yine yeniden stress

3

Merhaba,

Cuma günü Kıvancın kreşinde bir arkadasının su çiçeği gecirdiğini öğrendik. Solunumla bulaşabilen bir hastalık oldugu için Kıvancada bulaşma ihtimali cok yüksek ancak kuluçka süresi 6-21 oldugundan  şimdiden bişey anlamamız mümkün değil.

Ancak dün gece Kıvanc sabaha kadar uyumadı, hep ağladı hep ağladı, doğdugundan beri ilk kez 6 saat kesintisiz ağladığını görüyorum. Ne yaptıysak susturamadık, bizimde sinirlerimiz bozuldu, bende ağlamaya başladım (bu gidişle psikiatr paklar beni). Bir yerin ağrıyor mu dioruz, cevap yok ama aşırı boyutlarda huysuzdu.

Annem su çiçeğinden birkaç gün önce vucudunun böle bata bata ağrıma ihtimali oldugunu söledi, bilemiyorum ama herhangi bir kızarıklık yok vucudünda, ateşide yok.

Ne olabilir bilmiyoruz az sonra amcamız gelip bakıcak, su anda daha iyi en azından ağlamıyor.

Valla açık konusucam kreşe gönderdiğime de bin pişman oldum. Cocuk hep hasta hep hasta, artık psikolojim kaldırmıyor. Zaten iş hayatlarımızda yeterince stresli, bide kıvancın hergün ama hergün hasta olması beni cok yıprattı. Burun akıntımız bir aydır geçmedi, cuma günü yanagında koca bir morlukla geldi ( 3 gun oldu hala aynı morluk devam edio), kreşteki doktorumuz gecen hafta orta kulak iltihabı teşhisi koydu, sonra amcamız (cocuk doktoru) o baktı hayır orta kulak iltihabı değil dedi.

Yani hergün bir hastalık adı duyuyorum nerdeyse, Allah yardımcımız olsun. Evet öğretmenlerimiz cok iyi ilgileniyor ama sanırım kreş bize iyi gelmedi, belki evde bakım daha iyidir bizim için.

Ama bakıcı hikayelerini duyunca ondan da korkuyorum, evde cocugumla yalnız olucak sonuçta, kamera tabi ki olucak ama bilemiyorum, evimde bir yabancı da istemiyorum...

Off offf, anne olmak gerçekten cok zor, psikolojik savaş resmen.

Keşke bebeklerimiz hiç hasta olmasa, inş. Kıvanc su çiçeği olmamıştır da, hemen aşısını yaptırır  bu olayı kapatırız.

Ha o da ayrı bir konu, sizlerde yaşıyor musunuz bilmiyorum ama doktorla ekol ekol, kimi 18. ayda yaptırın dio, kimi hayor bir sonuç alamazsınız 2 yaşında yaptırın dio, aşı kartlarında su çiçeği aşısı için bir zaman yazmıyor ve zaten devlette karşılamıyor. Bir ikinci husus eczanelerde bozuk aşılarla faşlan karşılaşılması. Ayrıca etrafımda ki birçok arkadasım cocuguna yaptırmamış. Bizde bekliyelim 2 yaşına doğru yaptıralım dedik ama hata ettik sanırım.

Cok dertliyim cok....


3 Yorum


keremkerem

Merhaba;

Öncelikle geçmiş olsun. Kreşlerin çocukların daha sık enfeksiyon kaptığı yerler olduğu malesef bir gerçek. Sürekli aynı yerdeler ve yeterli havalandırılmıyorlar maalesef.

Ancak su çiçeği hemen hemen her çocuğun geçirdiği bir hastalık ve yaş büyüdükçe bu tür hastalıkları daha ağır geçiriyorlar. Ben su çiçeğini orta 2. sınıfta çıkarmış biri olarak neredeyse ölümden döndüğümü 1 hafta hastahanede yattığımı söylemek isterim. Annem de kızamığı 20 yaşında geçirmiş ve o da aynı şeyi söylerdi. Ben bu yüzden kızımı 4-5 yaşlarındayken su çiçeği çıkarmış çocuklarla özellikle oynatırdım ama bulaştıramadım =) Ana sınıfında 13 çocuk birden su çiçeği çıkarınca inanın çok sevinmiştim ve 14. de benim kızım oldu. Tek bir gecelik sıkıntıdan sonra ayakta geçirdi hastalığı. Bence bu yaşta bu tip hastalıklardan çok korkmayın daha rahat atlatılıyor.

Sevgiler...

kivanctos

Merhaba,

Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi belkide bir gece de atlatılacak bir hastalık ama işte sürekli enfeksiyon durumu olunca, artık hastalığa da tahammül edemez oldum. Biraz serin kanlı olmak lazım galiba. Herşeyin hayırlısı sonuçta, henüz su çiçeği olup olmadığı da belli değil ama olursa da yapıcak bişey yok. İnş. hemen atlatır.

Sevgiler

emp

geçmiş olsun. biz de henüz yaptırmadık aşısını.üst komşumun kızı 1 yaş civarında henüz aşı olmadan geçirdi hastalığı. ben aşı konusunda kararsız kaldım..acil şifalar dilerim..

Yorum yapmak için üye ol