Solitin ve yoğurt

2


Yrd.Dç.Dr. Gülden Semavi Ankara Üniversitesi Hacettepe Tıp Fakültesi Biyokimya Blm.

Saygılarımla
Bir metal'i (çatal,kaşık vs) el yakacak düzeyde ısıtın ve test etmek istediğiniz sıvıya batırarak çalkalama hareketi yapın, metali çıkardığınızda birbirinden ayrılmış öbekler halinde beyaz topaklar görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir. Peynir vs türü ürünlerde ise üründen bir parça alarak sirkeli suya koyunuz. Eğer sirkeli suyun üzerinde kalan beyazımsı bir tabaka görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir. Çikolata, gofret türü ürünlerde ise ürünü elinizle basitçe kırın,eğer kırığın her iki tarafında süt beyazı noktalar varsa o üründe de SOLİTİN vardır. Sağlığımız için, geleceğimiz için, çocuklarımız ve sevdiklerimizin bu bilgileri bütün çevremize yayalım ve toplumsal olarak tepkimizi ortaya koyarak AB Normlarında olmayan bu katkı maddesinin üretici firmalar tarafından daha fazla kullanılmasını engelleyelim.
Üretici firmalar SOLİTİN'i hiç bir şekilde ürün etiketlerinde bildirmiyor, aldığımız ürünlerde SOLİTİN olup olmadığını yine de bir kaç basit deney ile anlayabiliriz. Eğer bu yönde bir şüphe oluşursa derhal bulunduğunuz il Hıfzısıhha Md.ile ilişkiye geçerek şüpheli gıdanın test edilmesini talep ediniz. Bu şekilde yüzbinlerce insanın sağlığını kurtarabilirsiniz. Çevrenize baktığınızda ne kadar çok dializ merkezi ve böbrek hastası olduğunu siz de görüyorsunuz. Bu artışın sebebi bazı ahlaksız firmaların kar hırsından başka bir şey değil. Aldığınız sıvı ürünler (süt, ayran,çikolatalı süt vs) için şu yolu izleyebilirsiniz:
SOLİTİN TESBİTİ
böbreklerden atılırken renal tubuluslardaki glomerüllerde birikiyor ve filtrasyonu yani böbreklerin kanı süzmesini engelliyor ve sonuç böbrek yetmezliğine kadar uzanan böbrek rahatsızlıkları serum üre ve kraetinin düzeylerinde artış ve bunun getirdiği devamlı yorgunluk hali, hafıza ve konsantrasyon bozuklukları hatta ciddi mental bozukluklar yaratıyor. Almanya Solingen üniversitesi Pskyatri bölümünce 2009 da 21.Europe Pscyhatry Society için hazırlanan bildirgede Şizofreni ve SOLİTİN kullanımı arasında ilişkiler olması muhtemel olduğu, Özellikle Paranoid Şizofreni vakalarında kanda tricalciophospate bileşiklerinin normalden 16 kat yüksek olduğu belirtilmesine rağmen bildirge nedense Kongrede sunum için kabul edilmedi.
SOLİTİN, aslında gıdalarda hiç bulunmaması gereken tamamen kimyasal bir ajan. Hatta, basit olarak melaminimsi bir plastik, sütlere, yoğurt ve ayranlara ve sütün girdiği her çeşit besine katılıyor, çünkü bu molekül su ile inanılmaz şekilde bağlanarak kıvam arttırıyor, bu hem imalat prosesleri açısından zaman kazandırıyor, hem gıda doğallığını kaybettiğinden son kullanma tarihini uzatıyor ve hem de firmaların stoklu çalışmasını sağlıyor ve maliyeti inanılmaz düşürerek firmaların rekabet gücünü arttırıyor. Çocuklarınıza beş kuruşa, yirmi kuruşa, elli kuruşa gofret, çikolata ve süt ürünleri alabilmemiz, evlerimize çeşit çeşit peynir, yoğurt, hazır sütlü tatlı vs. girebilmesi hep bu yüzden. SOLİTİN bir tricalcid bileşiği yani doğada en bol ve bedava bulabileceğiniz türden, tebeşir gibi, alçı taşı gibi. Oysa bu bileşik
Ankara Hıfzısıhha Gıda Denetim Bölüm Başkan Yrd.Gönül Özdeğer ve iki asistanı SOLİTİN adlı kimyasal ile ilgili çalışmaları ve yayınlarından dolayı ölüm tehditleri aldıklarını açıkladılar ve savcılığa suç duyurusunda bulundular.
Bu kadarına da pes artık, gıda firmaları bir kaç kuruş için hayatlarımızı hiçe sayıyor ve halkımızı bu yönde bilinçlendiren bilim adamlarımızı tehdit etmeye kadar işi vardırdılar.
OKUYUN VE ULKE SAĞLIGININ KORUNMASI İÇİN GEREĞİNİ YAPIN LÜTFEN. DÜNYA, KÖTÜLÜK YAPANLAR YÜZÜNDEN DEĞİL, YAPILAN KÖTÜLÜĞE KARŞI MÜCADELE ETMEYENLER YÜZÜNDEN KÖTÜLEŞİYOR!
SOLiTiN
Bir tek peynirle, yoğurt ve sütlü gıdalar kalmıştı güvenip keyifle yiyebildiğimiz. BOL BOL YOĞURT YİYORUM DİYENLER DİKKATLİ OKUMALI. ÖYLE BİR DURUMA GELDİK Kİ NE YESEK MUTLAKA BİR SAKINCASI OLUYOR... AMA BU YOĞURT İŞİ BAŞKA... ESKİDEN HALİS SÜTTEN YAPILMIŞ YOĞURT, İKİ GÜNDE EKŞİME YAPARDI. ŞİMDİ BİR AY DAYANIYOR. MEĞER SEBEBİ VARMIŞ.
BOL BOL YOĞURT YİYORUM DİYENLER DİKKAT!
2 Yorum


fistikcik

Hazır yoğurtların pek tekin olmadıkları ve raf ömürlerinin bu kadar uzun olmasının hayra alamet olmadığı konusunda hemfikirim. Ama haber doğru değil sanırım. http://www.ggd.org.tr/sehir_efsaneleri2.php?id=52

cuckan

Umarım dediğin gibidir fistikcık:)

Yorum yapmak için üye ol