ADIM ADIM Gelişim Seti (6 aylık paket)

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Öne Çıkanlar

  • Adım Adım Gelişim Seti’nde bebeğinizin aylık gelişimine uygun olarak hazırlanmış interaktif bir Adım Adım kitabı vardır. Adım Adım kitapları, bebeğinizin/çocuğunuzun zihinsel, sosyal, motor ve duygusal gelişimini destekleyici etkinlikler ile ev ortamında nelerin daha iyi yapılabileceğini anlatan öneriler sunar.
  • Adım Adım setlerinde; bebeğinizin aylık gelişimine uygun olarak hazırlanmış etkinlikler için gereken donanım yer alır.
  • Türkiye'de eksikliği çekilen çocuk müzikleri/şarkıları, Adım Adım setinin bir parçası olarak bebeğinizin/çocuğunuzun ruhunu şenlendirir.
  • Ayrıca anne ve çocuk sağlığı ile ilgili çeşitli bilgileri de kutunuzda bulabileceksiniz.
  • Tüm bunlara ek olarak abonelere, sürpriz hediyeler, çocuk gelişimiyle ilgili bilgiler ve bebeğinize okuyabileceğiniz kitaplar da Adım Adım setiyle birlikte sizlere ulaşacaktır.

Ürün Detayları

Not: Sipariş sonrası müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçerek 9-48 aylar arasında çocuğunuza uygun aydan başlayarak 6 aylık set gönderilmesini sağlayacaktır.

Adım Adım Nedir?

Çocuğunuz dört yaşına kadar duygusal ve zihinsel gelişiminin büyük bir bölümünün tamamlandığı önemli bir dönemden geçer.Yaşamının en önemli adımları bu dönemde atılır. Çocuğunuz hayata tamamen bir yetişkine bağımlı olarak başlarken, zaman içinde bedensel, duygusal ve zihinsel gelişimi sonrasında birey olarak kendi kendine yetebilmeye başlar. Bu gelişim süresince çocuğunuzun ve sizin ihtiyaçlarınız farklılaşır.

Aileler büyümekte olan bireyin nasıl oyalanacağı ve gelişimine nasıl katkıda bulunulacağıyla ilgili kafa karışıklıkları, yetersiz kaynak ve malzeme sıkıntısı yaşarlar. Bunun bir sonucu olarak çoğu zaman daha çok birbirini tekrar eden aktivitelerle günlerini doldururlar.

Adım Adım, uzman pedagog ve psikologlarca hazırlanmış Türkiye’nin ilk ve tek 0-4 yaş gelişim setidir.

Gelişimsel ihtiyaçları temel alarak hazırladığımız Adım Adım gelişim setinin interaktif kitabının ilk sayfası anne/babalara çocuklarının o ayki zihinsel, dil, motor ve duygusal-sosyal gelişimini anlatan "Gelişim Basamakları"dır. Sonraki sayfalar çocuğunuzun duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişim sürecinde ona eşlik eden, kolay ulaşılabilecek malzemelerle uygulayabileceğiniz aktiviteleri içerir. Bu aktiviteler çocuğun gelişiminde önemlidir ve Adım Adım bu alandaki eksikliği gidermektedir.

Adım Adım gelişim setinde farklı yaşlara ve alanlara yönelik belirli bölümlere yer verilmiştir. Sağlıklı ilişki kurmanın önemli noktalarını bilmek anne-baba ve çocuk arasındaki ilişkinin gelişmesini destekler. Özellikle 0-9 ay arasında anne babaların bebekleriyle ilişkilerini anlamaları önemlidir. İki yaşından önce (9-24 ay) çocuğunuz tanıdığı, kendini güvende hissettiği kişilerden ayrılmalarla baş etmekte zorlandığı için gelişimi daha çok aile içindeki etkileşimlerle şekillenir. 2-3 yaş arasında (25-36 ay) çocuğunuzun gelişimi ilk yıllar kadar hızlı olmaz ama dört temel gelişimi devam eder. Kendisi daha hareketlenmiştir ve farklı konulara yönelir. 3-4 yaş (37-48 ay) arasında öğrenimini serbest oyunlardan sağlar. Adım Adım gelişim seti bunlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Çocukların kitaplara bakabilme becerisi, 9. aydan itibaren gelişir. Adım Adım, kolaylıkla özdeşlik kurabilecekleri görsel karakterlerle çocukların ilgi odağı olur. Öte yandan, özgün olarak kurgulanmış oyunlar, hem çocukların oyun içinde gelişimini sağlar hem de anne babaların çocuklarıyla geçirdiği zamanın kalitesini artırır.Ürün Özelllikleri

Set içeriği :
6 aylık Adım Adım Seti
Tavsiye edilen yaş aralığı:
9 ay - 4yaş arası

Ürün Yorumları

kesinlikle,

Cok yakın bir arkadaşım bebegi icin uye olmustu.her ay onun gelisimine uygun ne ise inu gonderdiler.cok memnun kaldi bende uye olucam.arastirin siz yinede.

*,

alan var mı gerçekten işe yarıyor mu

Ürün kodu: 6911