10 aylık bebeğimi nasıl uyutucam ?? -Tracy 'de fayda etmiyor :((

12/14/2010 07:59:00
snm 6Y soruyor:

Merhabalar,

Uykuyla ilgili sorunumuz var. Gece uykularımız cok duzenli masallah 9da yatarız eger bir sıkıntısı yoksa abah7de kalkarız arada acıkır mama yer yataıp uyur tekrar.

Ama gunduz uykularına yatırmak problem. Ayaklanana kadar Tracy teyzenin yonetmiyle cok guzek kendi kendine uyuyordu kuzucuk taaki yatagında kalkmaya baslayana kadar. Hersey ozamana kadar superdi simdi surekli tırmanma halinde napıcagımı sasırıyorum.calısıyorum bakıcısıda zor uyutuyorum dedi. hftsonu direndim yatır-kaldırı uyguladım sadece yatır kısmını atbii tm 1 saat surdu ve uyumadı. sarhos gibi gozleri kapanıyor ama halaaa tırmanıyor.
Emzik almıyoruz buarada.
Gece biberondan mamasını icip saga sola donerek mayısarak uyuyor ama gel gor gunduzleri tam bir kabus.
Aslında Tracy'ye gore melek-kitap bebek ama uykularda tam bir tırmanma canavarı.

Bu konuyu sizler nasıl cozdunuz ne yapabilirim ? Yuremeye baslayınca bu tırmanma icgudusu gider mi ??

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


<12>
12/14/2010 08:30:00

Yanına uyku arkadaşı ( mesela yumuşak bir bebek yada oyuncak olabilir) vererek yatağına yatırıp, onu odada yanlız bırakın. Önceleri biraz zor olabilir ama bir süre sonra onunla oynarken uykuya dalabilir. Ben derini öyle alıştırdım ve şu anda kendi kendine uyuyor ve uyku arkadaşı olmadan uyumuyor.

12/14/2010 08:46:00

Doktorum bana uyku sıkıntıları 9 aydan sonra başlar demişti. Bebekler bu aylardan itibaren ayrılık kaygısı yaşamaya başladıkları için psikolojik sıkıntılar yaşayabilirlermiş. Çalışan anne olduğunuz-olduğumuz için daha yoğun yaşıyorlar. Bu arada canand'ye katılıyorum. Önerisini dikkate almanızda fayda var....

12/14/2010 08:47:00

Onu da denedim bırakıp gidince hopp tırmanıyor
derin tırmanmıyor muydu ? bu haftasonu deneyeyim bakayım tekrar.

12/14/2010 08:55:00

bizim de uykuya geçmede ve gece sık uyanmayla ilgili sorunlarımız var. bir de üzerine, sizde olduğu gibi yatakta ayağa kalkma ve geri yatmak istememe durumu eklendi. uykuya ancak meme emerken geçiyor lakin son günlerde ayağa kalkıp yürümeye o kadar hevesli ki memeyi bile gözü görmüyor kimi zaman. yürümeyi başarınca içi rahatlarmış gibi geliyor bana..

12/14/2010 09:19:00

çocuklarda sürekli uyuma şekilleri değişiyor. Bizde bu gibi dönemlerde tek kurtarıcı yeni bir rutin oluşturmak olmuştu.
Pijamalarını giysin,su içsin, bir şarkı yada masal sonra yatağa koyma vs. gibi.
İlk günlerde zor olabilir ama zamanla her gün aynı şeyleri tekrarlayınca alışır.
Biz zaman zaman sıkılınca sadece rutinde ekleme çıkarmalar yapıyoruz, masal yerine müzik, ayıcıklarını uyutma,üstünü örtme vs ...
ama uyku saati hiç değişmiyor, gün gelip direnirse sadece rutini değiştiriyoruz.1-2 günde alışıyor.

12/14/2010 09:33:00

aynı sıkıntılar bizde de var. akşamları emerken uykuya dalabiliyor sadece hatta tam dalmamış ve yatağına bıramışsam hemen tırmanıyor. ne zaman geçer kendi kendine nasıl uyur bunu nasıl yeneriz hiç bilemiyorum uyku arkadaşına gelince oyuncaklarımızla bile çok oynamıyoruz nerde elektronik eşyalar var eymen orda..

12/14/2010 15:11:00

Snm derin de tırmanıyordu ama yatak  baya derin olduğu için düşme gibi bir ihtimal yoktu. Eğer seninde böyle bir sıkıntın yoksa bırak o tırmansın, oynasın ama bunları yanlız başına yapsın. Zaten bir süre sonra yorulup uykuya dalıyorlar.

12/15/2010 10:37:00

peki ağlama krizlerini nasıl çözeceğiz?

12/15/2010 12:02:00

  sevimeymen hiç bir şey hemen rayına oturmuyor ne yazıkki.  Başlarda elbette bir müddet sıkıntı yaşanıyor. Eğer yatağına bıraktığınızda ve yanından ayrıldığınızda çok ağlıyorsa bir müddet onun sizi görebileceği bir yere siz de yatın ve arada onunla konuşarak, minik oyunlar yaparak ve bütün bunların yanında sık sık uyuyormuş numarası yaparak ta deneyebilirsiniz. Sizi görmek onu rahatlatacağı için bir süre sonra ağlamaları da azalacaktır. Ben derini kendi kendine uykuya alıştırdığımda 8 aylıktı. Bütün bunları uyguladım ve başarılı oldum ama her çocuk birbirinden farklı olduğu için söylediklerim her kes için işe yarayacak diyemem tabiki. Sadece kendi deneyimlerimi paylaştım. Umarım siz de alıştırabilirsiniz. 

  Bir şeyi daha söylemeden edemiycem kendi yatağında kendi kendine uyumaya alışan çocuklar ne yazıkki başka hiç bir yerde uyumuyorlar. Yani bir yere gittiniz diyelim çok uykusu geldi ama yatağını aradığı için maalesef uyumuyorlar. Bu da işin dezavantajı.

12/15/2010 15:15:00

canan tesekkurler değerli cevabın icin. dedigin gibi buhafta sonu tekrar deneyeceğim.  bu sefer yatır yapmayacagım bakalım kendisi napıyor aglarsa da yanına gider sakinlesitiririm.
Dedigin cok dogru yatagında uyudugu donem dısarda zorluk cekiyordum evde ozellikle dısarda pusetle ve araba koltugunda uyuyor cunku.
aslında ege uyumlu bir bebek tek sorunumuz gunduz uykuya zor dalması onu da halledersem tam melek olucak . gecelerimiz iyi çok sukur.

tekrar tesekkurler...

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.