Mükemmel Anneler

9

 Bugünlerde çok sık rastladım şu "mükemmel anneler"e, dayanamadım bir şeyler yazayım dedim. Şu anneler var ya hem kendileri hem bebekleri mükemmeldir hani. 

 Onların çocukları bütün çocuklardan daha zekidir mesela. Her şeyi yaşıtlarından önce yaparlar. 5 aylıkken çocuklarının ağızlarından çıkan abuk subuk seslere "Ayy ne kadar zeki anne dedi bak duydun mu?" derler. Geceyi gündüzü herkesin bebeğinden daha çabuk ayırt ederler. Yaşıtlarıyla anlaşmaya bütün bebeklerden daha önce başlarlar. Aslına bakarsanız bu kadar çok bebek bu kadar zeki olamaz. Olsa olsa geri kalan azınlığın zekası geri olur.
 Sonra onların bebekleri hep mutludur, hep güler. Her şeyi en doğru onların bebekleri yapar. Onun bebeği günde bir kere kaka yapıyorsa doğru olan odur. "Aaa seninki 3 günde bir mi yapıyor? Yok canım bizimki her gün yapıyor maşallah" derler. E buna da ancak sidik yarışı denir herhalde. Günde 10 saat uyuyorsa onların bebekleri, o zaman bütün bebekler 10 saat uyumalı, hepsi onun bebeğinin yattığı saatte yatmalı ki ideal bebek olsun.  Yoksa neymiş canım öyle 3 saatte bir uyanma. Cık cık cık, yazık valla, hala düzene girmemiş uykusu. 
 Bebekleri bir kenara bırakırsak, onlar da mükemmeldir aslında. Tüm ünlü İtalyan aşçılara taş çıkartırlar. Bebek bakımı hakkında zaten her şeyi bilirler, ona ne şüphe, ama yemek, diyet vb. konularda da en iyi onlardır. En iyi anne de onlardır. Onlar çocuklarını öyle bir sever ve her şeyi öyle doğru yaparlar ki, siz nesiniz canım onların yanında, anne parçası, annecik... 
 Ben bazen zannediyorum ki bunlar masaldan çıkmış yanlışlıkla dünyaya düşmüşler. Yoksa sonsuzluk çayırlarının, uzak diyarlarındaki şatolarda prensleri ve şahane, acayip zeki bebekleriyle yaşıyorlarmış. 
 Demem odur ki: Normal anneler, insan olan ve olduğunu bilen anneler, bu tip annelere kanmayın. Hiçbir insanın her şeyi bu kadar mükemmel olamaz. Herkes hata yapar; ama anneler MUTLAKA hata yapar. Sadece, kompleks mi desem, kendini gösterecek başka hiçbir şeyi yok bebeğinin kakasıyla şov yapmaya çalışıyor mu desem bilemiyorum. =) Bu anneler bebeklerinin hoş ve güzel yanlarını biraz abartıp anlatır, olumsuz yanlarını da saklar ki, siz de benim çocuğum niye böyle yapmıyor diye düşünün, o da kendini tatmin etsin. Bilin ki onun bebeğinin şimdilik sizinkinden pek bir farkı yok. Hatta ileride sizinki çok daha iyi olacak. Çünkü o, "mükemmel anneye" sahip, sizin bebeğinizse size.
9 Yorum


suheylaakdemir

çok güzel yazmışsın deniz, böyle annelerden koşarak uzaklaşmak gerek.

ebrucncyln

canım ağzına sağlık bayıldım yazına...

ebru_

Harika.yüreğine sağlık..

FeyzaZ

canım ne güzel yazmışsın ama emre hep gülüyo, ben de mi bu sınıfa giriyorum :))))

ldeniz

Emrenin gulmesi diil soylemek istedigim gulsun tabii ne guzel.sizinki hic gulmuyo mu emre hep guler diyen annelere lafim

septik

Bu kendini ve çocuğu 'mükemmel'atfeden anneler bence beyinlerinde bir hayal kurup bize yedirmeye çalışıyorlar.

yasea

bir de onlar hep normal doğurur, en acılısından saatlerce ağrı çekerek, sezeryan da nedir ki? onlar da anne mi?, 3 sene emzirirler, sütleri fışkırır,dolaplar almaz, ağlayarak lavaboya dökerler, bebişleri 1 yaşında konuşur, 2sinde şiir okur, ek gıdaya geçince hemen elleri kaşık tutar, hiç tv izletmez, hep kitap okurlar, tuvalet eğitimi mi o da ne? onların bebekleri bezsiz, bebeklerinin popoları pişiksizdir. (not:evet yaralıyım:)

Ahmetim

hem anneye hem cocuga acıyorum ilerde büyük hayal kırıklığı yasayanların basında gelecekler

polen

anne olmadan okusaydım yazını,derdim ki;mükemmel anne olunabilir,sen olamamışsın,kıskanıyorsun.

ama şimdi derim ki sonuna kadar haklısın.şöyle diyeyim;onlara uyuyan,yemek yiyen,uslu çocuk denk gelmiş.iki kez anne oldum,ikisinde de ilk kez anne olmuş gibi acemiydim,ikisi de çook farklılar.oğlum akşam 7 de uyur sabah 7 de uyanırdı,kızı uyutabilene aşk olsun,oğlum 5 dk birşeye konsantre olmazdı,kıza ver bir meyve kabuğu 25 dk rahatsın.yemekte de öyle,bu böyle uzar gider.yani acı gerçek mükemmel anne değil,belki şanslı anne olabilirsiniz.

Yorum yapmak için üye ol