bu kadar zormuymuş sütten kesmek?

3

çok yoğun bir duygu içerisindeyim. boşluk dedikleri bu olsa gerek, bu gün itibariyle uzun zamandır her seferinde niyetlenip yine oğlumun bakışlarındaki yalvarışına dayanamıyıp emmesine izin verdiğim biricik kuzumu sabah 7 itibariyle hiç emzirmedim.  günlerdir gece-gündüz  bitmek bilmeyen emme isteği, midesine bir lokma yiyeceğin girmemesi, su bile içmemesi ve bana her ne kadar kendim için çok güzel bir duygu olsa bile, onun sosyal gelişimini etkileyecek kadar gün içerisinde kucağımda durmak istemesinden dolayı biraz erkene çekerek aldım bu kararı.  2.440 gr dünyaya gelmiş, emmeye bile gücü yetmeyen  minicik bir bebekken 1 hafta boyunca gece-gündüz zorla emzirmeye çabaladığım. allah nasıl bir sabır verdiyse hiç yılmadan sütün gelmemesine rağmen her saat başı emmesi için orasını burasını dürteklediğim yavru kuşuma bunu yapmak düşündüğümden de çok zor oluyor. ve en zoru da bu gece nuran teyzesinde kalacak onunla uyuyacak. kesinlikle memesiz uyumayan babasını çok çok sevmesine rağmen gece onu gördüğünde ağlayan illaki annesini isteyen yavrum allah yardımcın olsun seni çok seviyorum. inşallah en az sarsıntıyla bunu da atlatırız bebeğim.
3 Yorum


zeynepelif032

eminim çok zor bir süreçtir ama birşekilde yaşanmak zorunda, bebeğim henüz 4 aylık ve evet ilk doğduğunda benim bebeğimde 1 hafta kupkuru memeyi sabırla emdi, ne diyebilirim allah yardımcınız olsun, yazdıklarınıza bakınca sanırım bende aynı şekilde zorluk çekeceğim :((

gonulefe

mrb zeynepelif

bugün 4. günümüz aslında beklediğimden iyi gidyor. en uzun ağlamamız yaklaşık 45 dk sürdü. daha uzun uyuyor ve en fazla 2 defa uyanıyor. fakat hala yemek yemiyor sadece su. ''sütten kesilmiş bebek gibiyim'' dedikleri bu olsa gerek. çok mutsuz yavrum, gülüyor oynuyor ama belli bakışlarından üzüntüsü ve hala meme meme sayıklıyor. bir de üstüne orta kulak iltihabımız çıktı. hadi bakalım geçecek inş bu günlerde.

sizin için sanıyorum daha çok erken. keyfini çıkara çıkara besleyin kuzunuzu.inanın o emerken ki cilveleşmeler akıldan çıkmıyor. sağlıklı günler diliyorum..

merve_nisa

uf bu tarz yazıları okuyunca hiç bıraktırasım gelmiyor kuzumuu.. benim kızımda 2550 doğdu memeyi ağzına sokamıyorduk annemle sabahlara kadar uğraştırdık alışsın diye şimdide bi alıştı pir alıştı gece uyumak bilmiyor :) bazen bıraktırcam diyorum sonra kıyamıyorumm..ama eninde sonunda gelicek buzaman.. :((

Yorum yapmak için üye ol