Besafe iZi Combi X3 ISOfix Çift Yönlü Oto Koltuğu (0-18 kg) - Turkuaz/Gri

(BeSafe)

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Öne Çıkanlar

 • 18 kg'a kadar geriye dönük kullanabilme.
 • Öne ve geriye dönük monte edilebilme imkanı.
 • Baş desteği ve omuz kemerleri tek ayarla 8 farklı pozisyona ayarlanabilir.
 • SIP – Yandan darbe koruması (Side impact protection). Koltuk gövdesi ve baş desteği içinde EPS köpük ile hem baş, hem de boyun korunur.
 • Omuz yastıklarındaki magnetler sayesinde çocuğunuzu oturtmak çok kolaydır.
 • Sağlam ön destek sayesinde arkadan gelen darbeler için ekstra koruma sağlar.
 • ISOfix bağlantısı sayesinde aracınıza çok kolay bağlanır.
 • 5 noktalı emniyet kemeri.
 • 4 farklı oturma ve uyuma pozisyonuna ayarlanabilir.
 • Arka destekte havalandırma.
 • Kılıf sökülebilir ve yıkanabilir (30° yünlü ayarında).

Ürün Detayları

Daha uzun süre geriye dönük, daha güvenli!


iZi Combi X3 çocuğunuzun olabildiğince uzun süre geriye dönük seyahat etmesini sağlayarak güvenliğini artırır. Ayrıca bir çok konfor ve ek güvenlik özellikleriyle 18 kg ağırlığa kadar çocuklar için mükemmel bir araba koltuğudur.

Neden 9 kg'dan sonra da geriye dönük?

Bebeğinizin vücudu yetişkinlerden farklıdır. Kafaları gövdelerine göre büyük ve ağırdır, boyunları ise hala çok naziktir. Kazaların %70'i önden yapılan, sadece %4'ü arkadan çarpmayla oluşan kazalardır. Önden çarpışan bir araçta çocuğun kafası ileri fırlar ve koruyucusuz olduğu için kazanın tüm yükü boyun tarafından karşılanmaya çalışılır. Kazanın şiddetine göre boyun ve omurilik ciddi şekilde zarar görebilir, kalıcı sakatlıklar yaşanabilir.

Geriye dönük oturan bir çocuk aracın önden aldığı bir darbe sırasında kazaya sırtı dönük konumdadır. Kafası, boynu ve sırtı koltuk tarafından desteklenir ve oluşan basınç tüm vücuda dağıtılır. Geriye dönük oturan çocuklar kaza sırasında öne dönük oturanlara göre %75 daha az risk altındadır.Daha da fazla güvenlik

iZi Combi X3, ISOfix bazası ile geriye dönük konumda hem doğru montaj yapılmasını garantiler hem de oto koltuğunu aracınıza ayrılmaz bir şekilde bağlar. Koltuğun montağı "Klik"sesi duyduğunuz anda tamamlanır. Ayrıca yeşil indikatörlerlerden bağlantının doğru olduğunu da kontrol edebilirsiniz. Öne dönük kullanımda emniyet kemeri bağlantısı basittir, açılmaz bir şekilde kilitlenir.

Güvenlik ayağı geriye dönük kullanımda koltuğun araç zeminine basmasını sağlar, öne hareketini engeller. Koltuğun geriye hareketini engelleyen baskı sistemi (tension system), yan darbelere karşı koruyucu sistem (SIP), 5 noktalı emniyet kemeri, sandviç üretim, güçlendirilmiş gövde ve 40mm iç gövde ile beraber iZi Combi X3 ISOfix, montajından sonra çocukların güvenle seyahat edebilecekleri, ADAC gibi birçok kuruluş tarafından en üst güvenlik seviyesinde değerlendirilmiş bir koltuktur.

İskandinav ülkelerinde çocuklar en az 4 yaşına kadar geriye dönük oturur, bu ülkelerde 1 yaşından büyük çocukların çocukların kazalarda yaralanma oranı diğer avrupa ülkelerine göre çok daha azdır. BeSafe ürünleri Norveç'te üretilir.


Konforlu bir seçim

ISOfix bağlantısı ile ya da emniyet kemeriyle iZi Combi ISOfix kolay takılır, bağlantıları sabitlenir ve çıkarılabilir. Özel EPS köpüğünden üretilmiş baş desteği 8 farklı kademeye tek bir noktadan kolayca ayarlanır. Bu işlem aynı zamanda omuz askılarını da otomatik olarak ayarlar, ayrıca omuz ayarı gerektirmez.

Omuz askılarının üzerindeki manyetik bölümler, çocuğu koltuğa oturtmadan önce askıları koltuğun yanına mıknatısla tutturarak askıların sizi engellemesini önlemenizi sağlar. Koltuk 4 farklı konumda ayarlanabilir, eğim verilerek uyku konforu artırılabilir.


Ürün Özelllikleri

Bağlantı şekli :
Geriye dönük isofix ile, öne dönük emniyet kemeri ile
Yaş aralığı :
6 Ay - 4 Yaş
Model No :
537133
Renk :
Turkuaz / Gri (Turquoise / Gray)
Ağırlık aralığı :
0-18 kg
Kullanım Yönü :
0-18 kg geriye dönük, 9-18 kg öne dönük
ECE R44-04 :
Geriye dönük montajda Grup 0+/1, Öne dönük montajda Grup 1
Tavsiye edilen yaş aralığı:
6 ay - 4yaş arası

Ürün Yorumları

Tam güvenlik,

Eğer çocuğunuz için en güvenli koltuğu arıyorsanız Nurturia'da geriye dönük koltuk grubuna bir bakın derim. Biz normalde şimdi ileri dönüğe geçmek zorunda kalacakken daha aylarca Besafe sayesinde geriye dönük oturtabiliyoruz. Çok kaliteli malzeme, kumaşlarçok yumuşak. Bindirirken de mıknatıslı yan şeyleri var, kemerin ucunu ona tutturuyorsunuz çocuğun altında kalmıyor. Isofix arabanız varsa kaçırmayın bence.

Ürün kodu: 1040