Oto koltuğu konusunda öneri ve tavsiye, lütfen!

01/16/2012 21:01:00
amilie 7,5Y soruyor:

Merhaba. Oto koltukları ile ilgili kafam çok karıştı. Yardıma ihtiyacım var. Aslında dokunarak bakma şansım olsa belki karar verebilceğim ama internetten takip ediyorum modelleri.. Zor oluyor anlamak.. O kadar araştırmanın sonunda bir sipariş verdim, hayalkırıklığı oldu.

İyi bir marka olduğunu düşündüğümden şunu sipariş verip aldım, http://www.hepsiburada.com/Liste/britax-romer-adventure-cocuk-oto-koltugu-elisa-15-36-kg/productDetails.aspx?productId=oyunak7574&categoryId=23021016 . Ancak pek içime sinmedi. Öncelikle omuz kısmı çok dar. Çocuk kabanla oturduğunda arkaya yaslanmakta zorluk çeker,üstelik oturak kısmı ve sırt kısmı plastik. Üzerinde sadece incecik bir minder var. Oğlumun üzerine oturur oturmaz ilk söylediği kelime "çok sert!" oldu. Başlık yükselebiliyor, ayrıca sadece burada köpük malzeme kullanılmış; ancak alt kısımda genişleme gibi bir özelliği yok ve yükseltici de olamıyor, hem de köpük malzeme burada kullanılmamış. Bu sebeplerle içime sinmedi ve sanırım iade edeceğim. Aslında ondan önce şunu görmüştüm: http://www.hepsiburada.com/Liste/jane-indy-team-plus-isofixli-oto-koltugu-15-36/productDetails.aspx?productId=oyunvattindy&categoryId=23021016. Bunu almayı düşündüm ama isminden ötürü diğeri tercih ettim. Aracımda isofix olmadığından isofix tercih etmek zorunda değilim. Graco Junior Maxi Oto Koltuğu ekonomik ve hoş görünüyor ancak acaba minderi ince mi, belli olmuyor. Bunları kullananlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Aklımda olan 15-36 kg için, strafor döşenmiş, rahat, yumuşak, güvenli, büyüyen çocuğa uyabilen, omuzlarını ve kafasını sıkıştırmayacak, sırt kısmı ayrılabilen, fazla terletmeyen, kılıfı yıkanabilir olan, ekonomik ama kaliteli bir ürün arıyorum. Kraft'ında bu ürününü buldum birde:http://www.hepsiburada.com/Liste/kraft-olympus-oto-koltugu-15-36-kg/productDetails.aspx?productId=oyunatabs03c&categoryId=23021016

Tavsiye öneri ve tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kafam iyice bulandı :)

Teşekkürler

Kadın kadına
gündemi
konuş

01/16/2012 21:21:00

15-36 alacaksanız isofixli alın derim.çünkü diğerinin koltuğa sabitleme yöntemi pek güvenilir değil,güvenliği sağlamıyor.omuz ve baş kısmı açılabilen concord transformers koltuğu beğenmiştik biz.ama oğlum mağazada denemeyi şiddetle reddedince almadık.ama baktıklarımın içinde en beğendiğim o oldu.

01/16/2012 21:43:00

concord transformer süper ama çok pahalı! http://www.e-bebek.com/oto_koltugu_15_36_kg/concord/concord_lift_evo_pt_oto_koltugu/CON-ETL0952.. bunu gördünüz mü? yumuşak ve omuz kısmı rahat gibi!

01/18/2012 07:04:00

biz her şeyimizi bebe confort aldık, çok memnunuz. uzun süre kullanılabiliyor. güvenilir.

01/23/2012 21:43:00

Amilie verdiğin likteki koltuk isofixli değil sanırım.isofix bağlantısı olmayan koltuklar sadece koltuğa konuyormuş.çocuğu oturtup kemer bağlanıyor.çocuk biraz tepinse koltukla birlikte tepetaklak olacakmış gibi geldi bana.koltuğa para bir kere veriliyor,uzun süre kullanılıyor.şöyle de diyebiliriz,milyonları döküp arabayı alıyoruz altımıza,yavrumuza güvenli bir koltuğu mu almayacağız diye düşünüyorum ben.

01/24/2012 05:05:00

Haklısın Polen, ancak aracımda isofix bağlantısı yok. Olsa idi özellikle tercih edecektim. Jane isofixli bir koltuk. Onun gibi isofixli bir koltuk alsam, olur ya aracımı değiştirirsem, ki henüz çok yeni, ya da şaseye kaynak yoluyla isofix bağlantısı takılabiliyorsa taktırsam o vakit çok işime yarar. Tercihim isofixten yana..

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.