kıvanc krese başlıyor

2


Oğlum neredeyse 20 aylık ve yarın kreşe başlıyor, cok heyecanlıyım. Gecen hafta 2 yarım gün gitti, uyumluydu ve benim yokluğumu hiç farketmedi. Nil öğretmenin ilgilendiği tek bebek olduğu için cok sanslıyız. Rota cocukların cukurambar subesine yazıldık aslında ama 2 hafta sonra açılacak oldugundan şimdilik öveçlerde başladık vakit kaybetmemek için.

kreş fikri gündeme geldiğinden beri sürekli düşünüyorum, artıları neler, eksileri neler, bakıcı mı tutsaydık, annem mi baksaydı, adapte olabilecek mi, gercekten ilgilenicekler mi? yapılan yemekler yeticek mi?, yemek saatinde yemezse ne olucak, falan filan...

Dün gece blogları okudum biraz olsun içim rahatladı, gene de erken konusmamak lazım, anne yüreği işte eminim aklım kalıcak.

Ayrıca Kıvancım cok kucuk oldugunu düşünüyordum ( kreş için ). Bir sürü insanla konustum, çalışmayan anneler bile 22 aylıkken göndermeye başlıyormuş. Kıvanc cok outgoing bir cocuk, sosyal, herkesle hemen kaynasıyor, zaten oyuna daldı mı dünyayı unutuyor? 3 haftadır ninni eşliğinde yatagında uyumaya da başladı (önceden sallıyorduk). Pek bir sıkıntı cıkacagını düşünmüyorum, eğer öğretmenini aileden biri gibi görürse, onun yanında güvende hissederse hiçbir sorun cıkmaz.

2 gündür biraz burun akıntısı ve kırgınlığı var, sabah Malik bey ne diycek acaba? Bizim amcamızda cocuk doktoru, önemli bulaşıcı bişeyi yok dedi ama ilk günden böyle bişey olması canımı sıktı.

Tam geçiş mevsimi salgın var, zaten kreşin en kötü tarafı cocukların hasta olup birbirleribe bulaştırması, Rota bunada bir çözüm bulmuş gerci ama bebek evindeki durumu tam soramadım sanırım ordada aynen revir uygulaması vardır.

Yarın sabah kafama takılan birkaç seyi daha sorucam, Kıvancla ilgili özel ihtiyaclardan bahsedicem.

Heyecanlıyım, endişeliyim, düşünceliyim...
Hakkımızda hayırlısı olsun..
Bizim ve herkesin gözünün nuru cocukları sağlıkla, mutlulukla, anneli babalı büyüsün. Allah uzun ömürler versin inş.
2 Yorum


kivanctos

Merhaba gülmina, gec cevap için özür dilerim, yogunluk...

Kreşe başlayan cocuklar hiç tanışmadıkları mikroplarla tanıştığından hasta olmaları normalmiş, mesela bizim burun akıntımız nerdeyse hiç bitmedi ve bitmiyor. İnsanın gerçekten canı sıkılıyor ama bu şekilde büyüyecekler, cocukların hasta olması bizim düşündüğümüz kadar kötü değil, bilakis immune sistemleri açısından iyi bişey. Elimizden geldiğince soğuk kanlı olmalıyız....

Kamera olayına gelince, hangi kreşe gidiyordu once onu sorayım?

Duydugum kadarıyla kamera ile izlemenin interneti cok iyi kullanan pedofili ya da kötü özellikli diğer insanlara davetiye cıkardıgı ile ilgili bileyler duydum. Mesela siz cocucgunuzu takip ederken piskopatın biride internet üzerinden izleyebilir ve bir boşluğunu bulup kaçırma veya başka bir eylemde bulunabilir. Sanırım böyle bir olay yaşanmış ve yasaklanmış Bilemiyorum tamamen kurgu da olabilir. Ama ben de izlemek isterdim acıkcası, nasıl bakıldıgını merak ettiğim gibi, oğlumu özlediğimde onu izleyebiliyor olmakta keyifli olurdu ama ne yapalım öyle bir uygulama su anda yok...

erkisisi

merhaba benim delikanli da 31 aylik ve cukurambar rota konusunda kararsizim. Nasil gidiyor memnun musunuz sizin tam gun mu?

Yorum yapmak için üye ol