3 aylik bebekler gece 8 saat kesintisiz uyur mu???

mugmela soruyor: 6

Bebeklerim koliksek hallenmeler icinde aksam 6-9 civari delirip sonra uyuyorlar, o sirada beslenmelerini 19.00 gibi yapmis olmama ragmen bazen 8 saat kesintisiz uyuyorlar, yani bazen uyandiklarinda 10 saatlik acliklari oluyor... Bu durum normal mi, sevinmeli mi uzulmeli miyim?:)
Yani bebeklerinizin bu aylarda deliksiz 8 saat civari uyuduklari oluyor mu/muydu???

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


NORTH_TAN

Oğlum 2 aylıkken 7 saat deliksiz uyuyor diye doktorumuza sorduğumda. Kilo alışı fazla olduğundan mesele olmaz. Eğer kilosu ve kilo alımı az olsaydı 4 saat sonra uyandır derdim demişti.


NORTH_TAN

Oğlum 2 aylıkken 7 saat deliksiz uyuyor diye doktorumuza sorduğumda. Kilo alışı fazla olduğundan mesele olmaz. Eğer kilosu ve kilo alımı az olsaydı 4 saat sonra uyandır derdim demişti.


Damla

3,5 ile 6 ay arasında akşam 9 gibi uyuyup, 6.30-7 civarı kalkıyordu oğlum. Dişlerle birlikte bozuldu. Tadını çıkartın ama çok alışmayın :) Şaka bir yana gündüz az uyuyup, sık beslenip, iyi yoruluyorsa gayet normal ve hatta çok güzel bence :)

Bu arada bizim doktorumuz 1 aydan itibaren uyuyorsa ellemeyin demişti, o aylarda da sorduğumda dilini ısır, kimseye söyleme demişti :)


denizsu

Benim doktorum da 1 ayi gectikten sonra istedigi kadar uyuyabilir demisti, uyandirmaya gerek yokmus. 2 ay ile 4,5-5 ay arasi aksam 10da uyuyor, sabah 8de kalkiyordu, araliksiz. Sonra disler cikmaya baslayinca degisti, gece saatte bir uyandigi donemler bile oldu, yemek icin degil, sadece yakinlik icin. Su an gece 1 defa uyaniyor.
Hic merak etme, tadini cikar :)   


asligunuc

Bence Çoooook şanslı bir anneyseniz uyur :))) Oğlum gece 3 gibi zar zor uyur sabah 6 da kalkardı ve günde toplam 10 saat anca uyurdu (hala uyku sevmeyen bi çocuk) Kolik olsa anlardınız... Bol bol maşallah deyip uykunuzu alın :)))


mugmela

Tamam o zaman keyfini cikarayim, gunduz yeterince yoruluyorum zaten:) demek disler cikana kadar sansim varsa boyle gidebilir...cok tesekkurler cevaplariniz icin.
Cevaplamak için Üye ol