bir değil iki hasta...

3

Bugüne kadar genelde bir çok ikinci çocuk tereddütü olanların sorularına ben ve diğer çok çocuklular hep "iki çocuklu hayat çok güzel tabi zor taraflarıda var ama..." diyerek hep iyi yönlerini yazdık.

Evet kesinlikle olumlu tarafları daha fazla, pişman olmuyorsunuz ama ara ara " tabi zor tarafları da var" kısmını açmak lazım galiba.

Şu geçtiğimiz hafta sanırsam en zorlandığım bölüm oldu bugüne kadar. Genelde ikisi de kuvvetli çocuklar ve kolay kolay hasta olmazlar, bugüne kadar da pek hasta olmuşlukları, aşırı ateşlenmişlikleri yok.
Ama ilk defa geçen hafta şu İstanbul lu kırıp geçiren grip salgınından nasibimizi aldık. Önce büyük başladı, bir gece ateşlendi, 39.8 i gördük, küçük gayet iyidi, bir numara yoktu onda. Ama benim maraton o Pazar gecesi başladı, saat kurulur her saat başı kalkılıp bakılır ateş ne durumda.
Tam bir hafta oldu, her gece aynı maratonu yaşıyorum. Tabiki iki gün sonra ufaklıkta ateşlendi, büyük olan bir de kulak enfeksiyonuna dönünce, iyileşemedi bir türlü ve ben geceleri elimde ateş ölçerle odadan odaya koşar hale geldim. Arada doktora gittik, biri büyük dediğime bakmayın daha 4 yaşında, sadece öbürüne göre büyük o kadar aslında o da çok küçük. Annem yardımım olur deyip katıldı doktor turumuza, sonuç annemi isterim diye ciyaklayan iki çocuk, aynı anda beni arabadan annem indirsin, anneanne sen git diyerek tüm yardımlara direnen  bir ikili ve ben aynı anda iki çocuk taşıyan bir anne...

Şu an ne durumdamıyız, büyük toparlanmaya başladı ama hala evde, hala iştahsız. Küçüğün artık daha az ateşi çıkıyor ama hiçbirşey yemiyor, aç ve ters.
ben hala geceleri turluyorum, terliyorlar, üstlerini değiştiriyorum her ikisininde ayrı zamanlarda ve birkaç defa, her iki odadanda anne sesleri yükseliyor, süt isterim, su isterim, emziikkk.

Tek çocuktan en önemli fark şu, kızım okula başlayana kadar, ki bu ikinci senesi gene iyi atlattık, hiç grip virüsüyle karşılaşmadı, onun 3 yaşına kadar diş hariç hemen hemen hiç ateşi çıkmadı diyebilirim. küçükse garibim okula başlamış kadar oldu.

Kısacası iki çocuk düşünenler, bilinki ikinci olunca, 1 yaşı geçip anne sütünün o muhteşem koruyuculuğundan çıkınca, artık evinizde ya hiç hasta olmayacak ama olursa da hep iki hasta çocuğunuz olacak.

Evet iki çocuk çok güzel , tabi zor taraflarıda var ama.........
3 Yorum


asyanin_annesi

İkinci cocuk dusunen biriyim muhakkak ama mayanin cok guzel bir abla oldugunu gordukten sonra buna kesin karar verdim:) hastalanip nazlanmalarida isin cabasi sanirim.

gul_duru

çok buyuk geçmiş olsun bende 2. çocuk düşünen biriyim hala da düşünüyorum.keşke hiç hastalanmasalar tecrube paylaşımı için teşekkürler

Saduman

geçmişler olsun kuzulara...ben hep bundan korkarken geçenlerde ben hastalanınca,herşey bloke oldu,yani ne çocuklar ne ebeveyenleri hastalansın..

Yorum yapmak için üye ol