MEDİCANA BAHÇELİEVLER HASTANESİ'NDEKİ doktorlar hipokrat yeminlerine sadık kalmıyorlar !...

6

MEDİCANA hastanesini tercih ederken lütfen iki kez düşünün: Oğlumuza bakmayı keyfi olarak red eden o *DOKTOR bu cesareti nereden buluyor sanıyorsunuz? Tabiki de hastane yönetiminden... Bu suç hepsinindir ! Lütfen bu suça ortak olayın ! Düşünün ki o gün bakılmayan çocuk sizin çocuğunuzdu :( ..... Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.. Sevgiler !

18.07.2011 Pazartesi sabah 06:15 'de acil hasta olarak MEDİCANA - Bahçelievler hastanesine başvurduk. Gidiş nedenimiz 16 aylık oğlumuzun 40.1 derece ateşiydi... Danışmaya 'çocuk doktoru' diye sorduğumuz anda hemen yanımızda giyinmiş kuşanmış hastaneden ayrılmak üzere olan *doktor hanım bitiverdi. Eşim 'doktor siz misin? diye sordu. *Doktor 'evet ama ben çıkıyorum, bakamam diye cevap verdi. İyi ama acil dedidiğimiz halde kapıya yönelip insanlığını nöbetiyle birlikte bitiren hanfendi 'ben çıkıyorum' diye danışmayı bilgilendirerek hastaneden nasıl çıkar?  Doktorluk mesleğinin farkındalığında olmayan birinin insanlara hizmet eden bir hastanede/görev başında ne işi olabilir ? .. Uzun lafın kısası biz işte tamda böyle bir doktorun arkasından bakakaldık... Kucağımda 40 derece ateşle yarı baygın (bütün gece uyumayıp/uyutmadığı için) oğlumla danışmaya yöneldik; doktorun ismini istedik. Görevliler (biri genç bir erkek diğeri orta yaş bir bayan) 'medicana' antetli küçük not kağıdına 'SEHER YILDIZ' yazarak verdiler. Kızgın bir şekilde hastaneden ayrıldık. Hemen yanındaki hastaneye Hospitalium'a girdik. Danışmadaki genç ' biz de çocuk doktoru yok. Yan tarafta Medicana Hastanesi var; orda doktor var' dedi. Benim cevabım biraz sert oldu; defolup çıktı o doktor, bakmadı' şeklinde oldu. Bizim için üzülen ve yardım etmek isteyen personel başka hastane önerilerinde bulundu. Biz o gün Hizmet hastanesine giderek gerekli müdahaleyi yaptırdık oğlumuza; 'insan muamelesi gördük' de denilebilir! Gırtlağımda kocaman bir düğüm, yüreğime oturmuş birkaç cümle ' sen *doktorsan bunlar kim be kadın' ..... ? dedirtti bana sonra da avazım çıktığı kadar sustum taki oğlum eskisi gibi konuşuncaya kadar !.. Şimdi söz sırası bende... Konuşacaklarım var DİNLERSENİZ tabi !!!18.07. 2011 günü 16:00 civarlarında Medicana'yı arayarak Sayın Yaşar Oral Sezene ( Başhekim yardımcısı) durumu sözlü olarak ifade ettim. Doktorun isminden emin olmadığımı çünkü internet sitesinden bakınca 'hekimlerimiz' listesinde bu isimde bir doktorun kayıtlı olmadığını gördüğümü söyledim. Kendisinden o gün o saatte nöbetçi olan doktorun ismini teyit etmek istediğimi; avukatımla ondan sonra konuşacağımı söyledim. Ancak 19.07.2011 saat 13:30 gibi aradığımda Yaşar hanım doktorun ismini vermek istemeyip beni hastaneye bu konuyu yüzyüze göreşmeye davet etti. Kendilerine 16 aylık çocuğumla bunu yapmamın mümkün olmadığını söyledim... Özetle hakkım olan bilgilendirme tarafıma yapılmamış olup bu durum mevcut 'kabahati' ikiye katlamaktadır. Birbirlerinin hatalarını kapatmada doktorların üzerine başka bir meslek grubu daha tanımıyorum....Daha önce de benzer bir sorun yaşadım annemi götürdüğümüzde:(
6 Yorum


SelmaOnurEmre

Çok geçmiş olsun. Umarım oğlunuz iyileşmiştir. Peşini bırakmayın derim. Hakkımızı aramazsak bir başkasının da canı yanabilir.

oksijentupum

.. çok teşekkürler, evet oğlum iyileşti. Haklısınız tabi peşini bırakmamalı, ben de öyle yaptım...

