içim sıkılıyor

12

Uzun uzun yazamıyorum ama içim çok sıkılıyor.. Yavrum UMCA sonrasında feci kabız oldu ve 10 gündür kabız. Ne yapsak kabızlığı sürüyor yavrunun.. O ağlarken içim gidiyor yaa.. Bu arada bu haftasonu fark ettiğim iki şey canımı çok ama çok sıktı.

1- ela bu aralar bir şeylerden korkar oldu. Mandallarla oynarken, balondan, tırnaklarını filan keserken ‘kokuu’ diyor. Bi de kolunu kaldırıp yüzünü kolluyor..

2- farkettimki uzun zamandır ela sağ küçük parmağını yüzük parmağının altına geçiriyor kendi kendine.. yani nasıl oluyor bilmiyorum ama hiçbir zorlama olmadan yapıyor bunu.. zor bi hareket nasıl yapabiliyor anlamıyorum..

bakıcısına neden korkmuş olabileceğini sordum. O da anlam veremiyor. Hayır korkmanın ne olduğunu bile bilmeyen bi çocuk, nasıl koku der anlam veremiyorum. Biraz daha gözlemleyip ona göre bi yol izlemeyi düşünüyorum…


Ama çok içim sıkılıyor çokkkk
12 Yorum


julide

vallahi ferda daha çok küçük o refleks ile nasıl korkuyu bir araya getirsinki, bi yerden duyduğunu sanmıyorum. ama kadın evet izleme dediğim halde tv izliyor ve sinir ediyor beni.. acaba oradan mı duydu yaa.. bu akşam gidip tekrar sıkıştırıcam tv konusunda..

ya da kayıt cihazı koymayı düşünüyorum

yuksel_

jülidecim üzme kendini bu kadar. kabızlık için hergün 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı içir, bir de kayısı...çok iyi geliyor.

korku için de, bakıcı mı acaba diyeceğim ben..biraz gözle bakalım, kayıt cihazı iyi fikir olabilir.

yuksel_

https://www.nurturia.com.tr/bugulog/fa3613e7-5d5b-491c-ac35-9dc700f504f5/bakicili-anneleri-siddetle-uyariyorum--lutfen-kamera-sistemi-kurdurun-!

nilberk

Jülide,bir doktora danışsan.Kimseyi suçlamak istemem çünkü.Psikolojide bunun tanımı nedir,ay dönümü,belirgin hareketler falan bizi aşabilir bir danış istersen...

parmak olayını anlamadım,eğer serçe parmak ,yüzük parmağının altındayken görüntü serçe parmak çapraz şekildeyse,çok zor değil!!!!

melikekuzey

Acaba korkuyu tam olarak hangi dönemde öğreniyorlar bilen var mı?. Sanki o yaşlarda Kuzeyde korku filan geveliyordu.

Aycadk

Jülide ben de mutlaka kamera sistemi yerleştirmelisin diye düşünüyorum. Artık çok maliyetli de olmuyor sanırım. İçin rahat eder.

julide

nil yaa o evet o görüntü ama canım en azından ben zar zor yapıyorum vallahi.. sinir sistemiyle ilgili birşey olabilir mi acaba diye düşünüyorum..

yaa bakıcı konusunda kötü düşünmek istemiyorum. yapsa bile bilerek yapmaz kadın. ama bilmeden birşey yaptıysa bilemem. bu akşam tv konusunda sıkıştıracam. ama kayıt cihazı koymaya korkuyorum. ya birşey çıkarsa diye :(((

julide

yüksel giremiyorum oraya. sayfa bulunamıyor diyor...

zeynep_bartu

jülide selamlar, geçen kış oğluma annanesi bakıyordu, bazı günler parmaklarını garip şekillerde (sanki eli kasılmış gibi) hareket ettiriyormuş, biz hiç görmedik ama o birkaç kere görünce dr.una sorduk. eğer ellerini rahat kullanıyorsa bir sorun yoktur demişti. bir de annemin dikkatini çektiği için onun yanında yapabileceğini söylemişti. yine de istersen bir kendi dr.una sor, içiniz rahat eder.

Annegozuyle

Julide bende de mutlaka bakici icin bir kayit sistemi kur ve hatta onu mutlaka gorebilecegin sekilde goruntunun icinde kalmadi gerektigini de uyar. Birsey olmasa bile sen onlemini almis olursun. Birsey yoksa da icin rahat eder. Hatta gerekirse Sucularli esinin uzerine at, o istiyir diye. Iyi polis kotu polis gibi.

Insallah gecici bir donemdir.

Annegozuyle

Julide bende de mutlaka bakici icin bir kayit sistemi kur ve hatta onu mutlaka gorebilecegin sekilde goruntunun icinde kalmadi gerektigini de uyar. Birsey olmasa bile sen onlemini almis olursun. Birsey yoksa da icin rahat eder. Hatta gerekirse Sucularli esinin uzerine at, o istiyir diye. Iyi polis kotu polis gibi.

Insallah gecici bir donemdir.

yuksel_

http://www.nurturia.com.tr/bugulog/fa3613e7-5d5b-491c-ac35-9dc700f504f5/bakicili-anneleri-siddetle-uyariyorum--lutfen-kamera-sistemi-kurdurun-!

bir de böyle dene jülidecim.

Yorum yapmak için üye ol