ağlayan arı'yı güldürdüler

1

Geçen haftalarda yıl sonu gösterimiz olmuştu! Sadece bizim için sorunlu geçmişti,Berk sorununu ifade ettiği için sadece biz olarak akıllarda kaldık:)

Başak ve Damla yaz deyince yazmıştım.Olanları yazdıktan sonra,başta Elif'in gazıyla okulla konuştum.Kurum sahibinin eşi ve öğretmenlerle...Kurum sahibi yaz okulu hazırlıklarında olduğundan,benim isteklerim kendisine ulaşmış,ben konuşamadım.

Cuma akşamı "Yaz'a Merhaba" partisi yapıldı.Murat ve ben ilk kez tam vaktinde oradaydık:)

Önce yeni başlayan yaz okulu öğrencilerini çağırdılar,sandalye kapmaca oyunu oynattılar,acayip eğlenceliydi,biz bile çok eğlendik.Tam o sırada Berk'in bize pencereden baktığını ve ağladığını gördüm.Bir sinirle yanına gittim.Yine mi ya,yine mi diyerek...

Kızdım çünkü,niye bekliyorlardı? Bir de ne göreyim,içeride bizimkiler pasta,kurabiye yemekteler  ve meyvesuyu içiyorlar.Berk bir ara camdan bakmak isteyince bizi görmüş.İçeride onlar çıkına kadar beraber bekledik.Okulun bahçesi hepimiz alacak kadar büyük değil böylece okulda yapılsın etkinlikler fikrimden vazgeçtim,sıra beklemek de hoş değil.

Çok uzamadan sıra bize geldi.Veee kurum sahibimiz anons yaptı;

Berk ve annesiiii,size şöyle ortaya alalım,babası sizi de,hep birlikte dans edeceğiz.

Öyle kaldım,süpriz gibi birşeydi benim için.Sözlerden çok, hareketle konuşmuş olduk.İsteklerim iletilmişti.Üzüldüğümüzü anlatabilmiştik.

Dans ettik hem de Hande Yener'in !!!! şarkısında.Berk çok mutlu oldu,biz de...

Kurum sahibimiz genelde bu anlarda fotoğraf çekiyor olmamıza kızıyor,anı yaşayın en önemlisi bu diyor.Dinledik.Bir tane bile ortada dans ederken pozumuz yok!! Ama o pozlar aklımda:)))

Hele ki,2-3 yaş'ın sandalye oyunu görülmeye değerdi.Bir ara yere oturup gülüyordum:))))

Biliyorum yıl sonu gösterisi kalkmayacak,çünkü ses çıkaran,tepki gösteren çok az.Ayrıca talep eden,hırs yapan aynı düşüncede olmadığım çok anne var.Bizim okulda var mı bilmiyorum ancak genelde yapıldığı müddetçe bizim okulda da yapılacak malesef ama ben bu seneden tecrübeyle her anına dahil olup,Berk'in üzülmemesi için elimden geleni yapacağım.

Elif,kurumun bu hareketini çok beğendi,dediklerine önem vermişler dedi.Konuşmaktansa,harekete geçmiş olmalarına ise ayrıca sevindim.
1 Yorum


keo

Berk'in aklından bir öncekinin silinip bu tecrübenin, anne baba ile eğlenmenin sevincinin kalacağına eminim Nil:))

Yorum yapmak için üye ol