Yardım Çağrısı

0


"Eğer herkes bir annenin yavrusuna duyduğu sıcaklığı taşıyabilseydi, merhametin ne olduğunu bilir, insan olabilmenin aşağısına inmezdi ve böylece hiç bir çocuk derin hüzünlere hapsedilmezdi." H.N.T


Nurturia gezegeninin güzel anneleri!

İstediğimiz zaman ne kadar büyük ve güzel işler başarabildiğimizi biliyoruz! Şimdi bu güzel Ramazan ayında, anne merhametiyle, anne gücüyle büyük bir organizasyon yapmaya ne dersiniz?

Her birimiz güncellemelerimizde paylaşarak çok büyük bir İYİLİĞE imza atabiliriz. 

Diyanet İşleri Başkanlığının kampanya metnini ekliyorum. Yapmamız gereken sadece mesaj atmak. Bizim tek tuşa basmamız, orada susuzluktan kavrulan bir yavrucağa can verecek!!!

Hadi!..

"

Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde büyük bir kampanyaya imza atıyor.

Kampanyayı Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonunda basına tanıtan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, kampanya hakkında şunları söyledi;
 
“Her Evden Bir Fitre Bir İftar Afrika’ya” kampanyası ile Afrika’da yaşayan insanlara yardım elini uzatacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı, Ramazan’ın bereketini, heyecanını ülke olarak tüm dünya insanları ile paylaşmanın projesini hayat geçiriyor.

“Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun insana yardım eli uzatmak, çok uzaklarda da olsalar birileri açken tok yatmamak, insanlığın birlik ve dirliği için elimizdeki nimetleri paylaşmak ve mesafeleri hiçe sayarak gönül köprüleri kurmak için bir kampanya başlatmış bulunuyoruz”.

Kampanyanın Ramazan ayı ve oruç ibadetinin insanlara kazandırmak istediği yüksek değerleri bir nebze de olsa hayata geçirmesini arzuladıklarını ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, konuşmasının devamında kampanya ile ilgili şu sözleri söyledi;

“Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın kronik açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, bu yıl Doğu Afrika ülkelerinin son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşadığı, özellikle Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Burundi’de de etkisini gösteren bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği hepimizce bilinmektedir.

Başkanlığımızın Türk Diyanet Vakfı ile ortaklaşa başlattığı “Her Evden Bir Fitre Bir İftar Afrika’ya” adlı bu kampanya ile Ramazan’ın bereketini kardeşlerimizle paylaşmış, fitrelerimizin en azından bir tanesini bir kişilik iftarın masrafını göndermek suretiyle Afrika’da açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan kardeşlerimize bir lokma ekmek, bir yudum su ikram etmiş olacağız.

1 Ağustos’tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden AFRIKA yazıp 5601’e gönderilecek olan SMS’ler 5 TL karşılığında olacak, 3 SMS gönderildiğinde bir fitre bir iftar parası verilmiş olacaktır. Ümit ediyoruz ki fitrelerimiz ve iftarlarımız uzaklarda hayata tutunmaya çalışan canlara ab-ı hayat olacaktır”.

Tarih: 28.07.2011

Her Evden Bir Fitre Bir İftar Afrika’ya
Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Yorum yapmak için üye ol