Emzik bırakma-1

7

 

Ağlama krizi ve memesiz uyku

 

Emzik bırakma uğraşımızda malum Ela'ya bir hikaye arıyordum. Aradığım figüranı bir gün önce gittiğimiz parkta bulmuş oldum. Annemlerin oradaki parkta iki minik civciv sevmişti.

Hazır yıllık izin almışken bu hafta bu işi halletmeye karar verdim. Pazartesi sabah uyandığında TV'de bir bebeğin ağzında meme gördü ve hemen emziğini istedi. Gittim hemen kestiğim memeyi 'Ela sen büyüdün artık senin memen artık bu' dedim. İnceleyip, ağzına aldı ve hiç hoşuna gitmedi. Bana geri vererek 'bebenin' dedi:)) üzerine gitmedim. Öğlen 1 gibi uyutma çabaları başladı ve uyuturken hikaye anlatmaya başladım. 'Kızım hani parkta gördüğümüz civcivler vardı yaa onlar hem çok acıkmışlar hem de çok uykuları gelmiş (duygu sömürüsü yaparak ama:))  onlara senin memeni verdim. Ama onlar da ucunu biraz yemişler' diye hikaye anlattım. Hiç tepki vermedi ama dinledi. Bu arada memesini bir çıkarıyor bir takıyor..
Derken Ela sultan ben evde olduğum için midir, yoksa memesini beğenmediği için midir bilmiyorum bi türlü öğlen uykusuna dalamıyor. Zaten normalde de çok zorlanıyordu. Neyse öğleden sonra saat 5'e kadar uyuyamadı. Uyku saati de geçince zıvanadan çıktı ve ağlama krizine girdi. Hiç bu kadar ağladığını hatırlamıyorum ama. Öyleki sallamak zorunda kaldık ve uyuttuk. 7 gibi uyandı. Akşam arabada kendi kendine hikayesini babasına anlattı, şok olduk:)) 'Memesine baka baka ödekk ısırmış' diye babasına anlattı :))

Gece ne yapacaz diye feci tırsıyordum. Akşam rutielimiz süt ve ardından meme şeklindeydi. Meme aklına gelmesin diye süt vermedim ve o da meme istemedi. Şok şok memesiz uyudu ve bütün gece uyanmadığı için memesini de istemedi:)) hehehe

ilk günümüz işte böyle geçti; önce ağlama krizi, sonra memesiz uyku..

 

bakalım bugün nasıl olacak??
7 Yorum


canand

Dilerim sonraki günlerinizde ilk gün gibi sorunsuz olur jülide. Kolaylıklar diliyorum.

Sinem_Beren

ahhh canım akıllı kızım benım cabucak alısacak ıns.

handanT

süper ya julide akıllı kızım benim bıdıkım benim maşallahhh

rabia_ela_orhan

Afferin adaşımıza..:))maşallah..benim ilk denemem kötü geçti, çok ağladı ve gece 3 kadar uyumadığı için yeni meme vermiştim..ben de yıllık iznimde hem tuvalet hemde emzik olayına el atmayı düşünüyorum..

Balsuratim_Burak

maşallah akılı kızımıza .. darısı başımıza diyorum .. 1 ay kadar bend bıraktırmayı düşünüyorum .. inşll bizde kolay bırakırız..

mersoyaslan

bende deneyeceğim. ama bizimkinde bu kadar kolay olacağını düşünmüyorum çünkü bizimki 9 aylık olana kadar ağzına meme sürmedi sonradan alıştı. uzmanlar ise emme içgüdüsü tamamlanmadan bıraktırmanın ileri duygusal ve psikolojik gelişim açısından sorun teşkil edeceğini söylüyorlar. bilmiyorum kararsız kaldım.

toxicdaisy

Neyseki 9,5-10. ayında bıraktık,daha anlamadan bıraktırmak en iyisi bence.Zaten bizim oğlan sadece uyku için dalarken emerdi

Yorum yapmak için üye ol