Çamaşır kurutma makinası

09/23/2010 08:06:00
ozguranne 7Y soruyor:

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


10/12/2010 20:18:00

arçelik kurutma mak,nesi kullanıyorum çok memnunum gerçekten büyük kolaylık tek kötü yanı makinanın buluunduğu yer sauna gibi oluyor:) kışınn  iyi de yazı n hiç çekilmiyor

10/12/2010 21:33:00

biz de şu sıralar arayış içindeyiz fakat yer darlığından dolayı tam kurutmalı çamaşır makinesi almak zorunda kalacağız gibi görünüyor... burada yazılanlardan etkilendim sanırım bosch istiyorum. aristondan baktık önceki gün, 7 kilo yıkama,3,5 kilo kurutma kapasiteli, a sınıfı 1,500 civarındaydı fiyatı da, en kötü ihtimal o var aklımızda.

10/12/2010 21:36:00

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, inanılmaz memnunum. Bosch Logixx 8 galiba bizimki, o zaman üstünde bir model daha vardı, onun fiyatı bizimkinin iki katıydı. Özellikle bebek çamaşırları için harika...
Bizimki mutfağımızın kapalı balkonunda duruyor, balkon kapısını aralıyorum sıcaklık çıkıyor ama evin içinde olunca nasıl olur bilmem. Isıtması kışın işe yarar gerçekten. Ama yazın ben acil ihtiyaç oldukça kurutma makinası kullandım, zaten sıcaktan hemen kuruyor.

Bizimki suyu hazneye dolduruyor, istenirse tahliye borusu da takılıyormuş bizimkine.

Kazak, spor ayakkabı kurutma rafı da var.

Filtresine o kadar çok tüy birikiyor ki bazen gözlerime inanamıyorum, demek askıda kurutunca öylece dolaba kaldırıyormuşuz diyorum.

10/12/2010 21:38:00

Kurutmalı çamaşır makinasının birkaç dezavantajı var:

- Peşpeşe çamaşır yıkayamıyorsun, kurutmanın bitmesini beklemen gerekiyor.
- Makina yıkama + kurutma çok çalıştığından bir sonraki yıkama için dinlendirmen gerekiyor.
- Yıkadığı çamaşırın yarısını kurutuyor. İki parti halinde kurutman gerekiyor.

;) Zamanında çok araştırmıştım.

10/19/2010 09:26:00

uzun süredir araştırıyordum...sonunda bosch b sınıfı avantixx 8 aldım..dün ilk kez denedim dolap kuruluğunda günlük kıyafetleri (eşofman tişört..vb..) kuruttum..hepsinin de arkasında kurutma makinasına atılamaz işareti vardı....ama hiçbirşey olmadı,çekmedi de....2 saatte kuruttu..ve hiç kırışık değildi...daha sonra gömlekleri süper kısa 40 programına koydum ve çıktıklarında çok kırışmışlardı..bunun nedeni hızlı programın yüksek sıcaklıkta kurutması mı? bebeğin çamaşırlarını koyma dedi bir kaç arkadaşım..oysa ben sırf onu düşünerek almıştım...bosch kullananlar....ne diyorsunuz?bir de dolap kuruluğunda ve dolapkuruluğunda + diye 2 program var bu artı(+) daha kuru dolap kuruluğu demek mi?

10/19/2010 10:23:00

Ben ilk zamanlar dolap kuruluğu+ 'yı kullanıyordum sonra bebişin 1 cicisi ve eşimin bir kıyafeti küçüldü. O günden beri sadece dolap kuruluğu kullanıyorum, + riskli bence. Evet + ekstra kurusu oluyor dolap kuruluğunun.

Bebek çamaşırları için aldım ben de daha çok ve çok memnunum.

Gömlekler için uygun program kitapçığında yazıyor. Ben karışık attığımdan hep d.k. kullanıyorum işte.

Her seferinde filtreyi temizliyorum, suyu boşaltıyorum.

Hassas çamaşırlarda hassasa 1 ya da 2 kez basıyorum. ;)

Güle güle, iyi günlerde kullan henna. :)

10/19/2010 12:51:00

teşekkürler ayşegül..bende karışık yıkarım genelde çamaşırları..tek tek etiketlere bakmadan atabilirim o zaman ...dolap kuruluğunda seçerek...

10/19/2010 13:08:00

Evet henna. ;) Rica ederim.

11/09/2010 13:01:00

tek kelimeyle harika... bugune kadar nasıl almamısım, kendime kızıyorum. esim siemens A sınıfı bir model almak ıstemesine ragmen ben bosch aventixx aldım. netten yaptıgım arastırmalarda aventixx bizim kullanımımıza daha uygun geldi. zaten şimdilik cok mutluyum. çekme, kırısıklık falan yok. gomlekler resmen utuluye yakın cıktı. yakasını utule tamam. manşetler bile çızgı gıbı. yıka, kurusun, katla... yaa o filtresinden çıkanlar :( yurt dışında çamasırhanelerde kurutucu kullanmama ragmen çok sasırdım. galıba orada gorevlıler degıstırıyordu !? yani umarım oyledır ...

kullananlardan kaz tuyu yastık atan var mı ? yada kaz tuyu mont ?? yada cocuk yorganı...

11/09/2010 13:08:00

Gecen gun limangoda camasir makinasi icin kurutma topu satiliyordu. Daha az kirisik camasirlar ve %25 kurutma suresinden tasarruf vs . gibi seyler yaziyordu.

Bu tarz bir aparat kullanan var mi?  İse yariyor mu ?

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.