kızımla beraber resimli kitap yaptık...

6
günlük olarak kızıma muhakkak akıllı eğitim setinin, sol beyin ve sağ beynini ve renkleri izletiyoruz. oradan aşina olduğu bazı figürler var..
mesela daire..
cd'de seslendirmeyi yapan kadının vurguları ve ses tonu Ela'nın hoşuna gidiyor. çünkü kendi kendine tekrar ediyor oradan duyduklarını.
ayrıca biz de renkler, sayılar ve nesnelerin beyninde oluşması için her fırsatta dikkatini çekiyor ve hikayeler anlatıyoruz bunlar üzerine..mesela deniz; her balkondan baktığımızda gösteriyoruz (evimiz haliç manzaralı da:))) 

gelelim resimli kitabı nasıl yaptığımıza; 
evde geçmişte aldığım anne-çocuk, alışveriş ve gazeteleri tek tek taradık. içinde Ela'nın bildiği veya dikkatini çekeçeğini düşündüğümüz herşeyi kestik (elma ve domates resmi -hem yuvarlak-hem kırmızı-, deniz, hayvanlar, renkler, güneş, ağaç, çiçek vs..)
bunları düzenli olarak yaptıştırdık ve yanına resimler çizdik (halamız ressam, babamızın eli çok yatkın)
ayrıca dikkatini çekecek şekilde renkli kartonlar kestik ve altına sayılar yaptık
bir de renkli küçükten büyüğü daireler çizdik..
ela bayıldı ...
henüz bitmedi ama o büyüdükçe sayfalar da ona göre yapılacak...
evde yapmanızı tavsiye ederim...


6 Yorum


leylak

Başak yeterince demiş ama bende eksik kalmıyım elinize sağlık :)

julide

teşekkür ederim kızlar:))

fturkmen

merhaba bende defne için böyle bir şey yaptım ilgisini çekecek şeyleri kesip beraber yapıştırdık her sayfada farklı bi resim var ,18 aylık falandı başladık hala duruyo kitabı ,yeni ekler lazım demi,sizden özendim devam edeceğim kitaba,sizinkide çok güzel

olmuş bu arada...

julide

çok teşekkür ederim.. evet büyüdükçe devam ettirmek istiyoruz..

binnaz

selam,ben yeni gördüm kitabınızı çok beğendim gerçekten harika!bu akıllı eğitim setini nerden temin edebilirim,içinde neler var tam olarak?

julide

merhabalar kusara bakmayın yeni izinden döndüm ancak cevap yazabiliyorum...

öncelikle teşekkür ederim. biz bu cdleri eltimden almıştık. ama bebek ürünleri satan bir çok yerde gördüm alabilirsiniz..

Yorum yapmak için üye ol