Bebek kıyafetlerini yıkamak

6

Merhabalar,

Ben 31haftalık hamileyim ve artık hastane bavulumu hazırlamam gerekiyor.Tabi bunun için de bebişimizin kıyafetlerini yıkamam gerekiyor. Ben almanyada yaşıyorum. Burada bir kaç yere sorduğumda bebekler için özel üretilmiş deterjan olmadığını fakat hassas ciltler için olan sensitive deterjanları bebek kıyafetleri için kullandıklarını söylediler. Bir de yine sensitive yumuşatıcılar varmış.Acaba bana tavsiyesi olan var mı? Neyle yıkamalıyım bebeğimizin kıyafetlerini ? 
6 Yorum


tombulkedim

Valla ben burada dalinin toz sabununu kullanıyorum ,çok az miktar koyuyorum,hacı şakir toz sabunda var,birde dalinin sıvı bebek deterjanı çıkmış,bir dahakine ondan alıcam..40 derecede kısa ayarda yıkıyorum,kurutma makinesine atarsam ütülemeye gerek görmüyorum,çünkü kurutma makinesinde yüksek sıcaklıkta kuruduğundan mikrobunun kırıldığını düşünüyorum ve yumuşacık çıkarıyor....ama dışarda kurutursam mutlaka ütülüyorum..sen yine marketleri bir dolaş..fikir verdiysem sevinirim..sevgiler.

osman

Newmatic deterjan. Bjildiğim kadarıyla sadece Metro'da satılıyor. http://newmatic.com.tr/

osman

Carrefour'da da satılıyormuş.

ilkesumer

almanyada toz sabun yoksa eger, beyaz banyo sabunu (kokusuz olanından) rendeleyip yıkayabilirsiniz.

basaktunca

Bebekler için toz sabun kullanmanı tavsiye etmem. Çamaşır makinesini rezil ediyor, makine için olanları bile. Amway'in SA8 BABY çamaşır deterjanı var. Fosfat içermiyor ve soğuk suda bile çözülüyor. Amway çamaşır yumuşatıcı da doğal bir ürün. Tavsiye ederim. Ben iç rahatlığıyla kullanıyorum. Sevgiler...

betulcakir

İlke sumere katılıyorun normal beyaz sabun al rendele kullan en doğalı bu bence

Yorum yapmak için üye ol