salmonella virüsüne dikkat

5

Beraber çalıştığımız bir arkadaşımızın 4 yaşındaki oğlunu hiç beklemediğimiz bir şekilde sapasağlamken ne olduğunu anlayamadığımız bir şekilde önceki gün kaybettik. 
2 ay önce sokakta düşme sonucu başlayan diz kapağı ağrısına doktor doktor dolaşmalarına rağmen teşhis konulamadı.
Çok uzun uzun anlatmak istemiyorum,  çünkü hala çok üzgünüm. Son olarak Hacettepe'de yapılan tetkiklerde vücutta salmonella virüsü bulundu, ama tedavide geç kalındığı için ne yazıkki Arın kurtarılamadı.   
Salmonella virüsü, iyi pişmemiş süt ürünleri, yumurta ve ile kedi köpek dışkısından bulaşıyor. Arın'ın parkta oynarken düştüğünde virüsü kaptığı sanılıyor. 
Çocuklarımızı fanusta yetiştirmemiz mümkün değil ama  tehlikelere karşı elimizden geldiğince önlem almaktan başka yapılacak bir şey yok.   
5 Yorum


batuhaninannesi

Oooo korkunç bi durum evren.Sabır diliyorum aileye..Çok dikkatli olmak lazım çoooooooook!

ilal

bende sabır diliyorum...dün akşam okudum bunu...okuduğumdan beride aklımda....

parka giderken pantolon giydirmek ve çantamızda antiseptik sprey yada baticon tarzı enfekte olmayı önleyici birşeyler bulundurmak gerekli...

acı ve zor ama paylaştığın için

teşekkürler...parklardaki hijyen sorununu bazen önemsemiyoruz...mikroplarla vücudun tanışması bağışıklığı geliştirir diyoruz ama böyle ciddi durumlarıda gözden kaçırıyoruz

denizmina

cok uzuldum. acaba o yuzden mi kum havuzlarina hayvanlarin pislememesine dikkat ediliyor? bazi kum havuzlarinin kaldirildigini biliyorum. cok kizmistim ama sebep buysa kizmamali.

banushka

çok ama çok üzgünüm Evren... sabırlar diliyorum ailesine...

Salmonella; en çok gıda üretim alanlarında, çiğ et kesilen zeminin veya bıçağın salata yaparken kullanılabilmesi ile bulaşıyor. Özellikle yaz günlerinde üremesi çok hızlanıyor. Bu turizm okullarında

öğretilen ilk hijyen bilgilerinden biridir ama dışarıda yemek yenilen yerlerde kimin ne kadar bilgisi vardır düşünemiyorum.

Damla

Ben de öldürücü olarak düşünmemiştim hiç, http://www.ntvmsnbc.com/id/25124574/

Yorum yapmak için üye ol