÜLÜYORUUUM:(((

09/17/2010 09:59:00

dildade hem bu kararım doğru mu diye sormuşsun hem de cevap verenleri eleştiriyorsun. tavrını anlamak mümkün değil.
sonuçta herkes deneyimini paylaşıyor, özellikle sorunda belirtseydin madem, emzik kullananlar ve emzik önerenler cevaplamasın lütfen şeklinde...

09/17/2010 10:09:00

kızım henüz bir haftalık falandı uyurken meme emiyor gibi dudağın hareket ettirdiğini gördük..ablam emzik verebilirsin belki demişti..emziğe karşı değilim ama almamasını tercih ettiğim için hemen acele etmedim.. emzirdiğim için(ve hala emziriyorum)bu şekilde tolere etti sanırım emme duygusunu..yani tabiiki bebeğim huysuzlansaydı,uykuya geçişlerde zorlansaydı,anne sütü/memesi almasaydı çare yok verecektim..bu durumda bebeğin yönlendirmesi en önemli olan ..

09/17/2010 10:55:00

ben oğluma emzik vermeme taraftarıyım doktorumuzda öyle. bu konuda hiç sıkıntım olmadı ne uykuya dalması zor oldu ne gece huysuzlandı. başından beri emzik kullanmadığı için hayatı öyle algılıyor :) benim annem diş hekimi emziğin zararlı olduğunu düşünür. dışarı çıkarken sokakta vs emziksiz ne yaparım sorunum olmuyor :) diş çıkarma zamanında parmaklarıyla kaşıdı diş yerlerini ama parmak emmedi. ben emziği sadece anneye kolaylık olarak kullanıldığını düşünüyorum. anneye bağımlılık annenin emzik yerine geçmesi başka nedenlerden bence. kızmayın ama anneler size emzik kolaylık sağlıyor. emme duygusunu sizi emerek veya biberon ile de sağlar bence içiniz rahat olsun emziksiz hayat da çok rahat

09/17/2010 11:38:00

işte görüldüğü gibi her bebek farklı. bebek zaten yönlendiriyor. adilbebek, bebeğiniz uyuyamasaydı, gece gündüz 10'ar dakikalık uyku uyusaydı, eminim kendi uykunuzdan cok bebeğinizin uykusunu düşünürdünüz siz de , kendi rahatınızı düşünmezdiniz.
Sizin bebeğiniz ne huysuzlanmış ne de ellerini, parmaklarını emmiş, ne mutlu ki emzik kullanmak zorunda kalmamışsınız çünkü bebeğiniz öyle değilmiş.
bizim de emziksiz ne yaparız sorunumuz olmuyor çünkü alışkanlık oldu hep yanımızda 2 emzik var.

bebeklerin emerek uyutulmasına da şahsen karşıyım zaten. kreşte ne yapacak beni bulamayınca, emzikle rahat rahat uyuyor. Uzun süre memede tutulan bebeklerin gaz sancıları da daha fazla oluyor tabii ki, 10dakikadan fazla özellikle.

Emziksiz hayat bazı annelere rahat, bazı annelere zulüm, ama başta bebeklerin kendisine zulüm. Buradaki hiçbir annenin "biraz uyuyayım, rahat edeyim" diye bebeğine emzik vereceğini düşünmüyorum. veriyorsa yavrusuna kıyamadığı içindir...

09/17/2010 12:21:00

kesinlikle doğru..bebeğimin 15 ay gaz sancısı çekmesinin sebebi belkide memeyle olar sıkı ilişkisinden dolayı idi..süt bitince belkide hava yutuyo idi..emzik alan bebeklerin rahatlıkla uykuya daldıklarını gördükçe kendi bebeğimde ısrarcı olmadığım için pişman olmustum..

sonuçta o zor günler de geçti..yapışık yaşadğımız geceler gündüzlerde...kendi adıma pişman değilim ancak bebeğim emzik ile daha gazsız bi bebeklik dönemi geçirebililirdi belki..

09/17/2010 13:26:00

benim de bebeğim memeyle yapışık durumda şu anda...uyanıkken sürekli emmek istiyor,hatta uyurken bile emme hareketi yapıyor:)sizin anlayacağınız dudak tiryakisi:))fakat maalesef emzik almadı henüz.ben de nuk,chıcco,wee denedim ama ıhhh..2 ay sonra da işe başlıyorum,ne yapacağımı bilmez haldeyim..zira hayata küser benim bebeğim emmezse:))

09/17/2010 14:16:00

çok çok yNLIŞ nlŞILIYORUM LÜTFEN KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN BENİM TÜM OKUDUKLARIMDAN ANLADIĞIM ŞU EMZİKSİZ HAYAT ZOR Bİ ŞEKİLDE MEMEYE BAĞIMLILIK YAPIYOLAR VE SANIRIM BİR ÇOK BEBEK EMZİKSİZ ZOR UYKUYA DALIYOR VE EMZİĞİ HER İSTEDİĞİNDE DEĞİL EĞER KARNI AÇ DEĞİLSE UYURKEN VE (AĞZINDAN ÇIKARMAK KAYDIYLA) EMME GÜDÜSÜ TATMİN OLSUN DİYE KULLANMALI VE EVET ANNELERE DE KOLAYLIK SAĞLIYOR ÜSTELİK HER BEBEĞE GÖRE KULLANIP KULLANAMMAK KİŞİYE ÖZEL DEĞİŞEBİLİR BU ARADA LÜTFEN YANLIŞ ANLAMAYIN BENİM GİBİ ÇOK YENİ ANNELERDE VAR MUTLAKA VE ONLARDA BU YORUMLARI OKUYORLAR ŞARTLI ŞURTLU OLUNCA KAFAMIZ DAHA ÇOK KARIŞIYOR KONU BU YOKSA BEN KİMSEYİ KIRACAK YADA SAYGISIZLIK YAPACAK ZİHNİYETTE BİR İNSAN DEĞİLİM TÜM YORUMLARI BİR KERE DAHA OKUDUM VE ANLADIĞIM EN ÖNEMLİ ŞEYDE EMZİK KULLANAMYANLARIN AZINLIKTA KALDIĞI ÇÜNKÜ HALA EMZİK KULLANAMYANLARIN PEK FAZLA YORUMUNU GÖREMEDİM :)) OLANLARDA SANIRIM KEŞKE KULLANSAYDIK TARZINDA
EVET GERÇEKTEN EN ÖNEMLİSİ BEBEK NASIL MUTLUYSA ÖYLE OLMASI GALİBA

SEVGİLERİMLE

09/17/2010 14:22:00

ULKU Hanım PEKİ BEBEĞİN DOYDUĞUNU NASIL ANLARIZ ? YANİ BU KONUDA SAĞLIK OCAĞINDAKİ KİLO ARTIŞI YADA ISLATTIĞI BEZ SAYISINDAN BAŞKA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

09/17/2010 14:24:00

 

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.