Günde 5 kez kaka normal midir?

10/30/2012 11:44:00
asli_asli 5,5Y soruyor:

merhaba arkadaşlar. benim oğlum 2 yaşında ve doğduğundan beri çok sık kaka yapıyor. geçtiğimiz hafta çarşamba günü yaşına göre çok yaptığını düşündüğüm için doktora götürdüm. adana olduğum için henüz kafama göre bir doktor bulamadım. gittiğimiz doktor bunun mikroorganizma kaynaklı olabileceğini söyledi ve flagly diye bir şurup önerdi. şurubu kullandık ancak günde 4-5 kez kaka yapan oğlum şu an sabah 10 a kadar 4-5 kez kaka yapar oldu. perşembe tekrar doktora götüreceğim oğlumu kontrol için. bir de 12 buçuk kilo ve 90 cm tiz. doktor kilosunun 1 kilo az olduğunu söyledi. 15. aydan buyana sadece 400 gr almışız. bu kakayı nasıl azaltabilirim? lütfen yardım... bir de adanada doktor tavsiye edebilecek olan varsa tavsiyelerini bekliyorum...

Kadın kadına
gündemi
konuş

<123>
10/30/2012 12:11:00

oğlunuzun bağırsakları çok hızlı çalışıyor ..bir nevi iyi gastro açısından sorunu olmaz gaz kabızlık gibi..ama bir nevi kötü kilo alması yavaşlayabilir..flagy antibiyotik diye biliyorum ..benim bağırsaklarla alakalı rahatsızlığım var.bu sebeple bazen bu ilaçtan bana da veriyorlar ishal ve çok vc ye çıkmaya başladığımda..bir mikrop da kapmış olabilir..bence gaita kültürü testi yaptırmanız ve crp sedim baktırmalısınız ..en azından bir enfeksiyon iltihabi bir durum söz konusu ise ortaya çıkar..çok kaka yapmak bağırsaklarla alakalı.yediği bir şey veya bir virüs de sebep olabilir..çoçuk gastro gitmenizi öneririm.

10/30/2012 12:15:00

birde eklemek istiyorum..etiketinizi yeni gördüm..bu belirttiğiniz şeyler bir andamı oldu..iştahsızlık kilo alamama çok sık kaka diye yazdığınız..eğer bu belirtiler peş peşe olmuş birşey ise çoçuk gastroya mutlaka gidin..

10/30/2012 12:36:00

Test yapmadan mikroorganizma kaynaklı demek bana mantıklı gelmedi. Bildiğim kadarıyla günde 5'ten fazla kaka ishal demek oluyor. Doktorumuz 5'e kadar sorun yok demişti. Ama sizinki doğduğundan beri böyle. Yani hiç önemli olmayabilir de. Bence de üniversite hastanesi gibi bir yerde test yaptırın, içiniz rahatlasın. Kilosu az değil bence.

10/30/2012 12:56:00

hepinize yorumlarınız için çok teş. ederim. doktorun yaptığı bana da pek mantıklı gelmedi. hem de adanada en iyi özel hastanalerden biri diyebilirim gittiğimiz hastane için. devlette uğraşmak çok zor geliyor bana bu yüzden özel tercih ediyorum ama çözümlenmezse mecbur dediğiniz gibi üni. hastanesine gideceğim:( mert-mert bu belirtiler birden bire başlamadı. sadece son zamanda yavaş yavaş başlayan iştah azalması söz konusu. umarım en kısa zamanda hallederim. olmadı istanbula kendi doktoruna götürcem mecburen:(

10/30/2012 13:04:00

o zaman siz yinede gittiğiniz dr gaita kültürü yapılmasını söyleyin..(kaka incelenmesi) crp sedimde kandan bakılıyor..belki basit bir mikroptur .önceden bilmiş olmak daha iyi..üniver. hastaneleri için katılıyorum çok zor kalabalık beklemek sıra filan çok uzun süre..heleki çoçukla daha da zor..

10/30/2012 13:36:00

Benim kızımda ek gıdadan sonra günde 5/6 kez kaka yapardı bu böyle 12 aylığa kadar sürdü. doktora sordığumda kilo alımıyla bunun hiöçbir alakası yok asla kilo alımını etkilemez. bağırsakları iyi çalışıyor demektir. onun yaptığı dışkı o an yediği yemeğin değil öncekilerin posasıdır. sadece yediği yemek bağırsaklarını harekete geçirdiğinden yer yemez kaka yapıyor bu da çok normal demişti. Şimdi 15 aylığız hala 3 kere yapar kakasını bazen daha çok...

10/30/2012 14:20:00

evet bizde ek gıdaya geçtiğimizden beri günde 5-6 kez yapmaya başladık kilosu zaten gerideydi hep az kilo aldığı için dr umuz çölyak olabilceğini söyledi bu şekilde devam ederse tahlil yaparız dedi sonuç olarak 2 yaşına kadar 5 kez bazen 4 kez yapmaya devam etti kilo alımıda az olduğu için gastroya götürdüm çölyakla ilgili tetkikler yapıldı hiçbişey çıkmadı çok şükür o yüzden yapılacak bişey yok dendi şimdi ise günde bazen 1-2 bazen 3 kere yapar hala zayıfız bence çölyak açısından tetkik yaptırın kanda bakılıyor

10/31/2012 11:11:00

benim kızımda günde 3-4 bazen 5 kere kaka yapar banada çok geldi dr.a götürdüm testler yapıldı hatta çölyak testi bile yaptık çünkü çok zayıf 18 aylık 10 kilo bile değil hiçbirşey çıkmadı. dr bunun aslında bir sorun olmadığını bazı insanlar böyle olur dedi (eşima benzedi galiba :) ).  ama bir yerde süt alerjisi olabilir diye okumuştum gıda intölerans testi yapıldı çıkmadı.

10/31/2012 11:31:00

Benim oğlumda günde 5 kere kaka yapıyor.ama söyle bir durum var;benim çalıştığım günler bakicisiyla sürekli birşeyler yiyor,meyve kuruyemis vs.

Benim evde oldugum günlerde ise 3 defa yapıyor .kilosu da gayet normal.

11/01/2012 14:41:00

merhaba arkadaşlar bugün doktor kontrolümüz vardı, belki merak eden olur diye yazmak istedim. ilaçları kullandık ama kaka sayısında değişiklik falan yok:) geçen gün zayıf biraz diyen doktor, bugün yooo kilosu gayet iyi boyu da zaten normalden uzun dedi:) ben hiç bişey anlamadım. neyse kreşe yeni başladığımız için vitamin desteği başladık. 1 ay sonra tekrar kilosuna bir bakalım dedi. çölyakla alakası yokmuş bizim durumun, bir kaç arkadaş yazınca onu sordum, belirtiler onda tamamıyle farklı seyrediyormuş, alerji olduğunu da düşünmüyorum dedi, çünkü 15. aya kadar kilo alımı gayet iyi seyretmiş dedi. herkese yorumları için çok ama çok teş. ediyorum:)

<123>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.