Alerji Belirtileri

1

 Oğlumda süt alerjisi bulunduğu hemen hemen kesinleşmiş durumda. Bu arada ben derin bir araştırma içine girdim tabii. Bugüne kadar çocuğun gösterdiği bütün reaksiyonlar ayan beyan süt alerjisini işaret ediyormuş. Bunu doktorumuz maalesef anlayamamış. Biraz da biz konduramadık heralde. İşte belirtiler ve bizim ne sandığımız:


1) Emir kolikli bir bebekti. 4. ayı bitene kadar gaz sancısı çekti, ağladı. Doktorumuz gazlı bebek, olabilir dedi. (İlk aylarda aşırı ağlama ve ciddi gaz sancısı)

2) Poposu hep kırmızıydı. Her altını değiştirdiğimde pişik kremi sürmeme rağmen yine de kırmızılık tamamen gitmiyordu. Erkek çocukların çişi asitli olur dedik, geçtik. Doktorumuz da pişik kremi tavsiye etti. (Pişik)

3) Yanakları kızardı. Doktorumuz egzama, alerjik bünyeli bir çocuk dedi. Biz de tükürükten tahriş oldu herhalde dedik, krem sürdük. (Ciltte egzama tarzında kızarıklık ve kaşıntılı deri döküntüleri)

4) Göğsünde 2 günde bir hırıltı oluyordu. Sanki balgam varmış gibiydi. Doktorumuz, geniz akıntısı; ciğerlerinde bir şey yok tertemiz, dedi. Biz de rahatladık. (Geçmeyen hışıltı)

5) Gözlerini kaşıyordu hep. Uykusu var dedik. (Gözlerde kaşıntı)

6) Ek gıdaya ilk başladığımız zamanlarda bir akşam çok ciddi kusma ve ishal oldu. Acildeki doktor bu aralar adenovirüs salgını var, ondandır dedi, yolladı. (Kusma)

7) Bir buçuk aydır ishal. Doktorumuz lökosit çıkınca antibiyotik verdi. Kullandık. Tekrarladı. Meğer bakteri filan yokmuş. (İshal) 

 Zaten alerji olduğunu öğrenmemiz de ishalinin geçmemesiyle oldu. Çocuk ishal olmasaydı biz hala yoğurt yedirmeye filan çalışacaktık. Diyeceğim odur ki, doktor çok önemliymiş. Emir'in bu rahatsızlığını çok çok daha önce anlayabilirdik. Ve çocuktaki en ufak bir belirtiyi bile ciddiye alıp üstüne gitmek gerekiyormuş. 
1 Yorum


nesejoy

inek sutu alerjisi grubuna uye misiniz?

http://www.nurturia.com.tr/groups/0d28c2e5-5a90-4e89-94bc-9e0600fa7184/1/inek-sutu-alerjisi-olan-bebekler-ve-sorunlari

Yorum yapmak için üye ol