Yarıyıl

2

Yarıyıl kelimesinin anlamı benim için hep okul yıllarını anımsatmasıyla sınırlı kalmıştı şimdiye kadar. Belki de halen devam ettiğim ve hamileliğim nedeniyle ara vermiş gbi olduğum yüksek lisansıma geri dönene kadar da okulla ilişkili kalacak.

2012 yılının 23 Ocak günü ile birlikte yarı yılı devirecek olan kızımla tam da anlamını bulan bu kelime umarım tüm anneler için sağlıkla ve huzurla dolu geçen 6 ayı hatırlatır.

Uyku düzenimiz, yeni başladığımız ek gıda düzeni ile birlikte değişecek elbette. Umarım ilk 3 ay yaşadığımız zorluklar biraz da olsa daha kolay atlatılır bu dönemde.

Deneyimli anneler altıncı ay yaşadıklarını paylaşabilirlerse çok mutlu oluruz kızım da ben de.

Sevgilerle...

 

Herkese nice sağlıklı 6 aylar, yarıyıllar :)
2 Yorum


ardAda27

Merhaba, Benim ikinci bebeğimin 6. ayı olmasına rağmen yine geçişlerde zorlanıyorum. ilk 6 ay genelde hep emzirdim günlük 60ml lik toz sütleri saymazsan. Ama geçişten sonra bu sefer de bu kolay geliyor. Sabah kahvaltı öğlen çorba sonra meyve sonra yoğurt sonra da kaşık maması derken günü bitiriyorsun tabi aralarda emzirmeye devam. ben geceleri o artısını istemediği sürece sadece emziriyorum. Ama bu aralar hırıltı ve öksürük derken iştahı tamamen kapandı sadece su ile yola devamdayız.

cananesin

geçmiş olsun. bizim de mönü aynı. yoğurtla başladık. umarım çabuk toparlar bebeğiniz. ben en çok uyku saatleri nasıl olacak onu merak ediyorum. sizde nasıl değişti uyku düzeni?

Yorum yapmak için üye ol