Doğum Hikayem-2

9

Çocuklar; dünyanın en masum, en temiz, en savunmasız, en güzel varlıkları. Çocuk sahibi olabilmekse Tanrı’nın en büyük lütfu. Bunu tadabilenler çok şanslı. Ben de onlardan biriyim, anneyim.

Anne olduktan sonra bu muhteşem duyguyu bir kez daha yaşamalıyım dedim hep. Bir bebeğim daha olmalı, ona sonsuz sevgimi vermeliyim. Yüreğimde büyümeli, göğsümde uyumalı, hep gözümün bebeği olmalı.

Ve Allah gönlüme göre verdi, bebeğime hamile kaldım. Onun varlığını öğrendiğimde Temmuz ayının sonlarıydı. İlk dört ay yine zorlu geçti. Bulantılar, halsizlikler.. Annelik kolay değil, katlandım. Annemi daha çok anladım. Son aylar da zordu. Oturup-kalkmak, uyumak bu kadar yorucu olabilir mi? Oluyormuş; fakat her şeye rağmen geçiyormuş. İnsan bebeğini sağlıkla kucağına alınca her şeyi unutuyormuş. Şimdi sanki hiç o sıkıntıları çekmemiş gibiyim.

Sona yaklaştık. Artık Nazlı kızım her an gelmeye hazır. Günler geçiyor, heyecanla bekliyoruz ama Nazlı işte bir türlü gelmiyor. Doktorum 40. haftadan fazla beklemek istemiyor. Uykucu bir bebek bu riske atamayız diyor. Peki diyorum. 40. haftanın dolduğu gün randevulaşıyoruz. Bu arada yaklaşık bir hafta öncesinde sancılarım başlıyor fakat doğumu başlatmak için yeterli değil.

Eşimle sabah erkenden hastaneye varıyoruz. Yatış işlemlerim yapıldı. Beni sancı odasına alıyorlar. Sancıları hissetmeye başlıyorum. Saat sabahın 8’i. Korkmuyorum, bunlar beni bebeğime yaklaştıran dalgalar. Zaten çekilmeyecek gibi de değiller. Ben sakin sakin sancıları karşılıyorum. Eşim yanımda. Bir de açılma muayeneleri olmasa. Açılma istenildiği gibi olmuyor. Saatler geçtiği halde açıklık hala değişmiyor. Sancı verilmeye başladıktan dört saat sonra doktorum gelip suyumu patlatıyor. Bebeğin kaka yapmış olmasından endişeleniyor. Neyse ki suyum temiz. Ama açılma hala yok. Üzülüyorum, ağlıyorum da biraz. Sezaryenden bahsediyorlar, işte şimdi korkmaya başlıyorum. Almasınlar beni, ben razıyım çekerim biraz daha diyorum. Bebek sıkıntıda olmadığı için beklemeye devam ediyoruz. Sancılar yavaş yavaş artıyor, zorluyor beni. Bu sefer çok farklı. Boşuna demiyorlar her doğum ayrı bir tecrübe diye. Suni sancı mı beni zorlayan? Kim bilir, belki de. Sancılar oldukça şiddetli geliyor. Son bir saat zor geçiyor. Başta sezaryene almasınlar beni diye ağlarken şimdi sezaryene alın beni diye ağlıyorum :) Neyse ki beni dinlemiyorlar. Açıklık için bir muayene daha. Ebe telaşlı açılma 8 cm olmuş, doktoru arıyor, acil gelin diyor. Doktor hastanede değil, hastanenin çok yakınında muayenehanesinde. Yetişiyor, koşarak giriyor doğumhaneye. Ikınmaya başlıyorum. İkinci ıkınmada minik kızım kollarımda.

Güzel kızım, ağabeyinden sonra bir başka çocuğu daha böyle sevemem sanmıştım, yanılmışım. Meğer kocamanmış yüreği annelerin. Uçsuz bucaksız denizler gibi, öylesine büyük öylesine derin. Bebeğim, bundan böyle kalbimin bir yanı hep senin. Selinim sular gibi serinim. Nazlı kızım, ömrüme ömür katanım.

Hep sağlıklı, mutlu ve sevgi dolu bir ömür sürmen dileğiyle..

Annen, seni canından çok seven

27.05.2012

 
9 Yorum


annevebebisi

oyy kuzucuk :) masallah size :))

yaprak

ayy canım cok duygulandım, şuan.

yaşadım sankı o anları seninle.

Allah bir ömür mutluluk nasip etsin, hiç ayırmasın sizi birbirinizden.

öp benim mis kokulumu ve kokla benim içinde.

canım arkadaşım...

sumeyye

Oy ki oy :) ne guzel ve ozel bir tecrube..

ilknur

Çok güzel anlatmışsın nazife. Seni zorlayan sanırım direk bu suni sancıymış. Doğumumuz neredeyse birebir örtüşüyor. Suyun patlatılması son bir saat beni sezeryana alın demeler :)

Güle güle büyüt nazlı kızını. (oğlunu da ayrıca :P)

ozdeka

Çok güzel, sular gibi serin kalın :))

annevebebis

Güzel hayırlı huzurlu bir ömrü olsun nazlı bebeğin :) Geçmişler olsun sana da Nazife'cim.

behice

offf Nazife ya valla doğumum geldi aklıma işyerinde ağlattın beni ne güzel anlatmışsın

EmineKartal

canim yaaa

Allah sağlıkla, mutlulukla, huzurla büyütmeyi nasip etsin

iki yavrunu birden hayırlı evlat etsin insallah

aglattin beni...

hulya_Oyku

Ne güzel yazmışsın:)

Canım benim çocukların hep yanıbaşında olsun inşallah:))

Çok güzel bir ailesiniz siz...

öperim

Yorum yapmak için üye ol