Ankara'da bebekle gidilebilecek yerler

1

Her ne kadar hala bebek kategorisine soksam da oğlumuz aslında "toddler". Artık bir yere yemeğe gideceksek ister istemez aklımdan hemen şu sorular geçiyor;

  • Mama sandalyesi var mıdır?
  • Pascha nın oynayabileceği alan var mıdır. Oyun parkı gibi..
  • Ferah mıdır (Arabasını masamızın yanına çekebileceğimiz kadar ferah mı?)
  • Gölge midir (Yaz olduğu için tabi!)

Özellikle eğer Pazar planı yapılıyorsa gideceğimiz yere daha önce gitmiş olanlara bi soruyorum. İnternet sitesi varsa bakıyorum. Neticede, düşündüm de, tüm anne babalar bir sürü yerlere gidiyoruz. Eğer herkes gittiğin yerin çekebilirse resmini ve kendi yorumlarını bırakırsa Ankara'da rahat rahat çocuklarımızla gidebileceğimiz yerlerin güzel bir listesini oluşturmuş oluruz.

Ben 2 yerle başlıyorum. Birisi Maliye Bakanlığı'nın yeri. Yuvaköy tesisi olarak geçiyor. Sanırım herkes giremiyor. Diğeri de Yıldız'daki Adana Sofrası.

Maliye Bakanlığı Yuvaköy Tesisleri:

Gitmeden önce nasıl bir yer çıkacağı konusunda oldukça endişeli olmama rağmen kapıdan girer girmez "aa ne kadar güzelmiş" dedim. Koskocaman bir alana yayılmış. Yaz olduğu için iç kısımları görmedim ancak bahçesi çok geniş ve çim. Yemek yenilen yerlerin en solunda yine kocaman bir park var. Hem küçük çocuklar için hem de büyük çocuklar için salıncaklar ve kaydıraklar mevcut. Tombiş tabi salıncak ve kaydırakları görünce tüm şirinliğiyle "Aaaay" dedi. Çocukları bırakabileceğiniz bakıcı vs yok, bizzat başlarında durmanız gerekiyor. Mama sandalyesi olmadığından bir oğluşun yemeğini kendi arabasında yedirdik. Zaten pek oturmayıp top peşinde koştu veya çimlerde dolandı.Yemekler için bu kadar iyi şeyler söyleyemeceğim.Mezeleri güzeldi ama. Çok ağaçlık olduğu için sıcaktan hiç rahatsız olmadık, bahçenin tamamı nerdeyse gölgede kalıyor. Çocuklu olarak gidecekler (tabi ki tesise girebiliyorsa) oyun bahçesi yakınında masa isterlerse daha rahat ederler.

Adana Sofrası Yıldız:

Daha önce oraya gitmiş olan arkadaşlarımızla Gymboree maceramız sonrası Cts günü ikindi (!) vaktinde gittik. Daha önce çok kez gittiğimiz Adana Sofrası'nın bahçe kısmında oyun parkı olduğunu yeni öğrendik. Minik ev, kaydırak, salıncağın yer aldığı çocukların oynayabileceği yerleri halı olan kapalı bir alanı çocuklara ayırmışlar. Bizler galoşla girebiliyoruz. Bahçe tarafında oturunca hemen önünde oturmanız mümkün.Biz çok sakin bir saatte gittiğimiz için başka çocuk yoktu. Tombiş kendi başına bile oynayabilirdi o yüzden. Buranın en güzel özelliği, bir teyzenin çocuklarla ilgileniyor olması! Biz yemek yerken, gözlerimiz tabi ki üzerlerinde olmak şartıyla, tombişler teyzeleriyle oynadılar. Ancak dediğim gibi bizden başka aile olmadığından bu teyze çok rahat bizimkilerle ilgilenebildi. Kalabalık saatlerde tek başına her çocukla birebir ilgilenmesi tabi ki mümkün olmaz. Sonuç olarak, eğer Cts bir öğleden sonrası nereye gitsek derseniz ve ben her saat kebap yerim derseniz :) tavsiye ederim. Yalnız önemli bir eksikliği, alt değiştirme masası yoktu,biz halının üzerine Canbebe serip değiştirdik.
1 Yorum


HANCAN

AVM mahkumu Ankaralılar, çocuklarımızla gidip memnun kaldığımız yerleri neden paylaşmıyoruz? Ben yaz için Eskişehir yolu üzerindeki Kafes Fırın'ı ekleyeyim. Bahçesi yazın gölge oluyor ve çimler üzerinde küçük bir oyun parkı var. Çocukların koşup oynayabileceği alan oldukça geniş. Yemekler özellikle de tatlılar çok lezzetli. Ancak eklemeliyim ki servis daha iyi olabilir aslında.. Lütfen sizler de paylaşın tecrübelerinizi.. Çocuklarla yapacak aktivite arayanlara yeni fikirler çıksın.

Yorum yapmak için üye ol