Merhaba

7

Biberon ararken bu siteyi keşfettim ve kendimi o kadar iyi hissettim ki...Neden iyi hissettiğime gelince ; Kızım Aşye Beren'im 33 günlükken ağır bir kalp ameliyatı geçirdi ve bugün yoğun bakımdaki 2.ayımız doldu. Ağır bir sınavdan geçtik ailecek, günler geceler geçmek bilmedi bizim için. Benzer şeyleri yaşamış ailelerin tecrübelerini okumak bana daha da güç verdi, yalnız değilim demek iyi geliyor insana.

Beren'i beklerken 24.haftada öğrendik rahatsızlığını ve kalan 4 aylık hamilelik serüvenim zor geçti. Kendimizi bırakmadan, oğlumu üzmeden, eşimle birbirimize tutunarak, kenetlenerek geçirdik o günleri. Tatlı kızımı kucağıma aldım, emzirdim, 33 günü evde sevgiyle ama her an birşey olacak endişesi ve yürek çarpıntısı ile geçirdim. Başından geçmeyen anlamaz ama anne olanlar beni çok iyi anlayacaktır ; minicik yavrunu borular, hortumlar içinde savunmasız yatarken görmek çok yıpratıcı..

Yolun sonuna gelmedik, daha yoğun bakım süreci devam ediyor ve en az 1 ameliyatı daha var.3-4 yaşında olacak muhtemelen..Daha fazla da olabilir ama bunları hiç düşünmüyoruz şimdi, zamanı gelince herşey yoluna girecek inanıyoruz.

Önce Allah'a emanet sonra da içimizi ısıtan ve bize her zaman güven veren doktorumuza...Tüm doktor ve hemşireleri kardeşimiz, yoldaşımız belledik.Onlara güvendik ve sabırla bekledik, bekliyoruz..

Kusura bakmayın, karışık başı sonu belli olmayan bir yazı oldu.Sadece biraz içimi dökmek ve paylaşmak istedim.Kuzumu koklamak için gideceğim birazdan hastaneye, kablolar her yanından sarksa da, kucağıma alırken zorlansam da buna da binlerce şükürler olsun..

Allah bütün kuzulara sağlık ve neşe versin, onları bizden ayırmasın...Sevgilerimle..
7 Yorum


benjamin2010

Allah şifa verdin cok etkilendim.

Rabbim yavrularımızın acısını göstermesin,bebeklerinizi saglikla büyütün inşallah

_cereninannesi_

Allah acil şifa versin. Küve başında beklemek ne demek ben de çok iyi bilirim. O solunum cihazı o hortumlar annenin canını nasıl yakar çok iyi bilirim. Ben de buraya bir yazı yazmıştım kızımın başına gelenleri. Allah kimslere yaşatmasın. Rabbim yardımcınız olsun. Acil şifalar diliyorum. Ne mutlu bebeğinize bu kadar güçlü ve güzel kocaman yürekli bir annesi var..

gizemfiliz

Allah şifa versin,eksikliklerini göstermesin inşallah.

sağlıkla büyüsün minik kızınız.

NAZLIYILDIRIM

çok geçmiş olsun canım benim.allahım acil şifalar versin.benim kızımda 14 gün solunum sıkıntısından küvözde kaldı.çok sıkıntılı günlerdi.çok şükür şimdi evimizdeyiz.bizde eşimle birbirimize moral vererek geçirdik o günleri.insan çok yıpranıyor ama güçlü olmak zorundasınız.allah yardımcınız olsun.sağlıkla büyür inşallah minik beren.bu günlerde geçecek unutma.sevgilerimle.....

ardaberen

Sevgiler herkese..Minik kızım yanımızda artık, Allaha şükürler olsun..Yorumlarınızı ancak okuyabildim, uçuyorum çünkü..Bu siteden biberon almamı bekliyormuş meğerse :) bilseydim daha önce alırdım kuzuma..Allah kimseye evladının acısını göstermesin, şu anda sağlık sorunu yaşayan tüm yavrulara acil şifalar diliyorum.Biz evimize döndük ama hala yoğun bakım kapısında bekleyen, beklerken yoldaş olduğum annelerin dualarımıza çok ihtiyacı var..

Emine_ArasJan

minik kızın nasıl şimdi?

ardaberen

Kızım iyi, yavaş yavaş kilo almaya da başladı.Bazı ilaçları almıyor artık..Eğer değerleri iyi giderse 3 yaşında olacağı ameliyat ile tamamen sorunları giderilecek. Normal kiloda değil, 500 gr kadar eksiği var.Boyu iyi, motor gelişimi, kemik yapısı çok iyi.

Yorum yapmak için üye ol