Çamaşır kurutma makinası

09/23/2010 08:06:00
ozguranne 7Y soruyor:

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


09/23/2010 08:25:00

Enerji sınıfına dikkat etmek gerekiyor diye düşünüyorum. fiyatı düşük ama çok enerji harcayan bir ürün alınırsa, aradaki fark faturalara yansır da yansır:((


Bence, çocuk kıyafetlerini koymaktaki tek sakınca kıyafetlerin çekmesi olur. 

Yine bence, dünyanın en iyi buluşlarından biridir. Hele İstanbul gibi havası nemli yerlerde hayat kurtarır. Çamaşırları makinadan çıkar çıkmaz sıcak sıcak katlarsanız da sizi ütü derdinden kurtarır. Benim de alınacaklar listemde. Hatta ilk "kurumayan çamaşır krizimde" evden çıkıp alırım gibi geliyor bana:)

Bir yerlerden, eğer çamaşır makinası ile üstüste konacaksa, ikisi de aynı marka olmalı diye duymuştum ama  doğruluğunu bilmiyorum.

09/23/2010 08:59:00

emine bosch demisti, cevap versin hepsine, anlatsin :)
bize anlatmisti bir ara. her an cikip alacak potansiyeldeyim ben de.

09/23/2010 09:15:00

Bizimki siemens, oldukça eski bir model, üzerindeki yazılar Almanca o derece. Çok memnunuz, bir sürü programı var, farklı programlarını kullandığım tek alet sanırım evde. Kırışıklık önleme ve hassas tuşlarına basınca hiçbir şeyi çektirmiyor. Biz aldığımız zaman bizimkinden pahalı bir Miele vardı yanılmıyorsam, onunla da açık ara fiyat farkı vardı. Yurt dışındaki modelleri karşılaştırıp almıştık, Türkiye'de kurutma makinesi pek yaygın değildi.

Enerji tasarufu için kurutturacağım çamaşırları çamaşırlığa gelişigüzel seriyorum tek tek asmakla uğraşmadan, bir süre bekletiyorum, sonra kurutmaya atıyorum, daha çabuk kuruyorlar. Pamuklular için 4 kurutma ayarından genelde 2. ya da 3. kuruluğu seçiyorum. Tişört, ev giysileri, Ilgaz'ın giysileri, pijama, yani gömlek pantalon dışındaki her şeyi kurutmadan çıktığı gibi katlıyorum ve ütülemiyorum. Sentetikleri de kırışık giderme amacıyla 10-15 dakika kurutturup asıyorum, zaten çabuk kuruyor.

09/23/2010 09:42:00

Ben Bosch'un kurutma makinasını kullanıyorum ve o kadar memnunum ki düşündükçe gidip sarılasım geliyor alete:))
Çamaşır makinan mı kurutma makinan mı deseler valla kurutmayı seçerim, elde yıkarım çamaşırları ama kurutmamı yine de vermem.

A+ enerji sınıfı bizimki ve aldığımız günden beri elektrik faturasında bir fark gözlemlemedim.

Bir kere ütü olayı yarı yarıya ( hatta daha bile fazla ) azalıyor, havlular, bornozlar pofur pofur çıkıyor. Evin orasında burasında serili duran ve kuruması saatler alan bir çamaşır yığını yok. Eşofmanlar, tişörtler, pijamalar, kotlar falan ütü istemiyor.

Çekme meselesine gelince, bir senedir kullanıyorum henüz tek bir parça çekmedi.

Doğru ayarı tutturana ve hangi programların neyi ne kadar kuruttuğunu öğrenene kadar sorun olabiliyor (bazı şeyler çok kuruyor, kalıp gibi kalıyor, çok buruşuyor vs) ama ayarı öğrendikten sonra hayatı muazzam kolaylaştıran bir makina..

Bebek kıyafetlerine gelince.. Ben Dila'nın bir montu ve üstünde kurutmaya atmayınız ibaresi olan iki tişörtü dışında istisnasız her şeyini atıyorum kurutmaya. Bayramlık gibi cici giysileri dışında hiçbir şeyini de ütülemiyorum.

Çocuklu evin olmazsa olmazı bence, şiddetle tavsiye ederim...

09/23/2010 09:58:00

bu cekme sorunu icin camasir makinelerde de bir cozum bulunsa?
yoksa var da ben mi bilmiyorum?

09/23/2010 10:34:00

yarı korsan post
@ulku: fazla deterjan çamaşırı çektiriyor diye biliyorum.  hatta bu konsantrele deterjanlar çıktıktan sonra çekmeler de arttı galiba:(

@damla, zyntrk: biraz daha överseniz, iş çıkışı gidip alacağım:)

09/23/2010 10:39:00

Anneler sizi okudum ve bende artık bir kurutma makinesi kullanıcısı olmak istiyorum dedim :)

09/23/2010 10:41:00

Ütü işini azaltıyorsa alınacaklar listesinde  ilk sırayı kurutma makinası aldı:)

09/23/2010 10:53:00

yasemin, evet bana da oyle geldi simdi, azaltayim ben! zaten konstantre de kullaniyorum, daha az koyuyordum ama goz aliskanligi ne de olsa cok da azaltamadim sanki.

09/23/2010 11:01:00

Özgüranam,

Çabuuucaaak kuruması, birçok çamaşırın ütü gerektirmemesiyle kesinlikle alınası ve kullanılası birşey. Hatta burada bile evlere tam kurutmalı makinalar koyuyolar -iklim sebebiyle hiç kullanılmasa da- neyse... İstersen ayrıca kurutma makinası al, istersen kurutmalı çamaşır makinası al, ama İstanbul için konuşuyorsak koşa koşa al :) Yalnızzz hangi marka olursa olsun asarak kurutmaya göre zamana yayılı olarak daha çabuk bir yıpranma söz konusu oluyor, aklında bulunsun... Markaya gelince ben eskiden (İstanbul'da öğrenciykene) sanırım siemens kullanıyordum, annemse şuan Bosch kullanıyor, burada ise LG ve Samsung tam kurutmalılardan kullandım. İyiler, güzeller, canlar :))

İmza: Bunlara rağmen asarak kurutup, bi dünya ütü yapan arıza insan Zelal :))

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.