Karadut Konsantresi

0


Birkaç gün önce Ilgaz okuldan ağzının kenarlarında kağıt kesiği gibi kızarıklıklarla geldi. Bana diş tedavisi sonrası olmuştu birkaç kez, sanırım dolgu sınırlarını ayarlamak için yerleştirilen metal aparatlar yüzünden. İnternette araştırdım özellikle B12, demir gibi bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanabileceğini yazıyordu. Ilgaz dengeli beslendiği ve genel olarak sağlıklı olduğu için, bir de bir anda belirdiği için bu kızarıklıklar pek ihtimal vermedim. Bir şey tahriş etmiş gibiydi, sordum ama unuttum ne olduğunu dedi ısrarla. Bu sefer geçsin bakalım tekrar olursa bir doktora gösteririz diye düşündüm.

Ancak kızarıklıklar bir türlü geçmedi, geçen 3-4 gün içinde kötüleşti, küçük kabarcıklar oluştu, minik yarıklar oluştu. Artık doktora götürsem mi derken babanne-dedenin yanında konu açıldı ve karadut pekmezinin ağzı yaralarına iyi geldiğini hatırlattılar. Ben de Nurturia'da okumuştum daha önce: http://www.nurturia.com.tr/questions/a14f7c55-a200-48fb-b8fa-9f6f012462ce/1/aft-(agiz-yarasi)-acil-yardim!!!

Tesadüf ya, evde karadut konsantresi vardı. O gece lanolinle birlikte sürdüm, sabah iyileşme inanılmazdı. Sabah yine sürdüm. Öyle de lezzetli ki meret, yalama diye sıkı sıkı tembihlemek zorunda kaldım :)  Akşam okuldan minik birer pembelik, küçük kabukçuklarla döndü. Bu akşam yine lanolin+ konsantre karışımı sürdüm.

Aklınızda olsun.

"Karadut pasta, dondurma, reçel ve meyve suyu yapımının yanı sıra tıpta da sahip olduğu organik asitler nedeniyle kullanılıyor. Özellikle diş ve dişeti hastalıkları ve ağızdaki iltihap ve yaralar, mide ve bağırsak ülseri, iç ve dış yaraların tedavisinde karadut konsantresi kullanılıyor. Ayrıca enerji veren özelliği ile karadut suyu enerji içeceği özelliğine sahip. "
Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Yorum yapmak için üye ol