Sağlıklı günlere...

ekim_

Ben birşey söylemek istiyorum.Doktor nöbeti devretmeden çıkamaz;yani yeni nöbetçi gelene kadar.Acaba hastanede başka nöbetçi çocuk doktoru yok muydu

simy

Geçmiş olsun.

Medicana Hastanelerinin tümü ticarethane.

Doğumumu Çamlıca Medicana'da yapma gafletinde bulundum.Normal doğum başlamıştı hastaneye gittiğimde, bin türlü kandırmacayla insanları sezeryana ikna edip, yarım saatte bitirip +1.000 tl gibi bir rakamı indiriyorlar kasaya...Bebeğin kafası çıkmış olsa geri itip sezeryan yaptırır bunlar...

o tarihte doğum yapan herkesi aynı yalanlarla kandırdıklarını öğrendim daha sonra..Son güne kadar normal doğum diye güven verip, son anda yapıyorlar yapacaklarını..

Çok uzatmayayım çok kızgınım, iyiki de yokmuş doktor, olur olmaz birsürü test, gerekli gereksiz hastanede kalmalı demelerle soyardı sizi onlar, bir arkadaşımda böyle birşey yaşadı çünkü :)

efem_umutum

lütfen il sağlık müdürlüğü'ne şikayetinizi yaparmısınız muhtemelen dr.hanım başka bir yerde görevli olup mesaisine yetişmeye çalışıyordu ve hastanede ismini bildirmediği sağlık müdürlüğüne bildirmediği kadrosunda bulunmayan bir doktora kaçak evet kaçak nöbet tutturuyordu.sağlık sistemi ve para yanyana bile gelmemesi gereken kavramlar.

lilly

Olayın üzerinden bir yıl geçmiş ama ben yeni üyeyim ve bişeyler yazmak istedim.

Öncelikle geçmiş olsun yaşananlar hiç hoş değil ben hekim olmama rağmen bazen benim başıma bile aynı şeyler geliyor ama......'' Birbirlerinin hatalarını kapatmada doktorların üzerine başka bir meslek grubu daha tanımıyorum''...sözünüzü haksız buluyorum kurunun yanında yaşıda yakmışsınız, yakın zamanda yaşanan doktora şiddet olaylarının bu gibi olaylardan çıktığını hatırlatırım .Her meslek grubunda iyiside kötüsü de var malesef .

Ben yakın zamanda doğum yaptım doktorum kongredeydi ve bebek planlanandan önce geldiğinden kendi mezun olduğum hastaneye acil şartlarda gittim. Benden yıllarca çömez olan doktor ipek sezaryen sonrası bakımımdan sorumluydu ,ağrım çoktu ve anesteziye haber vermesi gerekiyordu ki anestezi 'haber verin ağrınız başlar gibi olursa hemen geliriz' diye belirtmişti. Ben ağrım başlarken ipeke söyledim bir telefon etmesi ve anesteziyi çağırması iki saat sürdü, ayrıca hastanede bulunduğum sürede odaya nadiren geldi konuşmaya ve merhaba demeye gerek duymadan vizit defterine bişeyler karalayıp çıktı bırakın hekimliği insanlıktan bi haber bir hali vardı.

Herneyse ben bu yüzden hastaneden kendi isteğimle erken ayrıldım, doğum gibi özel bir anı travmatik olarak hatırlayacağım hep AMA hala kurunun yanında yaşında yanmaması gerektiğini düşünüyorum ..Tekrar geçmiş olsun saygılar..

Yorum yapmak için üye ol