oğlumun pipi ucundaki kızarıklık

06/02/2012 10:10:00
aktiva 4,5Y soruyor:

Merhaba
Oğlum haziranın 6 sında 6 aylık olacak. Birkaç gündür oğlumun pipisinin ucunda bazen kızarıklık oluyor geçiyor bazen tekrar oluyor. Popolin sürüyorum. Siz böyle birşeyle karşılaştınız mı anneler ? Neden olur bu? Bezi gündüz daha sık değişiyor gece daha uzun saat bırakmaya başladım yeni yeni ondan olabilir mi?

Kadın kadına
gündemi
konuş

06/02/2012 11:37:00

biraz pipisinin derisini geri çek eğer sıvı varsa iltihap tarzı belki enfeksiyon olabilir ..pişikde olmuş olabilir ..ben genelde böle olunca orayı nemli tutmaya çalışırdım bepanten gibi yağlı kremler sürerdim zeytinyağıda sürebilirsin ...bizim çok olurdu hatta sünneti bile düşünürdük ama şimdi olmuyor artık..

06/02/2012 18:24:00

Biz 3 aylıkken sünnet yaptırdık. Sünnet yapılırken deri geri çekildiğinde doktor gösterdi, o kadar zamanda ve her gün yıkamamıza rağmen birikim olmuştu. Biraz da ucu darmış, yani sünnet zaten gerekecekmiş.

Gece krem sürüp hiç açmadım ben başından beri. Ondan değildir. Çocuk doktorunuza sorabilirsiniz. Onun tavsiyesine göre bir ilaç kullanabilirsiniz. Belki önemli değildir bile. Ya da gerek görülürse ayaklanmadan sünnet ettirmeyi tercih edebilirsiniz.

06/12/2012 09:12:00

Teşekkür ederim arkadaşlar.
Sağlık ocağına gösterdim aşı gününde. Her gün banyosunda pipi derisi geri çekmememi tavsiye etti ben de haftada 2-3 sefer yapıyorum artık. Ondan sonraki doktor ziyaretimizde de doktor birşey yok dedi ama sünneti önerdi. Çok aciliyetli bir durum değil bizim oğlumuz için ama ben de kısa zaman içinde yani ayaklanmadan yaptırmayı düşünüyorum.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.