Bebeklerde Uyku Problemine Çözüm: Eleme Yöntemi

0

Twitter takipçilerimden Hayriye, ebeveyn olarak hepimizi ilgilendiren bir soru sormuş. Konu: bebeklerde uykusuzluk. Gelin Hayriye’nin sözleriyle dinleyelim…

15 aylık bir kızım var. Uyku konusundaki yazılarınızı okudum. Önceden beri bunların hepsini gerçekleştirdik. Olmuyor da, olmuyor. Artık benim için ciddi problem olmaya başladı uykusuzluk. Farkına vardım ki, hem bende hem İncilal’de huysuzluk, hırçınlık ve sinirlilik yaratmaya başladı. Uykuya rahat dalıyor. Fakat gece çok uyanıyor. Uyanınca tekrar uyuması en az 2 saat alıyor. Süt emiyor kalkınca nerdeyse 15 dakika. Doktor yardımı mı almalıyım sizce? Şu an bulunduğum yerde de çocuk doktoru yok maalesef.

Merhaba Hayriye,

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki yalnız değilsin. Uyku düzensizlikleri anne ve babaların en çok sorduğu sorular arasında geliyor. Uyku sorununu biz de Can ile dönem dönem yaşıyoruz.

Uyku konusuna her çocuğa uyacak mucizevi bir çözüm maalesef yok. Bunun nedeni her çocuğun özel olması ve uykusuzluğun ardında yatan sebeplerin farklı farklı olması. Ancak mucizevi bir çözüm yok diye elimiz kolumuz bağlı duracak değiliz. Kullanabileceğimiz taktikler elbette var.

Yazımın devamı şu adreste

http://www.bebekveben.com/2012/08/04/bebeklerde-uyku-problemine-cozum-eleme-yontemi/

Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Yorum yapmak için üye ol