Gece uykusuna yatmadan ne verebilirim?

01/07/2012 14:26:00
spetek 5Y soruyor:

Gece uykusuna bizim kız biraz geç yatıyor. alt dişleri çıkalı bir 2 hafta kadar oldu ve şu an üst dişleri çıkmakta. İştah sorunumuz hiç bir zaman olmadı. Maşallah ne versem yiyor (hazır mama hariç, sevmedi). Hazır mamaya hiç alıştırmadım tek hazır olarak yedirdiğim bebemix bebe yoğurdu oldu. Onun haricinde herşeyini kendim yapıp yediriyorum.

Benim derdim geceleri muhtemelen aç olduğundan 2-3 kere uyanması. Şu an 10 aylık ve ben gece daha uzun uyusun istiyorum ki bende biraz uykumu alma umudundayım. Gece uykusuna yatmadan ben bi ara Aptamil Gece maması denemek istedim sevmedi bende zaten zorlamadım. Ama başka alternativ olmalı... belki benim yapabileceğim ve onu tok tutacak bir alternativ.

Acaba neler önerirsiniz...tarifler alabilirmiyim.

Kadın kadına
gündemi
konuş

01/07/2012 16:52:00

pirinç unuyla muhallebi deneyebilirsiniz...aptamilin de çok çeşitli kaşık mamaları mevcut armutlu vs. belki onları da deneyebilirsiniz

01/07/2012 17:20:00

peki her uyandığında mutlaka besleniyor mu?yani açlıktan uyandığına emin misiniz?benim kızımda çok uyanan cinsindendi.ama her uyandığında yemez/içmez mesela.belki susuyordur su verebilriisniz.ya da gün içindeki beslenme miktarını,porsiyonalrı artırabilirsiniz.ben en son öğünü yopurt veririm genelde.muhallebi vb.hiç yemedik biz.

01/07/2012 22:32:00

merhaba!
benim kızım 15 aylık ve aynı dertten muzdaribim,gece uyanmalarından her ne kadar gece yatmadan doyursamda yine 2-3 sefer uyanıyor.Ben pirinç unu,içine biskivü kırılmış yoğurt veriyorum,süt içiremiyorum(sevemedi bir türlü)ama bence açlıkla alakalı değil uyanması sırf alışkanlık ve anne kokusu bence:)

01/07/2012 22:38:00

Gece uyanmaları bebeklerin yeme alışkanlıklarıyla doğru orantılı sanırım... Uyku düşkünlüğü de var tabi...

Okuduğum bir kitapta bebeğinizin gün içinde yeterince beslendiğini/emdiğini, uykuya geçmeden önce de karnını doyurduğuna kanaat getiriyorsanız, gece emmek için uyandığında ise ciddi bir açlıkla değilde memeyi ağızında geveliyorsa, bebeğinizin meme bağımlığı/uyku arası uyanma alışkanlığı var demektir. Bunu aşabilmek için geceleri uyandığında yanına anne değil baba gitmeli (anneyi memeyle ilişkilendiriyor), baba tekrar uyutmalı. Bu sayede gece meme bağımlılığı aşılabiliyor...

Tabi burada önemli nokta bebeğiniz gece uyandığında ciddi ciddi emiyorsa/açlık varsa öğleden sonra sık aralıklarla besleyin bebeğinizi...

01/07/2012 22:53:00

4. aydan sonra bebekler (gün içinde yeterli beslendikleri varsayımında) gece acıkmazlar. Özellikle 11 ila sabah 4 arasında leptin hormonu salgıladığımızdan (insanlar olarak) o saat diliminde asla acıkıyor olamazlar.

Muhakkak acıktığı için uyandığını düşünüyorsanız yatmadan önce protein ağırlıklı besleyin: Yoğurt yedirin, kefir veya süt içirin.

01/07/2012 22:58:00

Bizim doktor, yatmadan once uyanmamasi icin yedirmenin sehir efsanesi oldugunu soyluyor. Onemli olan tum gun icinde aldigi toplam kalori ve besin miktari diyor

01/07/2012 23:01:00

2-3 kere mi uyanıyor:)ah benim için bu sayı hayal.

artık saymıyorum bile kaç kere uyandığını.miktar olarak çok yemeyen ve çok sık da yemek yemeyen bir bebeğim var.buna rağmen kilosu da az değil,hoş hala gün boyu defalarca emer.yukarda okuduğum öğleden sonra daha sık ve tok tutacak gıdalarla beslemeyi ben de deneyeceğim.belki işe yarar.inşallah yarar.bugune kadar defalarca uyansam da hep dişinden,büyüme ataklarından vs. dolayı tahammül sınırımı yukarda tutmuştum.ama burda uyuyan bebeklerin olduğunu görünce bir yerlerde yanlış yaptığımı düşünmeye başladım.Çocuğum ya aç,ya bağımlı:)

01/09/2012 00:07:00

 

Özdenin Öyküsü su olayını düşünmemiştim...

Sanemm Bu anne yerine babanın uyutma fikri aklıma yattı deneyeceğim.

Aishwarya öğün miktarlarını tabi onu zorlamadan arttırmaya karar verdim.. benimki bi kase kadar yiyor. Deneyeceğim.

Çokbilmiş seninkini de deneyeceğim. Yoğurdu gece uykusu öncesine atarım.

Bunların dışında bugün devamsütü aldım olmadı onla evde uyarlanmış muhallebi tarzı bi karışım deneyeceğim bakalım ... sonuç nolucak. Şu sıralar biraz uyku düzenimiz diş yüzünden bozulmuş durumda. Diş olayını atlattığım an inşallah herşeyi düzene sokacağım

Sanrı ben bebe bisküvisi kullanma taraftarı değilim ..Eğer bisküviyi kendin yapıyorsan tarifini alabilirim

Aslıheren bence sende bu denemeleri yapmaya çalış bakalım inşallah bu durumun üstesinden geliriz :)

01/09/2012 07:42:00

Eğer diş çıkarma döneminde de çok sık kalktı ve emdiyse bunu alışkanlık haline getirdi bence

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.