En güzel aktivite ,en eylenceli etkinlik..

Yazma merakımı bunu yazdıran yoksa okunma isteğimi bilemiyorum..Belkide paylaşma arzusu kim bilir?
Bu gün gerçek aktivitelerden yaptık kahvaltı hazırlığında ..
Bahçemize çıktık önce yapraklar arasında gizlenmiş salatalığı bulmaya çalıştık, bulduk tabi.. Sonra KIRMIZI domatesi diğerlerinden ayırıp koparttık. Son olarakta KÜÇÜK biberleri 2 gün daha, ORTA biberleri 1 gün daha beklemeye bırakarak; BÜYÜK biberleri topladık..
Hepsini mutfağımıza getirdik ve su ile aktivitemize geçtik: Hepsini cüce yıkadı anne doğradı..
Bu kadar aktiviteli bir kahvaltı hazırlığından sonra o kahvaltıyı bitirmeyen çocuk olu mu? olmaz tabi..
Böylesine hayata katılmış olmak onu paylaşımcı özgüveni yüksek ve farkında bir birey yapmaz mı?
Zevkleri daha gerçekçi, hayata bakışı daha pozitif olmaz mı? Onlarcasına eklenen yeni bir plastik oyuncak onu mutlu etmeye 3-5 dakika yeterken bambaşka mutluluklar bulmayı öğrenmez mi hayattan??
Ben yatırımımı bunlara yapıyorum..Şehir içinde kafelere avm lere 5 dk.uzaklıkta yaşamak beni mutlu etmiyor.Beni kızıma gerçek hayatı öğretmek mutlu ediyor..Yatmadan camdan baktığımda şehrin ışıklarında kaybolmamış yıldızları saymak binalar arkasında kalmamış dolunayı gösterebilmek kızıma en büyük mutluluk ve içine çektiğinde havada doğanın kokularını hissetmek en güzeli..
Herkes verdiğimiz kira yerine ev almamızı söylüyor..Evet alınır elbet ama havada asılı bir dört duvar içinde yaşam ve bunun TAPUsu! Ne yapalım bunu ? Ben kızımı en iyi şekilde eğitip yetişdirdikten sonra o kendi kazancı ile en güzelini alır belkide almaz bizim gibi yapar :) Dünya malı dünyada kalır lafını çok severim:) Hiçbir cansız varlığa değer vermem...
Alışılagelmiş bize dayatılmış kölesi yapılmaya çalışıldığımız belkide büyük çoğunluğun olduğu bu düzene ayak uydurmam..Kimse kimseyi kandırmasın herkes istediği gibi yaşasın :))
3 Yorum


nnunnis

Valla ben bile özendim sizin aktivitenize kim bilir çocuğunuz nasıl mutlu olmuştur keşke herkese nasip olsa böyle bir hayat ama yaşam koşulları her zaman aynı olmuyor.Benim de en çok istediğim şey kendi bahçemde kendi sebzelerimi yetiştirmek ve onları toplamak.

CokBilmis

Dün İstanbul'a geldim işlerimi halletmek için, dönüşte de Antalya üzerinden geldim Kaş'a. Kesinlikle dönmek istemiyorum İstanbul'a, hatta Antalya'da bile yaşamak istemiyorum. Büyükşehir insanı, insanlıktan çıkarıyori eminim buna.

Ervinveannesi

Yorumları şimdi gördüm.. Sanırım birilerinin okuyup yorum yapması alıştığım bir durum değil şimdilik:)

Yaşam koşullarından kasıt maddi olanaksa sakın yüksek gelirli lüks yaşayan bir aile sanmayın bizi böyle zannedilmesi en son istediğim durum..Benim koşullarım orta direk koşullarının bu yaşam şekline kanalize edilmesi sonucu elde edilmiş bir durumdur..Max.doğal hayat min.tüketim bizim düsturumuzdur..Ne yazık ki insanlara dikte edilen yaşam şeklini red etmek bize gelirimizi basit yaşamaya harcamaya zorluyor..Daha fazla kazansaydım bu hayatı site içinde değil tamamen müstakil ve daha çok canlıyla paylaşarak yaşardım..Tek lüks olarakda bol bol gezerdim:)

Nefret ediyorum büyük şehirden Pınar ne güzel yaptın gitmekle, bize de nasip olsun inşallah..

Yorum yapmak için üye ol