unadix 1 uyku düzenleyeci ŞURUP

09/06/2011 13:43:00
nurgy 5,5Y soruyor:

Herkese MerhabaÇocuk uykusunu düzenlemek için unadix 1 kullanıpta fayda gören varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Kadın kadına
gündemi
konuş

09/08/2011 05:41:00

Merhaba, uyku düzeni için şurupların bir faydası olmadığını hatta vücudu dışarıdan bir maddeyle uykuya ya da herhangi bir şeye alıştırdığında kendi kendine yapabilmesinin çok daha zor olduğunu biliyorum. Uyutmak için işe yarasa bile, uykuyu düzenlemek için ters tepecektir. Klasik rutinlerden şaşmayın diyeceğim ama ne yaşadığınızı bilmiyorum açıkçası. Bir arkadaşım uyku düzenine öğle uykusunu kesip, kreşe başladıktan sonra (3 yaş) geçtiğini söylemişti. Allah yardım etsin.

09/08/2011 07:35:00

yinede siz bilirsiniz ama ben ilk oğlumda uyku konusunda çok ama çok zorlandım.neredeyse 2 yıl gece uykusu hiç yoktu.sabah eşimi işe gönderip biz yatıyoduk.kabus gibiydi.buna rağmen doktorumuz hiç bi şekilde uyku şurubu vermedi yalvarmalarıma rağmen.ağlayarak eczanelerdende istediğim halde şurubu vermediler reçetesiz.çünkü beyinde zararlarlara yol açabiliyormuş yani bi nevi hastayı uyutmak için narkoz veriyolarya aynen öle.uyumak istemeyen birini zorla uyutmak gibi.bence kendiliğinden düzene girmesini bekleyin.çok zor olacak belki ama bebeğinizin sağlığı için boşuna şurup vererek uyutmayı denemeyin derim ben.

10/01/2011 23:05:00

Sıkıntınızı çok iyi anlıyorum , çok ciddi uyku sıkıntıları yaşadık.  4-5 gün boyunca toplasanız 10 saat uyuduğumuzu biliyorum. İlaç da kullandık ama hiçbirisinin faydasını görmedim, faydasını gördüğümü de , zararlarını düşünüp bir daha kullanamadım.

Uykunun en iyi ilacı rutinmiş onu anladım. Bebekler düzeni ve rutini, bir sonraki adımda ne yapacaklarını bilmeyi seviyorlar. Gündüzler değişken olabiliyor, ama geceyi sağlam bir rutine bağlamaya çalışın öncelikle- yemek- oyun, süt, banyo, masaj- ışıklar kısılı yatakta sakince oynaşıp boğuşma:)))) gibi. HEr gün aynı şeylerin aynı sıra ile olması gerek ki uyuması gerektiği zamanı bilsin, sonrasında hangi yöntem ile uyutacak iseniz(ama mutlaka tek bir yöntem seçip başka birşey yapmamak da önemli- ayakta sallıyorsanız ayak, kolda ise kol, kendi uyusun diyorsanız yatağına bırakıp çıkacaksınız-. Ben böyle uyku ve düzen sağlayabildim kendim ve bebeğim için. İlaçlar hiç çare olmadılar.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.