aglatilarak uyutulan bebekler

4

Merhaba,

Benim kizim da uyumak istemeyen huysuzlanan bebeklerden  bu durumdan nasil kurtulabilirim diye arastirirken birkac farkli yontem buldum ama hepsi bebegin aglatilmasi noktasinda birlesiyordu. Bu yontemlerin dogru oldugunu soyleyen , tecrubelerini paylasan annelerin yorumlarini okudukca aslinda cok dogru yontemler olmadigi kanisina varmaya basladim ve dusuncelerimi destekleyecek su yaziyla karsilastim.

http://dogalcocuk.blogspot.com/2011/02/bebegimi-nicin-aglatarak-uyutmuyorum-2.html

Simdi dusunuyorum da asil rahat ettirmek istediklerimiz bebeklerimiz mi yoksa biz miyiz? yazida da belirtildigi gibi ilk iki yili unutun ama sonrasinda kendine ve size guvenen cocuklarinizla daha saglikli gunler gecirin.
4 Yorum


benjamin2010

Kesinlikle katılıyorum, yazıyı daha önce okumuştum. Ben de bebeğimi aglatmayi Hic düşünmüyorum nasılsa bugünler geçecek.

Paslarım icin teşekkürler.

evren

ingiltere'de yapılan bir araştırma ağlatılarak uyutulan ya da stres altında uykuya dalan bebeklerin uykuyu da oldukça stresli geçirdiğini, ertegi gün de ağlamayı sürdürdüğünü ortaya koymuş.

Bu bebeklerin ileriki yaşamlarında da negatif düşünceli insanları oldukları gözlemlenmiş.

benjamin2010

Paslarım=paylaşım

polen

bebeğin yatağına konup dakikalarca ağlatılarak ve hergün ağlama süresinin azalmasını bekleyerek uyutulmasını mantığım almıyor,alamıyor.benim uyutma yöntemim günboyu oyun oynamak,gezdirmek,açık havaya çıkarmak suretiyle enerjisini harcamasını sağlamak.akşama doğru tempoyu yavaşça düşürürüm,sesler,ışıklar,hareket azalır,rutinler yapılır,el-ayak yıkama,diş fırçalama,pijama giyme ve iyi geceler dileme seramonisi,oğlum kendi gider yatar,1-2 dk ya uyumuştur,kızım sa biraz sallamayla en geç 5 dk ya uyur,sabaha göüşürüz hepimiz.şunu farkettim ki gündüz enerjilerini boşaltamazlarsa gece uyku sorunu yaşıyoruz biz de.

Yorum yapmak için üye ol