1 aylık bebiş

07/30/2011 19:54:00
snyrk89 4,5Y soruyor:

slm arkadaşlar 26 günlük oldu kızım bugün ama kafama takılan birsey oldu baya arastırdım ama herkes farklı seyler söylemiş sizin fikirlerinize ihtiyaç duydum..bebeği emziriyorum ama gün içinde 1 kere aptamil mama veriyorum 30 cc (tek ölçü) bazen vermiyorum gece yatarken hergün veriyorum yani günlük en fazla 2 kere veriyorum gece yatarken kesinde diğer gün içinde vermeyebiliyorum da..ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım doktor gayet iyi gelişimi dedi mama vermenin zararı olur mu bilemedim çok kararsız kaldım..birde arastırdıklarıma göre gece cok fazla olurmuş süt sağılımı özellikle gece emzirin diyolar ama ben mama verdiğim için sabaha karsı uyanıyo o sıra emzirme sansım oluyo nasıl yapmalıyım fikri olanlar..

Kadın kadına
gündemi
konuş

<12>
07/30/2011 20:28:00

herşey yolunda ve kilo alımı iyiyse neden mama.doktorunuz mu verin dedi.eğer bebeğin gelişimi iyi olduğu halde mama veren doktorsa hemen değiştirin derim

07/30/2011 21:35:00

Merhaba benimde 10 haziran doğumlu bir kızım var.bende süt(meme)+Preaptamil desteği veriyorum...dr.sütüm az geldiği için verebileceğimi fakat preaptamilin rahatlığına alışıp meme vermeyi ihmal etmememi gün içinde sık sık emzirmemi söyledi.sevgiler.

07/31/2011 06:02:00

gelişimi iyi ise bence  de mama verme. bol bol emzir eğer sütün varsa ve emmeyi reddetse bile sağıp vermeyi dene . anne sütünün yerini hiçbir şey tutmaz bence :)

07/31/2011 06:34:00

ilk zamanlar emmedi o yüzden doktorum ver ac kalmasın sarılık olma riski var dedi bende verdim simdi iyi emiyo ama bazen doymuyo gibi hissediyorum ve öyle anlarda verme ihtiyacı duyuyorum..

 

07/31/2011 06:34:00

ilk zamanlar emmedi o yüzden doktorum ver ac kalmasın sarılık olma riski var dedi bende verdim simdi iyi emiyo ama bazen doymuyo gibi hissediyorum ve öyle anlarda verme ihtiyacı duyuyorum..

 

07/31/2011 09:13:00

aishwarya tesekkür ederim cevabın için bende öyle düşünüyorum ara sıra vermenin bi zararı olmaz sanırım ama heryerde mama verme verme diye yazınca sasırıyor insan..günde bi ölçü 30 cc vermenin ne zararı olacak zaten kasıkla veriyorum memeyide bırakmasın diye..:)

07/31/2011 09:14:00

1 temmuzda doğum yaptım.hastanede hemşireler ve ben uğraşmamıza rağmen gögüs ucum olmadığından bebeğim mememi alamadı+sütümde 3 gün sonra geldi.oğlum sarılık oldu 3. gün hastaneye yattık.yenidoğan dr(yattığımız hastane bebek dostu seçilmiş bi hastane kolay kolay drlar mama ver demiyorlar) doğum kilosundan çok aşağıda sütün yeterli değil mama verelim dedi.ilk oğlumda böleydi, bu seferde mamayla uğraşmayacam böle olmasın die ben vermedim ve bebeğim beslenemediği için sarılığı çok yükseldi.baktım olmayacak ağlaya ağlaya yinemi die bebeğim iyileşsin die verdim mama:(((mecburum başka çarem yok sütüm su gibi geliyo doymuyo yavrum.ama ben emzirmeyi bırakmadım bırakmayacağımda azda gelse emdiği kadar emziricem.bi düzen oturttum önce emziriyorum sonra mama hem yapmam gereken ölçektende az yapıyorum,sanki hiç emmemiş gibi yiyo mamayıda.çok zor oluyo mama hazırlaması inanın kolay değil.evde yalnızım o ağlarken suyunu kaynat ılıt mamsını hazırla baya vakit alıyo.çok üzülüyorum ama napabilirim ilk oğlumda ne yaşadımsa aynını yaşıyorum rabbim ikisinede can sağlığı versin bütün bebeklerle beraber.....

07/31/2011 11:29:00

ıplanevet sıcak suyu ılıtıp termosta saklaması mantıklı ama 24 saatlik mama değil.çünkü bazen mama yemediğide oluyo herhalde sütüm doyuruyo diorum ozaman.ziyan olur mama vede içime sinmez yediremem uzun süre saklanan mamayı ısıtıp vermesi.hastanede çok bebek var onlar için mantıklı...

07/31/2011 11:35:00

soda onuda denedim.sadece emzirdiğim günde mama vermeden ne çiş ne kaka yaptı sürekli ağladı.en sonunda annem dayanamadı bebeğim ağlar ben ağlar verdi mamayı.doyan bebek bezinden belli  oluyo.elimden geleni yapıyorum yapıcamda her yöntemi deniyorum kendimcede olmayınca olmuyo.ben yinede emziriyorum.belli daha sonradan düzelir kurtuluruz mamadan inş.

07/31/2011 11:51:00

ben zaten emziriyorum doymamış gibi hissettiysem en az ölçüde mama veriyorum..valla benim anladığım emzirmek güzel emdiği sürece sonuna kadar emziririm ama doymamış gibi hala emmeye devam etmek isterse süt gelmezse az ölçüde mamada vermenin bi sakıncası yok..bütün öğün mamayla besleyenler var emzirmek istemeyipte en azından onlardan değilim...

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.