Yüzüne Bakılmayan Elmalar

2

                   
      Geçen gün bir televizyon programında Ahmet Maranki'yi dinliyordum ve bizi ilgilendiren birkonudan bahsetti. İlk önce yazımın başında aslında hepimizin bildiği bir şey söyleyerek başlamalıyım: Anne sütü!  Ne kadar önemli ve değerli olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım, en az 6 ay bebeğimize anne sütü vermememiz gerektiğini de.

      Peki anne sütü yanında bir zaman sonra ek gıdalar da vermemiz gerekiyor. İşte sorunumuz bu: Ne vermeli? Tv de duyduğum gerçek beni üzdü biraz. Yurdumuzdaki güzel yerlerden elmalarıyla ünlü olan beldelerimizi Almanlar mesken tutmuş. Yüzüne bile bakmadığımız yere düşen, çürümüş diye attığımız o küçük elmalarımızı kamyonlarla alıp, Mersin'de suyunu çıkartıp Avrupa'ya götürüyorlarmış. Neden mi? Bebeklere mama için.

      Evet Bebeklerine doğal mama vermek için bizim elmalarımızı altın değerinde görüyorlar. Peki biz ne yapıyoruz? Gidip hazır mamalara o kadar para verip (ben pek de yararlı olduklarını düşünmüyorum) bebeklerimize yediriyoruz. Neden elimizin altındaki değerleri kullanmıyoruz büyük bir soru işareti.

     Bu konu dikkatimi çekti ve sizlerinkinin de çekeceğini düşündüm. Belki bebek beslenmesi konusunda biraz daha dikkatli olabilir ve elimizin altındaki değerlerin farkına varabiliriz. Bebekli günler dilerim:)
2 Yorum


SENAESRA

Evet Merve önemli ama bir o kadarda üzücü. Farkında olmadığımız daha ne kadar şey vardır böyle düşünsene.

omrv

Tabii ki de farkında olmadıklarımızı düşüdükçe insan daha çok bir üzülüyor. Keşke herkes önem gösterse.

Yorum yapmak için üye ol