Diş buğdayımız..

5

  Evet, sonunda o gün geldi çattı. Aramızda konuşurken sanki uzak bir zaman sonra yapacakmışız gibi rahat rahat konuşuyorduk yapacaklarımızı. Bir de baktık o gün gelmiş :)
  Nurturiada önceden diş buğdayı yapmış arkadaşların bloglarında ve buradaki sorularda verdiği örneklerden ve annelerimizin isteklerinden yola çıkarak sentez yaptık biraz biz. Buğdayı pişirme işini kayınvalideme verdik. Kurabiye,börek yapma işini de benim anneme verdik. Bizde süs yaptırma, ortamı ayarlama gibi kalan bütün işleri yaptık. 
  Eşimin en yakın arkadaşlarından birinin pastahanesi var ve pastası benden hediye olacak dedi. Böylece pasta işini de halletmiş olduk. Ben gelenler için hediyelikler yaptırdım. Diş şeklinde magnetler yaptırdım. Melisa'nın dişlerinin göründüğü bir resmini çektim. Fotoğrafçıdan altında boş bir yer bırakmasını ve de "Melisa'nın dişleri çıktı" yazmasını istedim. Çok da hoşuna gitti herkesin. Herkese hem magnet hem de resim verdik. Birde gelen çocuklar için diş fırçaları hazırladım. Çocuklarda kendilerine özel bu hediyeye çok mutlu oldular. 
  Diş buğdayını hiçbirşeyle karıştırmadan koyduk biz. Garnitürleri de yanına koyduk kim nasıl seviyorsa öyle yesin diye. Garnitürler; nohut, keten tohumu, yaban mersini kurusu, dut kurusu, küçük lokumlar, leblebi şekerleri, ceviz, fındık, kuru üzüm. Böyle çok güzel olmuş dedi gelenler, insanlar sevmediklerini yemek ya da içinden ayırmak zorunda kalmıyor dediler, biz de mutlu olduk bunları duyunca :)
   Bizim küçük bir pansiyonumuz var, onun restaurantında yaptık. Nazar boncuklu balonlarla süsledik etrafı. Açık büfe koyduk yiyecekleri de içecekleri de. Herkes kendi servis yaptı bizim için de daha kolay oldu. Açık havada olduğu için çocuklar da rahat ettiler, gelenlerde memnun kaldılar. Misafirler gelmeden hazırlıklar bitsin diye koştururken çok beğenerek aldığım ve bir sürü para verdiğim diş şeklindeki kapı süsünü asmayı unuttum :( Eve gelince görünce  çok üzüldüm unuttuğuma. Paketini bile açamadım düşünsenize :( Hiçbir fotoğrafta da yok doğal olarak. Sanırım elden çıkartacağım bu yüzden :( Tek kötü yaşanan bu oldu.
  Melisa hanımın keyfi yerindeydi tabiki. Kalabalığı seven bir kız Melisa. Sürekli kucakta dolaşmaksa her bebeğin sevdiği bir şey sanırım. 2 kere arabasında uyuttu babam Melisa'yı. Zaten az uyuyor derken birinde 40 dk birinde de 1.5 saat uyuyunca buğday dökme, meslek seçimi için uyandırmak zorunda kaldık. Tabi biraz huysuz oldu o yüzden. 
  Masanın üzerine top, makas (ucuna lokum taktık kendine zarar vermesin diye), ayna, tarak, kitap, kalem, derece, fotoğraf makinası, bilezik ve birinin son anda koyduğu ve nedenini hala anlamadığım araba anahtarı koyduk. Melisa'yı oturttuk babaannesi dua okuyarak başından birazcık buğday serpti. Melisa'da hemen bileziğe atladı ve başladı dişlerini kaşımaya :) Bir daha da elinden bırakmadı. Bir kısım misafirin yorumuna göre iyi bir mesleği olacak, bir kısım misafirin yorumuna göre de zengin olacak :) 
  Gelen misafirler Melisa'ya bir sürü hediye getirdiler. Bu günden en karlı çıkan Melisa oldu :)
  Telaşlı, yemekli, mutlu, eğlenceli bir gün oldu bizim için. Herkesin tek bir dileği oldu giderken, inşallah diğer dişleri de sorunsuz ve çabucak çıkar. AMİN.... :))
   
 
5 Yorum


burcaksahin

Her detayı düşünmüş ve gerçekleştirmişsin :) Maaşallah kızınıza :)

Kalan dişleri de pıtır pıtır çıksın inşallah.

bahargulce

her şey mükemmel gözüküyor,inci gibi dişleri olsun minik kuşun...

barbarosumm

bayıldım valla çok çok güzel olmuş bizim daha yok dişimiz inşallah barbarosun da melisa gibi sorunsuz çıkar maşallah melisaya

deniss

Beğendiğinize sevindim :) güzel dilekleriniz için teşekkürler.

duru75

Maşallah, darısı diğer dişlerin başına ;) bizde çıksa da diş buğdayı yapsak diye bekliyorum :) darısı bizimde başımıza ;)

Yorum yapmak için üye ol