Yuva Günlükleri....(14 Nisan-15 Nisan 2011)

2

14 Nisan 2011....Yuvada ki düzenli 2.haftamızın sonuna gelirken bugün öğretmeni Eylül Naz'a ağlamadı diye yakasına yıldızlı çiçek yapıp taktı.

          Bu bizim için büyük bir gelişme...Aslında karar aşamasındaydık,gerçekten her gün 2 saatte olsa yuvaya götürmekle iyi bir şey yapmıyormuyduk....Bizden ayrılmak için daha erkenmiydi. Dilek Hn. ise sürekli bize biraz sabırlı olun,bunlar geçecek,zamanla onu sevdiğimizi görünce bize güvenecek diyordu.2 gündür (perşembe,cuma) Ersoy yuvaya gittiğinde öğretmeni onları karşılarken Eylül ona sarılarak giriyormuş içeri.
          
          Şimdi sınıf öğretmeni ve Dilek Hn.öğle yemeğinede kalması için ısrar ediyorlar.Henüz karar vermedik bu şekilde biraz daha gitmeli diye düşünüyoruz.

15 Nisan 2011....bu sabah yine ağlamadı güzel kızım.
       Cuma günleri oyuncak günü.yani isteyen herkes evdeki bir oyuncağını getiriyor eğer isterse sınıf içinde diğer arkadaşının oynamasına izin veriyor.Zorlama yok tabii ki.
       
       Bir kaç gün önce Fisher Price dan çiftlik hayvanların olduğu ilginç bir kitap almıştım.İçerisinde renleri,sayıları,şekilleri öğrenebileceği güzel resimler var.kimisi katlı durumda açıp-kapatabiliyorsun.elinden düşürmüyordu onu gönderdim.
       
      Bir de bu ay sebze ve meyva ayı...söyledikleri şarkılar hep onunla ilgili.Bende meyve sebze kartları yaptım.Sağolsun Özgür ve Serap resimleri gönderdi.Bize de renki çıktılarını alıp pvc yaptırmak kaldı.Çok güzel oldu:) Aynı kartlar bir de araçlar için yapmayı düşünüyoruz.

      Ersoy 2 saat sonra almaya gittiğinde el sallayarak ayrılmış yuvadan:)
2 Yorum


osman

Bize cesaret verdiniz

crocus

bir de kendime cesaret verebilsem :P

Yorum yapmak için üye ol