Çok şükür aklı selimim 1 yaşında...

4

Bugün aramıza katılalı 1 yıl oldu oğlum.
Sana gebeyken altın saçlım, hayırlar ve güzellikler hayal etmiştim ama bu kadar da mutluluğa,sevgiye gebe olduğumu  bilmiyordum.Ömrümün en mutlu 1 yılıydı ellerini tutmaya başladığımız bu yıl. Sevgiden kalp damarlarım,burnumun direği sızladı.Tatlılığından ve sempatinden ağzımın suyu aktı şeker yavrum benim:)
Aynada kendime bakardım...Uyurken babana...Işıklar sönünce gözlerimizi kapatıp neye benzeceğini düşünürdük. Ve huyun,ahlakın duayla karışık hep dilimizdeydi. Kimseye benzeme diye dua etmedik,kötülemedik kalbimizi. Ama benzemeni dilediğimiz insanlar vardı.İsmini yüklendindiğin Yahya Peygamber gibi.. Rabbimin bu ismi Yahya Peygambere koyarken dilediğini diledik bizde... "Ey Yahya! Kitabı kuvvetle tut!
Biz ona daha çocuk iken hikmet ve katımızdan kalp yumuşaklığı ve ruh temizliği vermiştik. O, Allah'tan sakınan, anne babasına iyi davranan bir kimse idi. İsyancı bir zorba değildi."

Çocuk yaşta hikmet sahibi ol,yumuşacık bir kalbin olsun,tertemiz bir ruhun olsun, En önemlisi "sakınan" ol,asi ve zorba olma, Bizlere iyi davran, Bileğinin gücüyle değil,muhabbetinin gücüyle kalp kazan istedik... ...
Yahya isminin manası gibi "diri" ol sana değen dirilsin istedik.Toprak gibi...
Toprak gibi ol istedik. Bir verilse bin ver, Leşleri bile bağrında sakla ama yine de tevazudan ödün verme istedik...
Çok şükür Rabbime beni anne bizi aile yapanım,ilk göz ağrım 1 yaşında! Çok şükür aklı selimim 1 yaşında...
4 Yorum


Kitapcokseveranne

Özlemcim çok çok güzel bir doğum günü yazısı olmuş Toprak için. Ne güzel açıklamışsın duygularını. Bende Toprak'a kocaman bir hayat diliyorum senin gibi güzel bir anneyle....

sumeyye

Sen en güzel dua ve dilekleri yazmışsın ellerine yüreğine sağlık.. Güzel günlere berekele sağlıkla hayırla ulaşsın Yahya Toprak..

Annegozuyle

Gözlerim doldu, çok güzel.

Ömrü de, ruhu da, bahtı da güzel olsun yavrunun...

tandemmom

Çok teşekkür ederim arkadaşlar güzel dua ve dilekleriniz için.

Yorum yapmak için üye ol