Alp Demir'in Sevdiği Kitapları

2

0-6 ay Arası

Tiny Love İlk Kitabım
http://www.e-bebek.com/yumusak_kitaplar/tiny_love/tiny_love_yatak_kenari_kitabi/TLO-160020#13050925876581&c29jaWFsd2lyZS53aWRnZXRfcmV0dXJuZWQoNiw5NzAsMjUwLDUp

İkea'nın bez kitabı
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70195773
Bizimkinin linki kaldırılmış ama bunun gibi bir şeydi

Mothercare bez kitap (bunun safari olanı)
http://www.mothercare.com/Mothercare-Farm-texture-book/dp/B001TDJOEK?ie=UTF8&ref=sr_1_96&nodeId=42879041&sr=1-96&qid=1305093683

6-12 ay arası

Aç Tırtıl- Eric Carle (*)
http://www.birdolapkitap.com/2010/08/17/dunyanin-en-obur-tirtili-turkce%e2%80%99de/

Burun - Yekta Kopan (*)
http://www.birdolapkitap.com/2010/03/31/tatak-deposu-burun/

Uykusuz Bir Gece - Jill Murphy (*)
http://www.birdolapkitap.com/2010/03/10/uykusuz-bir-gece/

Bir Kar Masalı - Esra Özlem Ş.Özümüztoprak/OİP/Deniz Aslı Soykurum Çetin (iPhone)
(bu herhalde en en en sevdiği masal,hem telefonda olduğu için ilginç geliyor sanırım, hem masal gerçekten çok hoş, o kar taneleri çıktıkça mest oluyor mest...)

Sevimli Hayvanlar Dizisi (Arkadaşım ...) - Gün Yayıncılık
http://www.gunyayincilik.com/tr/CategoryProducts.aspx?ID=11
(her odada,çantada bir tane var,hayat kurtarıcı)

Bebek Dokun Hisset Dizisi - Oyuncaklar
(dokunup hissetmektense sayfalarını çevirmek daha hoşuna gidiyor)

(*) Gece uyumadan önce de anlattığım kitaplar.

12-18 ay arası

Bebek Koala-Kayıp Oyuncak  Nadia Berkane – Alexis Nemse
Bunu 1 yaşından önce sevmiyordu, sayfalarını yırtıyor diye kaldırmıştım. Şimdi çok seviyor, özellikle son sayfadaki Aydedeyi:)

Bebek Koala-Anaokulunda Nadia Berkane – Alexis Nemse
Bu seride en sevdiği özellik kitabın resimli bölümlerinden bazı nesneleri yan sayfaya ayrı koymuş, Demir bunlardan sevdiği şeyleri gösterip gülüyor, örneğin sandalye, top

That's Not My Plane - Fiona Watt, Rachel Wells
İçinde sadece kocamn uçak resimleri var ve her bir uçağın dokunmatik kısmında bir özellik söylüyor, biz onlarla çok ilgilenmiyoruz, uçaklara bakıyoruz sırasıyla.

The Going to Bed Book - Sandra Boynton
İşte bu kitap benim de favorim. Hele sonundaki ay, oğlumun ilk kelimesi olan aydede'den sonra hayatımızı çok eğlenceli hale getirdi. Uyutmadan önce okumak da güzel oluyor. Kitabın yazılarına bağlı kalmıyorum genelde, resimler her seferinde çeşit çeşit hikaye anlatmaya çok elverişli.

İlk 100 Sözcük - Remzi Kitabevi
Bu tür kitapların gücüne alana kadar inanmıyordum. Muzun gerçeğini gösteririm, kitaptan göstererek öğrenmesin diyordum. Her resim ile sözcük birebir eşleşmese de resimler Demir'in ilgisini çekiyor, benim uydurduğum hikayeler de. Örneğin çiftlik hayvanları sayfasında resimdeki hayvanlara uygun olarak ali babanın çiftliği şarkısını söylüyorum, taşıtlar sayfasında seslerini birlikte çıkartıyoruz, banyo ve uyku ile ilgili sayfalarda da kendi uyku rituelini anlatıyorum. Bu kitapla hiçbir şey yapmasa da sayfalarını çevirmeyi, açıp kapamayı çok seviyor.

Neşeli Saklambaç Biip!Biip!- Dawn Sirett
Kapakçıkları kaldırmak büyük zevk ve güzel bir oyalayıcı (5 dakika 5 dakikadır) En keyiflendiği an ise en sevdiği oyuncak olan rüzgar gülünü bulduğu an:)

Eğer Astronot Olsaydım - Louise Comfort
Birincisini parçaladığı için gittim aynısından bir tane daha aldım çünkü çok seviyor. En uzun süre baktığı kitap. Çizimler çok sade, hele bir de kitabın ortasında bir delik var ki, oradan parmaklarımızı çıkarmak, gözümüze koyup etrafa bakmak hep oynadığımız oyunlar. Uzay aracındaki aletlerin olduğu sayfaya gelince de aletlerin seslerini çıkarmama bayılıyor.

Bu arada Sevimli Hayvanlar Dizisi halen ilgisini çekiyor ve en uzun süre oynadığı kitaplar, özellikle araba yolculuklarında Demir için çubuk krakerden bile güzel bir oyalayıcı.

(22.09.2011 güncellendi)


2 Yorum


banuefe

Super bir calisma olmus Meltem, eline saglik. Kis masalini yukledim bile.

Sinan da artik baskisi kalmayan pisi kedi serisini seviyor, netten anladigim kadariyla onun da bayagi bir hayran kitlesi var :-)

MeltemSelcuk

Teşekkür ederim Banu. Pisi kedileri ben de alacaktım ama hiç göremedim demek baskısı kalmamış.

Yorum yapmak için üye ol