çocuklarla doğru iletişim kitabı

6

şu sıralar malumunuzdur herkeste dur bi spk kitabı okuyalım,dur ne dediyse yapalım, boyut yayınları bedava kitabını yolluyormuş mutlaka edinelim durumu hasıl.
bu dalgaya kaptırmamaya gayret ederken kendimi; sağolsun eşimin teyzesi çok isteyeceğimi düşünüp kitaplarından bir tanesini hediye etti (çocuklarla doğru iletişim). bir heves başladım okumaya
1. ön ve arka kapakta botoksu fazla kaçmış, ben bunları yedim yuttum ama hadi parasını verdin dinleyeyim bari bakışlı bir dr.
2. kitap içinde geldiğim noktaya kadar anladığım tek şey bu çocuk denen mereti anne doğurur, büyütür, karakterde bi .okluk olursa sebep annedir. baba ne işe yarar başka bir kitapta anlatılıyor olsa gerek. hedef kitlenin işi varmış desinler diye çalışan yada ekseriyet evde oturan, sabah kuşağında doktorum programını kaçırmadan izleyen kaynanasından çok çeken kakılmış tarzı kadınlar olduğuna dair bir izlenim edindim ama peşin hükümlü olmamak gerek...
3. kitap bakıldığından exel for dummies vs. kılavuzları andırıyor.
4. içerisinde bold ve italic yazılmış hani cümlenin bu kısmını aklınızda tutsanız yeter kısımlar var. mesela  "E.K. 35 kadın" diye başlık geçilmiş örnekte neden 8 yaşında erkek çocuktan bahsediliyor çözemedim, okuduğum kısma kadar sadece bir tane 80 küsurunda intihar eden örnek hariç bold başlıkla anlatılan öykünün bağdaştığı örnek görmedim.
5. aralardaki çizimler bize neyi anlatmaya çalışıyor acaba?
6. şunu yapmazsanız iyi olur gibi başlayan cümle lap diye yaparsak iyi olurmuş diye bitebiliyor.
7. son olarak! durmadan okuduğum yere kadar diyorum çünkü okurken pragrafın bir tanesi konunun ortasında küt diye bitip başka bir konuya geçince yıldım okumuyorum.
6 Yorum


efem_umutum

tamda bu işte bir tek ben mi böyle hissediyorum diyordum s.p.k.kitapları okurken.anne iş'teyi büyük bir hevesle alıp,hevesim kursağımda kalarak bıraktım bende.ne ne yapacağımı anladım o kitaptan nede ne yapmayacağımı...

hacer

ay çok sağolun, öğrenme bozukluğum mu var, annemden zamansız mı ayrıldım felen diye dert sahibi etti kadın beni :P

batuhaninannesi

Sıfır güven veren bi dr,bi kadın,bi anne..Anne çok önemliymiş de kendisi neden oğlunu 2-3 yaşında bir sene bırakıp amerikaya gitmiş..Bizi bu engin bilgilerinden faydalandırmak için mi?Pehhh diyorum!!

batuhaninannesi

Sıfır güven veren bi dr,bi kadın,bi anne..Anne çok önemliymiş de kendisi neden oğlunu 2-3 yaşında bir sene bırakıp amerikaya gitmiş..Bizi bu engin bilgilerinden faydalandırmak için mi?Pehhh diyorum!!

Damla

Hiç okumadım kitaplarını ama 2 numaraya çok güldüm :)

CiciAnne

ben de anne-çocuk dergilerinin gazına gelip hayranı olanlardanım, kitabını da aldım - dediğin kitap- ve sanki kitabı sabiha hanımın haberi olmadan birileri röportajlarından devşirmiş gibi geldi bana. beklentilerimi karşılamak bir yana, kafamı çorba edip

bıraktı.

Yorum yapmak için üye ol