Yardım Ricası

8

                     ÖZLEM ÜN                                                             
                     ANA SINII ÖĞRETMENİ                                                              
                     YENİ MAHALLE İLK ÖĞRETİM OKULU / BATMAN                                                             
       03.10.2011  

Merhaba Zeynep Hanım;                                                                         
 
 Ailesinin kayıtsız kalmayacağına inancım sonsuz. Yardımlarınız ve emekleriniz için şimdiden çok teşekkürler. Batman'dan sevgilerle... Koza    Eminim öğrencilerinizin oynamaktan sıkıldığı bir çok oyuncağınız vardır. Belki de siz de onları değerlendirebilecek bir yer arıyorsunuzdur. Sizin kullanmadıklarınız benim öğrencilerim için yeni umutlar doğurabilir, onların gözündeki yeni ışıltıların nedeni olabilir. Bu isteğimi sizin ve 
 
 Anaokulu sınıfları ile burası arasında büyük farklar vardı. Tabi ki, aynı imkanların Batman'daki bir devlet okulunda olmasını beklemiyordum; ancak buradaki sınıfın birkaç masa sandalyeden oluşuyordu. Sizden aldığım eğitimlerden öğrendiklerimle kendi imkanlarımı kullanarak bir şeyler yapmaya çabaladım.  Ancak bunlar çok da yeterli olmadı. Bana yardım edebilecek ilk ve tek kişi olarak da siz aklıma geldiniz. Koza    Büyük umutlarla sınıfımı görmeye gittiğimde, aslında büyük bir şaşkınlıkla baş başa kaldım. Çünkü benim daha önce öğretmenlik yaptığım 
 
Buraya büyük heyecanlarla geldim. Ailemden 1600 km. Uzakta yalnız yaşamak bile çok zor görünmedi gözüme. Her şeyi geride bırakarak, bavulumu alıp küçücük kalpleri yetiştirmek için yola düştüm.
Ben bu mektubu,  Batman Yeni Mahalle İlk Öğretim Okulu Anasınıfı öğretmeni olarak yazıyorum.
 

 

 

 

 

 

 

 

Sevgili Velilerimiz

 

Biz kurum olarak destek sağlayacak olsak ta sizlerle paylaşarak çemberi büyütmek istedik. Kullanılmış, kullanılmamış oyuncak-kitap yardımlarınızı okula ulaştırarak Özlem Öğretmen’e ve çocuklarına ışıltı ve umut katabilirsiniz.

 

“Özlem Ün”  2009-2010 öğretim yılında Etiler’de sınıf öğretmeni olarak bizlerle çalıştı. Daha geniş kitlelere hizmet verebilmek amacı ile devlet okullarında çalışma kararı almış ve kurumumuzdan ayrılmıştı.

 

Bize ulaşan bir mektubu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

  

Zeynep Ellialtıoğlu

 

 AnaokuluKoza

 

Sevgi ve saygılarımızla,
8 Yorum


kimkimkimo

herhangi bir şekilde katkıda bulunmak isteyenler, benimle mesaj yoluyla iletişime geçebilirler. okulun adresini verebilirim ya da bana gönderirseniz kızımın kreşine götürürüm ve onlar topluca gönderirler.

Meryem_

Ana sinifi ihtiyaclari gibi bir liste cikartabilsek, gereksiz seyler gondermesek iyi olur diyorum. Benim oglum henuz 17 aylik, pek fikrim yok. Onerilerinizi yazar misiniz?

busybody

Aynen bencede gerekli olabilecek şeyleri göndermeliyiz. Benimde oğlum küçük olduğu için oyuncak konusunda tıkalıyız.birde bizim elimizde mesela a oyuncağı 1 tane b oyuncağı 1 tane. ama anaokulunda her oyuncaktan en az bir kaç tane oluyor diye biliyorum (ki çocuklar aynı anda istediğinde sıkıntı olmasın)

busybody

Aynı zamanda eğitici materyaller olabilir. mesela ben uygun fiyata tangram buldum aldım oğluma. bir kaç tane daha alabilirim. Ve polar el kuklası dikebilirim. Tabi yine bunlar birden fazla olmalı bana göre . En az 4-5 adet olabilir.

kimkimkimo

böyle bir liste göndermemişler. illa bir kaç tane olması da gerekmiyor. hiç olmamasındansa bir tane olması da şanstır diye düşünüyorum. liste yapılmak istenirse benim okulda gözlemlediğim kadarıyla şunlar var;

mutfak köşesi (plastik mutfak oyuncakları, ikeadan alınmış plastik servis kaşıkları, küçük olan mutfak eşyalarını oyuncak diye de kullanmışlar)

sessiz köşe (çeşitli kitaplar, bul-tak, yap-boz,eşleştirme kartları vs.)

daha çok kendileri bir şeyler yapıyorlar. örneğin;

mukavva, düğme, boncuk, ip, balon, boya, makas,artık yün,paket lastiği oyuncak yapımında kullanılabilecek çeşitli materyaller.

aklıma bunlar geldi şimdilik.

busybody

aslında hafıza ve eşleştirme kartları benimde aklıma geldi. Ama bu kartlar gerçekten (en azından benim bütçeme göre) pahalı. 1 seri kart 20 tl den başlıyor. Önemi tartışılmaz tabiyki. Ben oğluma evde yapıyorum bu kartları . Ev yapımı olsa da olur dersen hafıza kartıda yapıp ekleyebilirim paketime. Ne dersin pasifloren.

busybody

Materyaller benimde aklıma gelmişti. Olabilir. Ben şimdi ahşap tangram ve ahşap mikado denilen çubuklar varya onlardan eklerim bir kaç tane .onlar gelince kuklalarıda yapınca biraz da oyun yapılabilecek malzemelerde ekler gönderirim. Tabi kitapları unutmamak lazım. gerçekten önemli. mini masallar serimizden beş altı tane koyarım .

kimkimkimo

ev yapımı da olur neden olmasın, amacına uygun olduktan sonra... bugün bizim kreşin sahibi ile konuştum. gönderilen her şey için çok mutlu oluyorlar. bu yüzden ne yapabilirsek iyi bence :)

Yorum yapmak için üye ol