Uykusuz annelere ufak bir tavsiye...

2

Merhabalar

Uykusuzluğun ne demek olduğunu 10 ay boyunca çok iyi öğrendim ve bununla ilgili bir çook çözüm yolu aradım.Aradığım çözümler ve sonuçları;

1-Gece çayı: Milupanın gece çayını denedim ama sonuç alamadım.

2-Muhallebi:Yatarken yapıp yedirdim tok tuttum ama çözüm alamadım.

3-Yatır kaldır:Emzirerek uyuttuğum oğlumu artık kendi kendine uyumasını sağlamak istedim 3 gün denedim evet uyuyordu ama 10 dk sonra çığlık çığlığa uyanıyordu ve emmeyi bile reddetmeye başlamıştı sakinleştiremeyince vazgeçtim.

4-Emzik:Belki alışır diye bundan bir hafta öncesi bile yeni bir marka aldım ve denedim sonuç olumsuz öğürüyor.

5-Sallamak:Sallayarak uyutayım belki uyanmaz dedim ama nafile sallanmayı reddetti kıçını yukarı kıvırdı bir türlü aldığım hamakta yatıramadım.

6-Yoğurt:Yatmaya yakın yoğurt yedirdim ama sonuç yok.

7-Banyo:Akşamları rutin banyo yaptırıyordum ama sonuç yok.

ve aklıma gelmeyen bir sürü çözüm yolu.

SONUNDA 6.aydan bu yana uğraştığım ama bir türlü gece uyandığında emmeden uyutamadığım oğlumu 5 gündür emmeden tekrar geri yatırıyorum.

Saatte bir uyanan oğlum, ilk saatlerde 15 20 dk sonra tekrar uyudu gece yarısına doğru 30 dk ya çıktı en son saat 5te bir saat sonra uyuttum ama başarmıştım ilk defa gece emmeden sabah ettik.Sabah güzelce kahvaltısını da yaptı önceden yemiyordu meme deyip duruyordu.Kahvaltıdan hemen sonra bir güzel emzirdim.

İkinci gece uyanmaları devam etti fakat uyutma sürem kısaldı su vermeye çalıştım istemedi sakinleştirdim kafasını okşadım ve uyudu.

Üçüncü gece uzun bir aradan sonra 4 saat aralıksız uyudu ve kalkınca 10 dk sonra tekrar uyudu.

Dördüncü gece aralıksız 5 saat uyudu ve asla emzirmedim su verdim içtiyse içti içmediyse tekrar yatırdım yatağında sakınleştirmeye özen gösterdim sırtını okşadım sakinleştirici sözler söyledim ben burdayım oğlum hadi uyu gibi.

veeeeeeee 5.gece saat 9'da yattı oğlum ve hiç uyanmadan sabah 7'ye kadar uyudu tabi bu duruma alışkın olmayan ben saat 5'te uyandım bir şey mi oldu diye düşündüm telsizden baktım kıpırdanma sesi geldi tekrar uyudum ama bünye bir kere az uyumaya alışmış uyuyamadım desem yeridir.İlk defa deliksiz bir uyku geçirdim devamı inşallah gelir gerisi tüm uykusuz annelere uyku konusunda çok çektim çookkk bu yüzden deneyimimi paylaşmak istedim.İstedim ki benim gibi bu sorunu yaşayan diğer annelerde faydalansın.

4.aydan sonra gece beslemeyi kesin anneler korkmayın bebeğim kilo alamaz gibi durumlardan. Gıda ne kadar önemliyse UYKUDA o kadar önemli sabırlı olun kararınızdan asla vazgeçmeyin sonuçta en fazla bir hafta zorlanacaksınız bu arada gündüz uykuları da düzeldi gece dinlenen bebeğim gündüz huysuz olmuyor artık.Diş hastalık gibi nedenlerin arkasına sığınıp benim gibi gece emzirme durumunu da yapmayın derim.En önemlisi benim ruh sağlığım çünkü annelik ve eş olmak uykusuz halimle çok zor oluyordu.Kendimi çok daha mutlu hissediyorum.MAŞALLAH...

NOT:Bu konuda gelecek tüm sorulara açığım elimden geldiği kadar yardımcı olurum.Herkese kolay gelsin.
2 Yorum


burcuesref

AHH yazınızıokudum ve bu aksam baslıyorum 18 aylık oglum ve kesıntısız uykuya hasretım

bilmuh

Merhaba,

Denemelerinizden sonra nasıl bir yöntemle uyumasını sağladınız merak ettim.Oğlum 7 bucuk aylık ve denediğiniz yöntemlerin cogunu denememe ragmen 2saatten fazla uyumuyor. Gunduzleri ise oldukca duzenli 3 ogun katı gıda alıyor ara ogunler yiyor ama gunduzleri zorlamam ragmen emziremiyorum sadece gece uykusundan uyanınca emiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

Yorum yapmak için üye ol