İklim Bihar'ın Doğum Hikayesi..

5

Bundan 2 yıl önce bir bahar sabahıydı. Nevroz bayramıydı ve garip bir karın ağrısıyla uyandım. Acaba sancılar nasıl birşeydir diye düşünürken anladım ki başlamıştı. Ama gayet rahattım, cesaretliydim, özgüvenim yüksekti, normal doğum yapmak istiyordum. Doktorumu aradım ve sancılar 5 dakikada bir olana kadar gelme hastaneye dedi. Evde tek başıma zaman geçirdim ara ara sancılar geliyordu. Eşim de işteydi haber verdim, annem ve kayın validem yakın olmasına rağmen kimseye söylemedim. Eşimle ben birlikte gidip kızımızı kucağımıza alıp gelecektik evimize.Bu anı birlikte yaşamak istedik, gürültü patırtı olmadan, her kafadan bir ses çıkmadan rahat rahat bir doğum olsun istedik. Üstelik o gün bir arkadaşımızın düğünü vardı ve gitmeyi planlamıştık. Akşam oldu ve eşim geldi ben gayet iyiyim sancılar belirli aralıklarla devam ediyor. Aslında şu düğüne gitsek nasıl olur dedim, zaman kazanmam lazım ve hastaneyle düğün salonu da çok yakın 5 dakika mesafede. Alalım doğum çantamızı gidelim dedim eşime..O da sen bilirsin dedi ve biz düğüne gittik. Tabi düğünde herkes soruyor aa doğum ne zaman, bebiş ne zaman geliyor diye sorular aldık çokça. Biz de birazdan doğacak diyoruz:) Şaka gibi inanmıyorlar tabi:) Neyse sancılar hızlandı müziğin de etkisiyle sanırım:) Son 5 dakikaya indi sancılar, gelin ve damatla fotoğraf çektirip ayrıldık salondan:) O fotoğrafa bakar gülerim hala..

Beş dakika sonra hastanedeydik. Doktor baktı ve 5 cm açılma var 2 saate  bebek doğar dedi epidural'e de gerek kalmaz dedi. Ama 6,5 saat sancıdan sonra ancak doğum gerçekleşti, sancılar çok şiddetliydi ancak doğum anı çok kolaydı bir kere ıkın dediler ve kızım hemen geldi. İnanılır gibi değildi mucize gerçekleşti. 22.03.2009 saat 05:30'da kapkara saçlı bir kız çocuğu İklim Bihar kollarımdaydı. Hayat o günden sonra daha bir başka oldu güneş farklı doğuyor, kuşlar farklı ötüyordu ve ben anne oldum ne güzel bir mutluluktur bu. O kadar güzel bir duygu ki bu, hızımızı alamayıp ikinci kuzucuğumuz da gelsin istedik:) ve az kaldı gelmesine Kavin'in. Yine bir bahar günü doğacak kızım, hatta korkarım yine bir düğün sonrası, o tarihlerde kuzenimizin düğünü olacak:)

Tek isteğim kızlarımın duyarlı, saygılı, sevgi dolu, yardımsever, paylaşmayı bilen, azimli birer insan olması..Sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam onların olsun..
5 Yorum


hulya_Oyku

Canım benimm yaaa...Rabbim Kavini de sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...:))

sevdaakin_defne

sağlık ve sıhhatle bebğiniz gelir dünyaya inşallah:)

Nazife

Doğum hikayeleri okumaya bayılıyorum. Yine kendine özel, yine çok güzel bir doğum hikayesi..

Özlemciğim; dilerim Kavinini de sağlıkla ve böyle kolaylıkla kucağına alırsın. Tüm iyi ve sevgi dolu dileklerim sizinle..

serpilunal

Bahar çocuklarını dilediğin gibi yetiştirebilirsin umarım..

ozlembala

Teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için..

Yorum yapmak için üye ol