23 NİSAN ANISINA, KIYMET BİLEN ÇOCUKLAR

4

İki  gündür bir fotoğraf karesi var beynimin içinde bir türlü yazamadım...
23 Nisan günü Osman'ın yeğeninin doğum gününün ardından Tan'ı Bin Çocuk Korosu'na yetiştirmek için koşturuyoruz. Konser Ahmet Taner Kışlalı Salonunda. Arabayı önce Çetin Emeç'te bir yere çektik ama polis çekecekmiş dedi adamın biri. Osman da ''Sen Tan'ı al içeri gir, ben yetişirim'' dedi. 
Yol çok kalabalık ve trafik çok işlek, Tan'ı kucağıma aldım karşıdan karşıya geçeceğim, kafamı çevirdim yerdeki bir görüntü beynimin içine işledi resmen. 
Yerde 8-10 yaşlarında iki erkek  çocuk, üstleri başları kir içinde, sattıkları mendilleri de yanlarında diz çökmüşler ellerinde de oldukça kalitesiz iki puzzle,  öyle bir iştahla yapmaya çalışıyorlardı ki anlatamam.  Puzzleleri nerden buldular bilmiyorum, muhtemelen konser için gelen birileri vermiştir.      
Sadece, ''Ablacım helal olsun size '' dedim ve Tan kucağımda karşıdan karşıya geçtim.
Bundan sanırım 7-8 sene önce Osman'la Tunalı'da bir yerlere içmeye giderken, 3-4 yaşındaki bir kız çocuğu gecenin saat 23.30 sularında toka satmaya çalışıyordu, ağlamaktan bütün gece içim dışıma çıkmıştı. Benzer duyguları yine yaşadım içimde çok sarsıldım.
Bizimkinde duplo duplo legolar, kutu kutu puzzleler, ne bilim, öyle öyle oyuncaklar.  Ama öyle bir iştahla oynadığını görmedim. Adaletsizlik en çok çocuklar arasında ona yanıyorum.
4 Yorum


batuhaninannesi

:((( adaletsizlik!hem ne adaletsizlik!

Damla

:,(

barbarosumm

:((((bende geçenlerde karamanda sokağa bırakılmış soğukdan ayakları donmuş mosmor olmuş bi bebek gördüm tvde...çok ağladım ben kaloriferli hamam gb evde oğlumun gece bile kalkıp ayakları üşümüşmü diye bakarken o masum bebişe ağladım...herkes şanslı doğmuyor malesef:(

peyibal

ah Evren, o hissettiğin duyguları çok net anlıyorum.çocukların hepsine eşit davransa hayat ne olur sanki, çocuklara yapılan haksızlıklar insanın içine daha bir batıyor.

Yorum yapmak için üye ol