zeynep ece 18 aylık

2

KIZIMLA AĞUSTOS VE EYLÜL

Kızım dünyaya geldiğinde arkadaşım uyarmıştı yaptıklarını not etmem konusunda. Nasılsa her çocuğun her aydaki davranışları birbirine çok benzer diye yazmadım. Bi kaç fotoğraf yayınladım sitede o kadar. Ama zaman o kadar çabuk geçiyor ki ve ben daha önceki aylarda neler yaptığını hatırlayamıyorum. Ne yapmaya ne zaman başladı çabuk unutuluyor.

16-18 ay en çok ve hızla kelime öğrendikleri ay. Zeyneple 1 ay önce tatile gittiğimizde aklında kalan orda yaşadığımız şeyleri zaman geçmiş olsa bile unutmadan tekrar ediyo. Anneannesinden öğrediklerini tekrarlıyo. Tatilde çektirdiğimiz fotoğraflara bakarken dilayle, selapim (Dilara ve selahattin yeğenlerim)diyo. Ordayken arabalar motosikletler küçük bisikletler çok ilgisini çekti. Döndüğümüzde aldım, müzik çalan yerine basıp oynuyo, çok güzel oynuyo ama. Pili bitti tekrar pil taktırdım garipte bi şarkısı var.

Eve gittiğimde beni gördüğünde ilk söylediği şey parka parka. Parkı sallanmayı merdiven çıkmayı çok seviyo. Çekmeceleri karıştırmak ordaki herşeyi yerlere atmak en çok sevdiği şey. Banyo yapmaktan hala nefret ediyo ama bardaktaki kovadaki suyla oynamak en eğlendiği şey. Susadım diye kandırıp suyla oynuyo. İstediklerini yapmadığımda hırçınlaşıyo bana çimdik atıyo. Tırnaklama huyundan hala vazgeçmedi.

Kullandığı kelimeler: Git,gel çekil, pakat, pakattım (kapat kapattım)araba, süsa (susadım), epek (ekmek), ayıp, amca, anne, abila, abi, tulay, miyal (meral), baba, düştü, korktu, çikota, çiçek, bebek, mama, çoba,sila, sena, bige, zıppa, haydi, anahta, 12, tamam, bisaniye, bidaka, kayyu, havv, möö, miyav, pisipisi, kedi, şeker,

 
2 Yorum


ozgu_naz

:) ben hamile kaldığımı öğrendiğimden beri günlük tutuyorum kızıma.neler yaptığını, neler hissettiğimi yazıyorum.hergün olmuyor zaman bulamıyorum ama çok sık yazıyorum. ilk akllı erer duruma geldiğinde okumasını istiyorum:)

AYDANEBRAR

harika bencede ama bende yarın ilk işim artık yazmaya başlıcam:(

Yorum yapmak için üye ol