1 aylık bebekte gaz problemi

12/03/2009 09:55:00
tcanozkan soruyor:

Merhaba,

Sap Simpleks kullanıyoruz ama çok faydasını gözlemleyemedik.

Önerileriniz var mı?

Kadın kadına
gündemi
konuş

<123>
12/03/2009 11:01:00

ben gündüz her yemekten 20 dk sonra gaz masajı yapıyordum bu şekilde gazını çıkarıyordu. sırtüstü yatırıp ellerimi karnından aşağı doğru hafif bastırarak 15 kere gezdiriyor sonra ayaklarını poposuna çekip gazını çıkarmasını sağlıyordum birde karnında ellerimi kitabın sayfalarını düzeltir gibi yapıp yine ayaklarını kaldırıyordum.
bu masajı hamileyken ayşe önerden öğrenmiştim çok işime yaradı.yaptıkça uzmanlaşıyor zaten insan.
birde acı elma yağı ile ayaklarının altını ovuyordum.buda işe yaradı
ama her çocuk farklı zamanla yöntemi deneme yanılma yolu ile buluyorsun
kolay gelsin...

12/03/2009 15:41:00

 6 ay gazlı bir bebek büyüttükten sonra herşeyi denemiş olduğumu gördüm.Gece uykularına yardımcı saç kurutma makinesi oldu damla olarak zinco kullandım sıcak su torbalarına ılık su koyarak karnına sırtına ve ayaklarına koyabilrsiniz...ısıttığınız havluyu karnına koyarsanız o mucizevi pırt sesleri gelecektir:)) ve en önemlisi sizin sakin olmanız zor evet ama sakin olmadığım zaman huzursuzluğu daha da arttı unutmadan emziriyorsanız yediklerinizi gözden geçiriniz .sevgiler...

12/04/2009 08:31:00

Bebeklerde gaz problemi sorusuna yazdığım cevabı kopyalıyorum isterseniz o soru başlığınada bir göz atın çok faydalı bilgiler var.

Bizde subsimplex diye bir ilaç kullandık. Barsak hareketlerinin düzelmesine yarıyor. yani düzenli kullanıldığı taktirde işe bir hafta içinde yaramaya başlıyor. Bizim doktorumuz 4. aya kadar kullandırdı. sonrasında barsağı tembelleştirmemek için bıraktırdı. Biz ve birçok arkadaşım çok faydasını gördük.

Bizde ilk başlarda hiçbirşey kullanmama taraftarıydık fakat Can'dan sürekli sert bir araba fireni gibi bir ıkınma sesi geliyordu ve birgün ağzından kan geldi. Doktorumuz ıkınmaktan boğazının tahriş olduğunu daha fazla çocuğa işkence etmememiz gerektiğini ve bu ilacın en ufak bir yan etkisi olmadığını belirtti.

Birde bizim koliğimiz vardı akşamları 5-9 arası tutardı (nedeni nörolojik gelişmenin verdiği bir dışa vurum gibi açıklanıyor. çocuk nedensiz yere ağlıyor ağladıkça sindirim sistemide buna tepki veriyor, emmek istiyor ememiyor, hava yutuyor gazı artıyor, bu sefer daha çok ağlamaya başlıyor v.s.) en azıdan ilaçla birlikte kolik saatlerimizde gaz çıkartmasıda kolaylaşmıştı.

Elbette gene gazı oluyor ama rahatlıkla çıkartabiliyor. Birde en önemlisi emdikten ve yatırmadan önce mutlaka ağazından yuttuğu havayı çıkartmasını sağlayın uyanması pahasına. Can anormal hava yutardı. Somerb'in dediği gibi bu işi en iyi babalar yapıyor ben eşime kızardım bazen "aman kemiklerini kıracaksın" diye ama Can babasının kucağında çok rahatlardı. bizim pışpışlar hakikaten etkisiz kalıyor:))

12/04/2009 19:48:00

kızım gazlı bir bebekti... doktorumuz subsimplex önerdi. faydasını gördük. fakat şunu söyleyebilirim, hiçbir ilaç gazı yok etmiyor. bu tip ilaçlar sadece bağırsaklarda biriken küçük gazları toplayıp bebeğin rahatça çıkarmasını sağlayacak büyük gaza dönüştürüyormuş. doktorumuz böyle dedi. yani gaz tamamen yok olmuyor. bizde de yok olmadı, sadece rahatlattı... ayrıca yukardaki mesajda anlatılan masaj yöntemini ve emzirme sonrası gaz çıkarma işlemini şiddetle tavsiye ederim. rahatlıyor kuzular...

12/06/2009 18:20:00

Harikasınız


Teşekkürler

12/07/2009 04:39:00

Evet myliconu biz de kullandik, ise yaradi, tavsiye ederim...Hande'nin de dedigi gibi yemekten sonra gazini mutlaka cikartin.

12/08/2009 16:52:00

Biz her emzirmeden sonra yüzüstü yatırıp sırtına 8-10 kere vuruyoruz. Ayrıca eğer emerken gazı olursa, huzursuzlanıyor ve daha çok hava yutuyor. Eğer bunu hissedersem, o zaman emzirme esnasında sırtına vurarak gazını çıakrıp, emzirmeye sonra devam ediyorum. İşe yarıyor gibi şimdilik. Bizim minnoş da daha çok küçük olduğu için, aslında hala deneme aşamasındayız.

12/08/2009 18:17:00

Nurse harvey's ile sap simplex beaber kulanılabiliyor, değil mi

12/08/2009 20:26:00

Bizde ilk 3 ay çok fazla olmak üzere ilk 6 ay epey gaz problemi yaşadık.Metsil dışında herhangi bir ilaç kullanmadık.Metsilinde ilk zamanlar bir faydasını görmedikten sonra vermemeye başladık.Gaz problemi gerçekten hem bebekler hem de anne-babalar için çok zor bir dönem. Ama geçicek. Acı elma yağı gibi yağların zararlı olduğunu söylemişti doktor bize. Bbeğin narin tenine çok zararlıymış.

12/09/2009 07:16:00

 
 <123>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.