Papatya Çayı

1

Papatya Çayının Faydaları

Papatya çayı hakkında daha önce fazla bilgi sahibi değildim ancak çocuğum olduktan sonra doktorumuzun tavsiyesi üzerine küçük bir araştırma yaptım ve ne kadar muhteşem bir çay olduğunu öğrendim. Soğuk algınlığından sinir bozukluğuna kadar bir çok hastalığın ve rahatsızlığın giderilmesinde kullanılan bu harika bitki özellikle uykusuzluk ve hazımsızlık için kullanılabilecek en doğal madde. 

Geçmiş yüzyıllardan itibaren papatya çayı bitkisel tedavi amaçlı olarak en çok uykusuzluk ve gaz problemlerinin giderilmesinde kullanılmış. Yakın gelecekte hakkında yapılan araştırmalarda passiflora'ya göre uykusuzluğun giderilmesinde 10 kat daha etkili olduğu görülmüş. Antispazmodik özelliği sayesinde düzensiz mide ve bağırsak kasılmalarında ve spazmların önlenmesinde çok etkili olduğu gibi mide ve bağırsak gazının atılmasında maden suyuna göre de çok daha etkili olduğu görülmüş.

Papatya çayı hazırlamak için bir fincan kaynar su içerine bir tatlı kaşığı kuru papatya çiçeği attıktan sonra 5-6 dakika beklenilmesi yeterli. Kaynatmak doğru değil. Günlük olarak da 3 fincan da fazla içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Kaynak: https://www.yemekkulubum.com/icerik-sayfa/papatya-cayinin-faydalari-nelerdir
1 Yorum


mineninannesi

ben bebeğimin uyku problemini iyi geceler çayı ile çözdüm mışıl mışıl uyuyoruz geceleri. humana markasını tavsiye etti doktorum icerisinde bebege zararlı gelebilecek herhangi bir madde olmadigi icin. hem bebegime iciriyorum hem kendim iciyorum ana kız cay keyfi yapıyoruz :)

Yorum yapmak için üye ol